Kasulikud nõuanded

Kuidas valida gaasi- ja elektrigrilli vahel?

Vaata kõiki grillide pakkumisi
21.05.2020
mees valmistab grillroogasid elektri- või gaasigrillil

Aastakümneid tagasi, kui kodus grillimine sai esmakordselt trendiks, oli ainus alternatiiv söega töötav grill. Tänapäeval on aga nende populaarsus märkimisväärselt vähenenud ning need on asendatud gaasigrilli ja elektrigrilliga, millel on palju paremad omadused ja funktsionaalsus, mis on kasutajate poolt kõrgelt hinnatud.

Enamiku inimeste jaoks seisneb probleem just selles millist grilli valida ja milline on tänapäeval parem variant? Küll aga pole õige öelda, et üks grilli tüüp on teisest parem. Igal mudelil on oma puudused, mis takistavad selle täiuslikkust. Sellegipoolest oleme me teie otsuse tegemisel veidike abiks, jagades teile peamisi punkte, mida grilli ostul arvestada ja kuidas grilli tüüpidel vahet teha.

Kütuseallikas

Elektrigrill kasutab soojusallikana elektrit, gaasigrill aga maagaasi või propaani. Elektrilisi grille on võimalik kasutada nii sise- kui ka välistingimustes, sest neid saab ühendada otse pistikupessa. Gaasigrillid on kasutamiseks enamasti ikkagi õues, kuna nad saavad kütust maagaasitorustikust või propaani mahutist.

Suurus

Nii elektri- kui ka gaasigrille on väga erinevas suuruses. Väikseid ja kompaktseid elektrigrille saab paigutada kasvõi tuppa lauale. Saadaval on ka suuremad välistingimustes kasutatavad elektrigrillid, mis sobivad ideaalselt suuremale seltskonnale grillimiseks. 

Gaasigrillid on tavaliselt suuremad ning mõeldud kasutamiseks restoranides, kus tuleb toita enam kui 100 inimese kõht. Kuid kodus kasutamiseks on saadaval ka väiksemaid variante. 

Grillide tüübid

Elektrilised grillid on kahte tüüpi - otse kontaktiga ja ühepoolse soojuselemendiga avatud grillid. Kütteelement on kas asetatud küpsetuspinna sisse või asub otse selle all. 

Gaasigrillidel on väga palju tüüpe, millega saate toitu grillida, keeta või hoopiski vaikselt kuumutada. Gaasigrillil võib kasutada väikest metallist "suitsukasti", mis sisaldab hakkpuitu, et anda grillitud toitudele suitsune maitse.

Hooldus

Mõlemad grillid vajavad korrapärast hooldust, et nende eluiga maksimaalselt pikk oleks. Elektrigrilli tuleks hooldamisel vooluvõrgust välja ühendada ja juppideks teha. Hooldus on enamasti kerge, nii et ka tavakasutaja seeb sellega ideaalselt hakkama.

Gaasigrilli peab tihedamini hooldama ehk peale igat kasutuskorda tuleks üle pesta kuuma veega kõik pestavad osad, samuti tuleks regulaarselt jälgida gaasi ühendusi ja süüteid, et kõik korralikult töötaks ning kulunud osad välja vahetada.

Hea teada

Gaasigrilli märksõnadeks on kiirus ja mugavus. Kui söegrilli kuumenemine võtab aega, siis gaasigrill on viie minutiga kuum ja valmis toidu grillimiseks. Kuumuse reguleerimiseks on grillil olemas nupud, mis on ideaalsed abimehed küpsetus temperatuuri hoidmisel. 

Samuti kuumeneb elektrigrill palju kiiremini kui söegrill, kuid see pole nii võimas nagu gaasigrill. Võite osta endale ka elektrigrilli, mis käib kokku nagu merekarp, kuumutades liha samal ajal mõlemalt poolt. 


Kui oled parasjagu valimas suvehooajaks grilli, tasuks eelistada uusimad tehnoloogilisi lahendusi, mis on kvaliteetsemad ja vastupidavamad ning pakuvad teile rohkem funktsioone. Kui oledki parasjagu mida sellist otsimas, siis tasuks ringi vaadata meie veebipoes, sest siit leiad kõige soodsamad hinnad ja kvaliteetsemad tooted.

Klientidele meeldib see postitus

1/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2022 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Sellel lehel avaldatud materjali ilma loata kasutamine ja levitamine on keelatud.