Kasulikud nõuanded

Pokker: kombinatsioonid, mida iga mängija peaks teadma

28.01.2021
naine hoiab käes viite pokkerikaarti

Pokker on üsna populaarne terves maailmas ning ka meie riigis – võitmiseks on vaja kindlaid isikuomadusi ning tunda põhjalikult mängureegleid. Esmalt tuleks selgeks teha kõik kombinatsioonid – alles seejärel tasub hakata süvenema sellesse, kuidas pokkerit mängida. Kombinatsioone tundes näete selgelt oma võimalusi ja saate otsustada, mil määral riskida.

Pokkeri kombinatsioonid

Pokkeris on 10 kombinatsiooni – esitame need kahanevas järjekorras.

1. Kuninglik mastirida (Royal Flush)

Kõige tugevam, kuid samas kõige haruldasem kombinatsioon. See koosneb sama masti kaartidest, alustades kümnest, lõpetades ässaga. Kuninglik mastirida võidab kõiki teisi kombinatsioone.

2. Mastirida (Straight Flush)

Sarnaselt eespool käsitletud kombinatsioonile koosneb ka mastirida ainult ühest mastist. Erinevus seisneb selles, et sel juhul võib selleks olla mistahes sama masti kaart, näiteks viiest üheksani. Mastirida on küll veidi tavalisem kui kuninglik mastirida, kuid siiski väga haruldane. Kui juhtub, et mitmel mängijal on mastirida, võidab see, kellel on kõrgem tipukaart.

3. Nelik (Four of a kind)

Nelik koosneb neljast identsest kaardist, nagu kuningad, ässad või ükskõik milline madalam kaart. Viies võib olla mistahes kaart. Kui kahel mängijal on käes nelik, võidab see, kellel on kõrgem kaart. Võib juhtuda, et mitmel mängijal on sama tugev kombinatsioon, sellisel juhul võidab see, kellel on tugevam viies kaart.

4. Täismaja (Full House)

Täismaja koosneb kolmest identsest kaardist ja ühest paarist. Näiteks kolm kuningat ja kaks kümmet või kolm ässa ja kaks kuningat. Antud kombinatsiooni käes hoides võite end piisavalt enesekindlalt tunda. Kui selline kombinatsioon on mitmel mängijal, võrreldakse kõigepealt kolme ühesuguse kaardi väärtust ja seejärel vaadatakse, kellel on kõrgem paar.

5. Mast (Flush)

Antud käsi koosneb viiest sama masti kaardist, mis ei pea jooksma järjest. Selle käe kogumiseks peab teil olema ühte tüüpi kaardid, näiteks kõik ristid või ärtud. Kui teie vastastel on sama käsi, hinnatakse kõrgeimat kaarti.

6. Rida (Straight)

Selle moodustavad viis järjestikust kaarti, mis ei pea olema ühest mastist – kõige olulisem on järjestus. Mida kõrgemad on teie kaardid, seda tõenäolisem on vastaste võitmine.

7. Kolmik (Three of a kind)

Kolmik koosneb kolmest samast kaardist – näiteks kolm üheksat või kolm kuningat ja kahest teisest kaardist, mis ei pea omavahel sobima. Sel juhul võidab kõrgemate kaartide kombinatsioon. Kui nende väärtused kattuvad, vaadeldakse ülejäänud kaht kaarti.

8. Kaks paari (Two pairs)

Kaks paari koosneb kahest erinevast paarist, näiteks kahest kuningast ja kahest kaheksast ning viiendast kaardist. Kuna antud kombinatsioon on piisavalt tavaline, peaksite hindama paaride väärtust.

9. Paar (Pair)

Selle moodustavad kaks võrdse väärtusega kaarti (näiteks kaks ässa) ja kolm kaarti, mis ei pea omavahel sobima. Sellisel juhul toob edu jälle kõrgema väärtusega kaardipaar.

10. Kõrge kaart (High Card)

Kui ühelgi mängijal ei õnnestu ühtegi ülaltoodud kombinatsiooni moodustada, hinnatakse käes olevat kõrgeimat kaarti. Juhul, kui mitmel mängijal on sama väärtusega kaardid, võetakse võitja selgumiseni pakist kõrgeim kaart.

pokkeri kombinatsioonid

Mida on veel oluline teada?

Mängu veelgi sujuvamaks muutmiseks on kasulik teada järgmist:

  • Pokkeris kasutatakse kõiki nelja masti – ärtu, risti, poti, ruutu. Kuid pidage meeles, et ühelgi neist värvidest pole teistest suuremat väärtust.


  • Kui viies kaart on äss, siis seda võib pidada nii kõrgeimaks kui ka madalaimaks kaardiks.
  • Lisakaarte, mis ei kuulu kombinatsiooni, nimetatakse ka kickeriteks. Kui mitu mängijat panevad kokku ühesugused kombinatsioonid, saavad mängu tulemused määrata nemad. Kui kicker on viies kaart ja selle väärtus on sama, mis vastasel, jagatakse võit pooleks.

inimesed mängivad žetoonidega lauas pokkerit

Kõiki neid kombinatsioone märgates ja tundes on teil mängu käigu mõistmine tunduvalt lihtsam ning sellest lähtuvalt võimalik langetada julgemaid otsuseid. Kombinatsioonide õppimine pole kuigi keeruline – vajate ainult veidike otsustavust ja kannatlikkust!

Kuidas hindate seda postitust?