Kasulikud nõuanded

Polükarbonaadist kasvuhoone eelised

Vaata kõiki polükarbonaadist kasvuhoonete pakkumisi
11.03.2020
tomatitaimed polükarbonaadist kasvuhoones

Ilma kasvuhooneta on üsna keeruline kasvata erinevaid taimi, marju ja teisi toiduained, mis vajavad kasvamiseks sooja ja niisket keskkonda. Kuid ainult kasvuhoonest endast ei piisa - tähelepanu tuleb pöörata ka hoone materjalile, millest oleneb selle vastupidavus ja kvaliteet. Näiteks polükarbonaat on Eesti aedades kõige levinum ning seda ka põhjusega - sellel on mitmeid plusse, mistõttu võiksid ka seda eelistada.

Vastupidavus

Polükarbonaadist kasvuhooned on praktiliselt välja vahetanud kunagised populaarsed klaasist kasvuhooned. Nimelt on polükarbonaadist kasvuhoone võrreldes klaasiga lausa 200 korda tugevam, mis teeb ka selle tunduvalt rohkem löögikindlamaks. Näiteks võib isegi karastatud klaas puruneda palju kiiremini kui polükarbonaat.

Kõrge soojusisolatsioon ja ilmastikukindlus

Taimed vajavad ka külmematel aegadel kasvamiseks vajalikku soojust ja niiskust. Polükarbonaat on võrreldes klaasiga 4 korda soojem ning suudab mistahes ilmaga säilitada oma  temperatuuri isegi siis kui väljas on 60 külmakraadi või 80 soojakraadi. Lisaks on polükarbonaadist pind kaitstud kihiga, mis tuleks jätta välimisele poolele, sest see ei lase kahjulikul päikesekiirgusel läbi kasvuhoone läbi tungida.  Siiski on materjal hea valguse läbilaskvusega, mis on taimede kasvamiseks oluline faktor. See omakorda pikendab taimede kasvatamise aega, mis on kindlasti üks olulisemaid eeliseid.

Polükarbonaat on ka hea mürasummutaja, mis küll taimede kasvatamisel erilist rolli ei mängi, kuid on siiski hea omadus. Nii saad rahulikult oma taimede eest hoolitseda vaikuses, näiteks samal ajal kui lapsed aias mängivad.


Erinevad suurused

Polükarbonaadist hooneid on võimalik valida erinevate suuruste ja kujude vahel, mis muudab selle valimise veel kergemaks - nii saad leida oma aeda just selline kasvuhoone, mis ei võta palju ruumi ja on kompaktne. Lisaks saad olla isegi loominguline - polükarbonaadist kasvuhoonetel on puust raam, mida saad ise vajadusel üle värvida ja kujundada.

Kergem paigaldamine

Kasvuhoone paigaldamine ei ole keeruline, kuid vajab paar päeva aega. Erinevad tootjad loovad erinevaid lahendusi, mistõttu tuleb eelkõige jälgida kasvuhoonega koos tulevat kasutusjuhendit. Lisaks on polükarbonaadist kasvuhoone võrreldes klaasiga tunduvalt kergem. Nimelt kaalub polükarbonaat võrreldes klaasiga lausa 20 korda vähem, mis muudab selle paigaldamise ja transportimise ääretult lihtsaks.  Polükarbonaadi puhul on vaid veidi rohkem vaja tegeleda plaatide liimimisega, mis hiljem paigaldatakse kasvuhoone seintele. Vajadusel on võimalik kutsuda appi ka spetsialist, kes töö Sinu eest ära teeb.

Kerge hooldada 

Kasvuhoonet tuleks aeg-ajalt hooldada, et eemaldada pindadele tekkinud haigustekitajad ja bakterid, et ennetada erinevaid taimehaigusi. Lisaks määrdunud või tolmused pinnad ei lase enam valgust nii hästi läbi kui peaks. Esmalt tuleks kasvuhoonest eemaldada vanad taimevarred ja muu üleliigne. Suurem tolm ja liiv tuleks enne seda veega maha pesta, vastasel juhul võid svammiga hõõrudes tekitada pinnale kriime Seejärel on vaja käia pind üle nõudepesuvahendi ja suure svammiga, loputada ja ongi tehtud.

Soodne

Kunagi, kui kasutusel olid veel klaasist kasvuhooned, oli polükarbonaadist hoonetel hinnad üsnagi kõrged. Nüüd, kui polükarbonaadist kasvuhooned on muutunud nii populaarseks, on selle hinnad ajaga muutunud soodsamaks. Samal ajal on aga nende arendamine ja disain paranenud, mistõttu võiksid igal juhul eelistada polükarbonaadist kasvuhoonet.

Kui oled parasjagu kaalumas, kas valida klaasiga või polükarbonaadist kasvuhoone, siis viimasel on kindlasti võrreldes klaasiga palju olulisi eeliseid. Lisaks taimede kasvu soodustamisele on ka Sinul endal seda soodne soetada, kergem üles seada, kerge hooldada ja palju muud. Kui oled oma valiku teinud, tasub kindlasti tutvuda meie veebipoe valikuga.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?