Kasulikud nõuanded

Uued trendid magamistoa möbleerimisel

Vaata kõiki magamistoa mööbli pakkumisi
20.12.2019
skandinaavia stiilis magamistuba

Eluruumide seas on just magamistuba see paik, kus sisekujundustrendid üsna sageli muutuvad. See on ka igati arusaadav, kuna magamistuba on moesuundade vahetudes kõige lihtsam värskendada.

Rääkides magamistoa möbleerimisega seotud trendidest, siis siin on sisustajatel ja disaineritel aina enam vabadust kujundada see eluruum täpipealt nii nagu fantaasia ja rahakott lubab.

Aastaid püsinud reegel, et voodi peab kindlasti asetsema peatsiga vastu seina või et magamistoas tuleb kasutada spetsiaalselt selle ruumi tarbeks mõeldud mööbliesemeid, täna enam nii rangelt paigas ei ole.

Magamistuppa on jõuliselt trüginud trendid, mida veel mõne aja eest ei oleks osanud magamistoaga seostada nagu näiteks industriaalne stiil või aiamööbli kasutamine.

Minimalismi võidukäik jätkub

Skandinaavialikult lihtsa joonega mööbel on endistviisi populaarne. Lakoonilises võtmes tagasihoidliku joonega voodi, üks samas võtmes kummut või öökapp ning sisseehitatud garderoobisüsteem on sisuliselt kõik, mida põhjamaises vaimus magamistoas leida võib.

Põnevust lisab minimnalistlikku interjööri mäng valguse ja materjalidega. Näiteks kasutatakse garderoobi ees mattklaasidega liuguksi, kust valgus pääseb läbi, klaaspaneelidega võib olla magamistoast eraldatud ka walk-in vannituba.

Ebaharilik materjalikasutus

Konventsionaalse magamistoamööbli kõrval otsitakse aina enam võimalusi kasutada interjööris tavapäratuid lahendusi. 

Vanast tahveluksest voodipeats, kasepakud öökappide asemel, päevinäinud redel nagina, puuokstest lambijalg või töötlemata laudadest valmistatud voodiraam on elemendid, mida nüüdisaegsetes magamiskambrites aina sagedamini kohtab.

Ebaharilike materjalide ja esemetele uue funktsioonide andmisega käib kaasas eklektika. Oskus vastandlikke materjale ja asju omavahel kombineerida ning ühte ruumi paigutada, on kindlasti trend, millest tasub šnitti võtta.

Tööstusliku stiili edasiarendus

Kaubaalustest voodi on juba eilne päev ega pane enam kedagi ahhetama. Samas on industriaalse väljanägemisega mööbli ja aksessuaaride kasutamine endiselt väga menukas, mistõttu tasub otsida võimalusi ja ideid, kuidas seda stiili originaalsemalt rakendada.

Üks lihtne ja taskukohane viis on kasutada riiulite seina kinnitamisel metallist tööstusliku ilmega kandureid, kõrgete metallotstega voodit või siis ehitada tavalise voodi ümber lihtne metallist raam (nagu baldahiinvoodil, aga ilma rippuva kangata). Eriti trendikas on just mustaks värvitud või roostekarva metall.

Punutud mööbli pealetung

Lõunamaise hõnguga punutud ja rotangmööbel, mida meie laiuskraadidel on seni peetud eeskätt hooajaliseks aiainventariks, hinnatakse mujal maailmas ka magamistoamööblina.

Naturaalsest materjalist rotang- või korvmööbel mõjub soojalt, on mugav ning kaalult kerge.

Punutud voodiraamid, korvtoolid, kiiktoolid, kummutid, rippkiiged, beebihällid, pesukorvid kui kõik muu, mida punumistehnikas valmistada annab, on täna pea niisama vastupidavad kui täispuidust või vineerist mööbliesemed. 

Tepitud mööbel - ajatu klassika 

Üha jõulisemalt on magamistuppa tungimas ka salongilik esindusmööbel ehk tepitud peatsiga kontinentaalvoodid, kanapeed, tumbad kui ka chesterfieldi stiilis sohvad ja tugitoolid

Klassika ei lähe teatavasti kunagi moest, mistõttu tasub tepitud mööbliesemetesse investeerimine end alati ära. Tepitud pehme mööbel mõjub luksuslikult ja kutsuvalt.

Moes on nii kaetud kui katmata nööp-tepinguga magamistoamööbel, kattematerjalina on kasutusel nii nahk kui erinevad sametised mööblikangad.

Orientaalsed mõjud magamistoad

Idamaade mõjutused sisekujunduses on üks uuemaid suundumusi, mis ei ole veel nii populaarne, kui skandinaavialik minimalism, ent millele disainerid ja moeloojad ennustavad suurt tulevikku. 

Idamaad on äärmiselt lai ja üldistav mõiste, sest selle terminiga tähistatakse praktiliselt kogu regiooni, mis jääb Väike-Aasia ja Jaapani vahele.

Orientaalsete mõjutustega magamistoas on kesksel kohal mõni põnev puitnikerdustega kapp või kummut, kindlasti on voodil uhke peats, mis on valmistatud puidust või rotangist ning on käsitöö. Omapäraseks aktsendiks on nikerdustega sirm, suured lehvikud seintel ja paberkuplitega valgustid.


Kuidas hindate seda postitust?