Kasulikud nõuanded

Sportkäru lapsele - kuidas valida parim

Vaata kõiki vankrite ja jalutuskärude pakkumisi
21.08.2020
noor ema sõidutab metsas sportkäruga last

Kui pooleaastatne laps hakkab üha kindlamalt istuma ning teil on soov reisida mõnda välisriiki, suunduda loodusretkedele ja sagedastele jalutuskäikudele pargis, tekib paljudel paljud vanematel huvi kergemate ja kompaktsemate jalutuskärude vastu. Milline on siis parim jalutuskäru? Korduma kippuvatele küsimustele vastuste saamiseks, kärude erinevate tüüpide, eeliste ja puuduste kohta info saamiseks tasub kindlasti alljärgnev artikkel põhjalikult läbi lugeda.

kaks ema sõidavad pargis kärudega

Universaalne käru

Universaalne jalutuskäru on pikaajaline investeering. Kui valite kolm ühes jalutuskäru, on seda võimalik kasutada sünnist kuni umbes 3–3,5 eluaastani. Antud komplekti kuulub vastsündinu häll, turvatool ja istumisosa.

Eelised: lapse jaoks vastupidav ja mugav, käru eriti suurte rataste tõttu mugavalt manööverdatav ja läbitav.

Puudused: kergkärudega võrreldes väga raske, võtab rohkem ruumi ja kokku panemine võtab tunduvalt kauem aega kui kergkärude puhul.


Vihmavarju tüüpi käru

Kerge ja mugav jalutuskäru – nii kirjeldatakse vihmavarju tüüpi jalutuskärusid. Ideaalne lahendus palju reisivatele peredele. Seda tüüpi jalutuskäru kokkupanemine on ülikiire ja lihtne, käru ise äärmiselt kompaktne, ning sellel on sageli suisa spetsiaalne käepide, et volditud käru mugavalt üle õla visata. Siiski on seda tüüpi jalutuskärudel enamasti suhteliselt väikesed rattad, mitte kuigi hea vedrustus ning laste jaoks mitte kuigi mugavad. Kui otsustate siiski vihmavarju tüüpi jalutuskäru kasuks, soovitame kontrollida, kuidas selle seljatugi töötab – kas käru on võimalik panna täiesti lamavasse asendisse, kui teie laps soovib kärus kvaliteetselt puhata.

Eelised: kerge, kompaktne, äärmiselt mugav reismiseks.

Puudused: halb vedrustus, väikesed rattad, pole lapse jaoks nii mugav kui tavaline jalutuskäru, mõnel mudelil puudub täielik lamamisasend.


Sportkäru

Sportkäru meenutab mõnevõrra universaalse jalutuskäru istumisosa, kuna sellel on sarnased omadused ja funktsioonid. See on lapsele mugav ja ruumikas, võimalik täielikult lamavasse asendisse sättida ning jalatugesid reguleerida. Tavaliselt on sportkärudel suured rattad, head amordid ja suurepärane läbitavus. Seda tüüpi jalutuskärud on enamasti mugavad ja neid on üsna lihtne kokku panna.

Eelised: lastesõbralik, universaalsest jalutuskärust kergem, kiiresti kokkuvolditav, ruumisäästlik, hea läbitavuse ja polsterdusega.

Puudused: raskem ja suurem kui vihmavarju tüüpi kergkärud.