Kasulikud nõuanded

Kuidas mängida pokkerit?

28.01.2021
kaks mängukaarti pokkerilaual täringute ja žetoonidega

Pokkerit võib julgelt nimetada üheks populaarsemaks kaardimänguks. Hetkel leiab aset väga laias valikus erinevaid turniire, kuid võite ka kodus kätt proovida. Siiski on oluline märkida, et võitmiseks vajate lisaks õnnele ka suurepäraseid teadmisi. Seetõttu tasub hoolikalt tutvuda pokkeri põhireeglitega.

Kõige olulisem

Et aidata teil kogu mängu protsessist aru saada, tuleb teil tutvuda esmalt pokkeri põhimõistete ja reeglitega.

Mängu eesmärk

Nagu igas mängus, on ka pokkeri peamiseks eesmärgiks teie võit. Selle saavutate, kui olete pärast kõigi kaartide jagamist endiselt mängus ja teil on käes kõrgeim käsi. Kombinatsioonide tundmine ongi abiks strateegiate välja töötamisel ja lihtsustavad garanteeritud võidu saavutamist. Seetõttu… kui olete algaja, soovitame teil esmalt tutvuda pokkeri kombinatsioonidega.


Mängijate arv ja istekohad

Pokkerit saab korraga mängida vähemalt kaks ja maksimaalselt 10 mängijat. Parim on mängida seda laua ääres ringis istudes – nii sujub suhtlemine ja mäng ladusalt. Üks mängijatest on diiler, kes jagab ühe mängu jooksul kaarte. Pärast iga mängu kantakse need kohustused teisele mängijale päripäeva.

Võimalikud tegevused

Pokker põhineb põhimõtteliselt järgmistel etappidel – tehke need enne mängima asumist hästi selgeks.

  • Loobuge (fold). See tähendab, et tõmbute mängust tagasi (ei usu, et teie kaardid on head või kui vastase panused tunduvad teile liiga suured) ja te ei jätka mängu. Kui olete aga juba loonud vastava märgi, ei ole teil võimalik kaarte taastada.
  • Kontrollimine (check). Omamoodi vahelejätmine, mille saate teha, kui keegi panust ei tõsta. See ei muuda panust, kuid teil on võimalus näha, milliseid toiminguid teie vastased teevad.
  • Panustamine (bet). Panustamine võimaldab teil panuse summat suurendada – see ei tohi olla väiksem kui olemasolev panus (sellest räägime hiljem). Teised mängijad peavad samaaegselt reageerima teie tegevusele ja neil on võimalik samuti panust tõsta või mängust loobuda.
  • Vasta (call). Kui teie ees olev mängija on panust tõstnud ja te ei soovi mängust taanduda, peate vastama vähemalt sama koguse žetoonidega.
  • Tõsta (rise). Seda tehes suurendate eelmiste mängijate valitud panust. Nii saate vabaneda nõrgematest mängijatest või lihtsalt bluffida ja jätta mulje, et teil on head kaardid. Kui usute oma võitu, võite mängu panna kõik žetoonid, mis teil on – seda nimetatakse "all in".

Mängukäik

Kuigi praegu mängitakse mitut erinevat tüüpi pokkerit, on neist ilmselt populaarseim Texas Hold'emi versioon – järgnevalt ongi arutluse all selle reeglid.

1. Väikesed ja suured panused

Need panused on kohustuslikud ja tehakse enne kaartide jagamist. Diileri kõrval (päripäeva) istuv mängija peab väikese blindi tegema. Selle suurus on pool tavalise panuse suurusest. Vahepeal teeb tema kõrval istuv mängija suure blindi, mille väärtus on sama, mis tavalisel panusel.

sõbrad mängivad koos pokkerit

2. Esimene panus

Esimene panus tehakse siis, kui diiler on jaganud kõigile mängijatele kaks kaarti.

  • Esimest vooru alustab mängija, kes istub päripäeva kohe pärast suurt panust teinud inimest. Tal on võimalus mängust loobuda, panustada sama summa kui hetkene panus või seda veelgi tõsta.
  • Väikese panusega mängija peab mängu jätkamiseks lisama puuduva summa.
  • Vooru lõpetab suure panuse teinud isik.

suured ja väikesed pokkeripanused ning kaardid

3. Teine panus

See etapp algab kolme ühiskaardi (flop) avamisega. Neid näevad kõik mängus osalejad, planeerides taktikat vastavalt sellele. Panused teeb diilerist vasakule jääv mängija – isik, kes enne väikese panuse tegi, teeb seda kõigis järgnevates voorudes kõige esimesena. Tal on võimalik sooritada kõiki ülaltoodud toiminguid või kontrollida.

4. Kolmas panus

Veel neljas ühiskaart jagatakse lauale ja algab kolmas panustamisvoor. Rohkemate kaartide nägemine võimaldab teil välja töötada veelgi tõsisemad strateegiad. Tegevused jäävad jälle samaks – saate vastata, panustada, tõsta, mängust eemalduda või kontrollida, mida teie vastased teevad.

5. Neljas panus

See etapp algab viimase jagatud kaardiga (river). Seejärel saavad mängijad vastavalt tegutseda, kuid pidage meeles, et see on viimane võimalus strateegiate rakendamiseks. Kui kavatsete bluffida või usute oma võitu ja soovite koguda võimalikult palju žetoone, kiirustage panuse tõstmisega!

6. Kaartide näitamine

Pärast kõigi panuste tegemist pööravad kõik mängijad oma kaardid ümber – parima käega mängija võidab kogu poti. Kui kombinatsioonid kattuvad, jagatakse võit mitme mängija vahel. Varem mängust välja langenud mängijad ei pea oma kaarte kõigile näitama.

Ülaltoodud reegleid järgides saate end peagi pokkeriprofiks pidada. Kuigi esimeste katsetuste järel võib mäng tunduda veidi segadusttekitav, siis pärast mõningat praktikat on teil juba võimalik saavutada suurepäraseid tulemusi!

Kuidas hindate seda postitust?