Kasulikud nõuanded

Valge köök: plussid ja miinused

Vaata kõiki köögimööbli pakkumisi
07.10.2020
avar ja kaasaegne köök valge mööbli ja köögitehnikaga

Kui meid ootab ees suur väljaminek, siis on igati põhjendatud see äärmise hoolega läbi mõelda. Ning neid arutelusid tekib kõige sagedamini suurte koduste ostude puhul. Lõppude lõpuks ei plaani me pärast seinte värvimist, parketi paigaldamist, torustiku ja köögi paika panemist lähitulevikus suuremaid muudatusi ette võtta. Seekord räägimegi köögi paigaldamisest ja täpsemalt juba klassikaks kujunenud valgest köögimööblist.

valge disainiga köök

Plussid ja miinused

Valget kööki eelistavad väga paljud uute kodude omanikud. Mõnda köidab lihtsus ja mitmekülgsus, teised soovivad eksklusiivset disaini. Enne kui otsustate, millist värvi köögi valite, tasub hoolega kaaluda kõiki plusse ja miinuseid.

Plussid:

  1. Valge köök on ajatu klassika, mis ei järgi sisekujunduse trende. See on ajas püsiv ning ka aastate möödudes atraktiivne ja stiilne, eriti kui valite hea kvaliteediga köögimööbli.
  2. Valge sobib hästi iga stiiliga, olenemata sellest, kas majas domineerib vintage, moodne, klassikaline või skandinaavia stiil.
  3. Valge on neutraalne ja mitmekülgne, sobides hästi teiste värvide ja aksessuaaridega.
  4. Valge peegeldab hästi valgust, nii et isegi ruum, kuhu ei paista palju loomulikku valgust, näeb välja hubasem ja heledam.
  5. Erinevalt tumedat värvi köökidest tekitab valge köök optiliselt avarama mulje.


Miinused:

  1. Liiga palju valget võib muuta ruumide välimuse külmaks, steriilseks, kirurgiliseks.
  2. Iga plekk ja kriimustus on väga selgelt nähtavad. Valge köögi puhul tuleb kappe ja tööpindu väga tihti puhastada.
  3. Kui kapid on otsese päikesevalguse käes, võib nende värv aja jooksul muutuda.

Läikiv või matt pind?

Valge läikiv köök on suurepärane valik väikese köögi puhul. Tänu heale valguse peegeldumisele näeb köök välja koheselt avaram ja heledam. Teiseks eeliseks on seda tüüpi pinna äärmiselt lihtne hooldus. Piisab õrnast riidest ning köögikapid säravad taas. Sellegipoolest tuleb puhastada üsna tihti, sest läikivatele pindadele jäävad rasvased jäljed väga hästi näha. Soovitame loobuda vajutusega mehhanismidest ning kinnitada käepidemed, nii jääb kappidele vähem sõrmejälgi.


Valge matt köök ei peegelda, vaid lihtsalt neelab valgust, mistõttu pole sellelt mustus eriti hästi nähtav. See on suur eelis kõigile, kes kasutavad kööki sageli, kuid kes ei soovi pärast iga toiduvalmistamist kõiki pindu taas läikima lüüa. Kui kööginurk on aga väike, siis pole matt värv kindlasti parim valik, sest matt muudab köögi visuaalselt veelgi väiksemaks, kui see tegelikult on.

Kokkuvõttes on nii läikivatel kui ka mattpindadel oma eelised ja puudused. Valikut langetades peate otsustama, millised eelised on teie jaoks olulisemad ja millised puudused oleksid teie jaoks talumatud.

valged köögikapid köögis

valge köögitasapind

Mida valgega kombineerida?

Nagu juba mainitud, võib valge köök vale mööbli ja aksessuaaride valimisel tunduda igav ja maitsetu, mistõttu on eriti oluline valida detailid, mis seda elavdaksid.

Värvilised aksessuaarid. Kui köögis on avatud riiulid või klaasustega kapid, sättige sinna kõik oma värvikamad nõud – suurepärased on vaasid, taldrikud või küünlajalad, värvilised kokaraamatud jms. See on kiire ja lihtne viis köögi elavdamiseks. Kui soovite eriti mängulist lahendust, kaaluge värviliste käepidemete valikut.

разноцветная посуда в кухонном помещении

Tasapind. Kui ruumis on palju valget, valige teistes toonides köögitasapind. Kui te ei soovi valgest liialt kõrvale kalduda, võite valida pastelse mustriga valge marmori või sarnase värviga puitlaastplaadi. Kui soovite suuremat kontrastsust, tasub vaadata puidust imitatsiooniga köögitasapindade poole. Põhimõtteliselt sobib valgesse kööki iga värv, mis sobib ka teiste tarvikutega.

valge köögitasapind

valge köök

valgetes toonides köök

Kardinad. Veel üks suurepärane võimalus ruumile rohkem värvi lisada. Sellegipoolest ei soovita me valida liiga eredaid, kontrastseid värve, vastasel juhul on üldpilt liialt kirju ja silmale häiriv.

valged kardinad kööki

Söögituba. Söögitoa mööblikomplekti valimisel ärge kiirustage valima täiesti valget lauda ja toole. Kuigi värvid sobivad kokku, näib tuba tõenäoliselt äärmiselt stiilitu. Kui köögilaud asub otse toiduvalmistamisala kõrval, valige puidust või puiduse imitatsiooniga köögilaud ning sobitage söögitoolid laua jalgade või lauaplaadi värviga, sinna alla võiksite valida veidi värvikamas toonis põrandavaiba.