Kasulikud nõuanded

Pesumasinad: kuidas valida kõige vaiksem

Vaata kõiki pesumasinate pakkumisi
20.01.2020
milline on kõige vaiksem pesumasin

Kui teie kodus on sirgumas väikesed lapsed ning pesumasin asub elutoale või magamistubadele väga lähedal või kui soovite lihtsalt vaiksemat elukeskkonda, siis tasub teil pesumasinat valima asudes tähelepanu pöörata seadme müratasemele. Järgnevalt selgitame veidi lähemalt, milliseid nüansse ja parameetreid peaksite kodumasinat soetama asudes silmas pidama ning mida üks või teine parameeter endast kujutab.

Mis mõjutab pesumasina mürataset?

On mitu peamist tegurit, mis mürataseme määravad:

  • Mootori tüüp. Invertermootoriga seadmeid, mis töötavad järgmise põlvkonna harjadeta tehnoloogiaga, peetakse hetkel turul kõige vaiksemateks. Investeerida tasub neisse ka seetõttu, et invertermootoreid kiidetakse nende töökindluse ja pika kasutusea tõttu.


  • Tuntud bränd. Mainekate ja lugupeetud tootjate esmaklassilised pesumasinad pakuvad veelgi madalama mürataseme saavutamiseks vaiksemalt töötavat veepumpa ja vibratsioonisüsteemi.

​​​​​​​

  • Tsentrifuugimiskiirus. Mida suurem on tsentrifuugimiskiirus, seda valjemalt teie pesumasin töötab.
  • Pesumasina vale asukoht. Mõnikord juhtub, et madala müratasemega pesumasin ei olegi koju tuues kuigi vaikne, selles võib süüdi olla seadme vale asukoht. Esmalt kontrollige, kas masin on paigaldatud tasasele pinnale ning veenduge, et selle servad ei puutuks seina ega teiste seadmetega kokku. Mõnel juhul võib sellele probleemile lahenduse tuua vibratsioonivastane padi.

Pesumasinate müratase

Seadmete mürataset väljendatakse detsibellides. Enamasti on hetkel müügil olevate pesumasinate mürataseme 39 89 dB. Et te paremini aru saaksite, siis raamatukogus kostuvad 40 dB helid, tavaline vestlus on 50–60 dB ja umbes 70 db tekib tolmu imemisel. Sarnaste põhimõtete alusel eristatakse mitmeid müratasemeid:

  • Kuni 60 dB. Sel tasemel töötavad kõige vaiksemad masinad ning sellised seadmed ei tekita ka samas toas töötades ega magades ebamugavusi. Kui vajate eriti vaikset pesumasinat, otsige mudeleid, mille müratase oleks alla 50 dB tõenäoliselt unustate üldse nende olemasolu.


​​​​​​​

  • 60 71 dB. Ehkki detsibellide arv on suurem, pole erinevus eelmise tasemega võrreldes kuigi suur, nii et sellise pesumasina töötades võite vabalt ka telerit vaadata ning see ei sega ka lastel magamast.