Kasulikud nõuanded

Kärude tüübid: mida valida?

Vaata kõiki pakkumisi
01.06.2019
jalutuskäru beebile

Küsimus, kuidas valida lapsele käru, on murettekitav paljude lapsevanemate jaoks - nende valik on turul äärmiselt lai ning otsuse tegemine üsna keeruline. Kui alustad otsinguid kindla tüübi järgi, kitsendad oluliselt oma valikuvõimalusi: tutvu kõigi nende funktsioonidega ning leiad endale parima käru.

Jalutuskärud

Kui vajad kerget jalutuskäru oma lapsele, on selline tüüp kõige sobivam. Need kärud kaaluvad vähe, on väga kompaktsed ja vajadusel kergesti kokkupandavad. See valik on kasulik siis, kui soovid rohkem liikuvust, kuid lapse mugavuse osas ei ole see kõige parem variant, sest laps tunneb paremini teede ebatasasusi.  


Lapsevankrid

Sellised vankrid, mis on varustatud amortidega või ilma, sobivad vastsündinutele, kui nende lülisamba arenemine on veel pooleli ja seetõttu tuleb neid õiges asendis hoida. Häll tagab lapsele kindlasti maksimaalse mugavuse. Võib olla on selle vankritüübi suurimaks puuduseks see, et need mudelid on üsna suured ja sobivad tavaliselt esimesteks kuudeks. Kui aga valid eemaldatava hälliga käru, saad seda kasutada palju kauem.

Kolmerattalised kärud

Suurte ratastega kolmerattaline käru sobib ideaalselt neile, kes soovivad oma lapsega aktiivselt aega veeta - kolme rattaga on kergem suurematel kiirustel liikuda isegi ebatasasel pinnal. Tõsi, seda tüüpi valik on soovitatav juhtudel, kui oled otsustanud sporti teha, sest selliste mudelite hind on sageli veidi kõrgem. Kui aga märkad kampaaniat, saad selle soetada palju madalama hinnaga.


Kaksikute vankrid

Nagu nimigi ütleb, sobivad need lastekärud (täispuhutavate või muud tüüpi ratastega) mugavateks reisideks kahe lapsega. Mõlemal lapsel on eraldi häll ja varikatus ning sellist käru saab hõlpsasti kasutada ka üksinda reisides.