Kasulikud nõuanded

Parimad rulad: kõige olulisemad soovitused algajatele

29.06.2020
paar sõidab rulaga mägisel teel

Rula võib nüüdseks julgelt nimetada üheks populaarsemaks liikumisvahendiks, mida armastavad lisaks noortele ka väga paljud täiskasvanud. Rulal seistes kogete adrenaliini, võite õppida ägedaid trikke või kulgeda lihtsalt stiilselt mööda linnatänavaid. Algajatele võib rula valimine olla üsna pead murdev, kuna rulade valik on lai. Seekord uurime, millised on olulisemad aspektid, mis abiks hea rula valimisel.

Skateboard, longboard, pennyboard: milline valida?

Võite ju arvata, et ühed rulad kõik, kuid igal tüübil omad eelised. Samuti erinevad need oma kasutamisvõimaluste poolest. Kui teil on kindel soov endale rula valida, siis tuleks esmalt mõelda, millist tüüpi rula endale soovite.

Skateboard

Kõige populaarsem rula tüüp. Skateboardi peamisteks omadusteks on selle ristkülikukujuline laud, väikesed, kuid väga vastupidavad rattad, mis määravad omakorda ära järgmised omadused:

  • Võimalus trikitamiseks. Seda tüüpi rulasid näete väga sageli eelkõige rulaparkides. Skateboard on üks parimaid valikuid nii rampidel hüppamiseks kui lihtsalt trikkide sooritamiseks. Nende mugav juhtimine muudab rulatamise eriti paeluvaks.
  • Sobilik lühikesteks reisideks. Kui soovite rulatada lähimasse poodi või lähedalasuvasse parki, jääte skateboardiga rahule.
  • Väikesed mõõtmed. Skateboard on tavaliselt veidi väiksem ja kaalub vähe, mistõttu on seda mugav endaga kaasa võtta.