Kasulikud nõuanded

Parimad matkakotid: kuidas endale sobivaim mudel valida?

Vaata kõiki matkakottide pakkumisi
17.08.2022
mees seljakotiga mägedes

Ilma korraliku seljakotita on keeruline head reisiseiklust planeerida. Sortiment on sedavõrd lai, et valiku langetamine võib osutuda arvatust keerulisemaks. Kui valid liiga suure matkakoti, võib selle seljas tassimine olla ebamugav ja kurnav. Liiga väikese koti kasuks otsustades ei pruugi aga kõik reisiks vajalikud esemed kotti ära mahtuda. Lisaks unustatakse tihtipeale mõelda pisematele detailidele nagu materjal, sest vihmase ilmaga ei ole midagi paremat kui veekindel matkakott. Kuidas siis sobivaim mudel välja valida? Sellele käesolevas juhendis keskendumegi.

matkaseljakott metsas samblal

Milline on parim seljakott reisimiseks?

Paljude inimeste jaoks võib seljakotiga reisimine olla ebamugav ja väsitav. On aga inimesi, kes armastavad tohutult suuri seljakotte, mis peidavad endas kõike eluks vajalikku. Liiga suure seljakoti seljas vedamine on aga füüsiliselt raske ja pikas plaanis kurnav.

Kui teekond on lihtne ja lühike - lennujaamast, rongist või bussijaamast hotelli ja tagasi - siis saab loomulikult ka seljakotita hakkama. Võid kõik hädavajalikud asjad pakkida suurde ratastega kohvrisse ning sul ei tule millegi pärast muretseda. Kui reis hõlmab aga pikkade vahemaade läbimist, nagu matkamist looduses või võõra linna tänavate avastamist ja soovid, et kõik vajalikud asjad oleksid kogu aeg käepärast, on parimaks valikuks mugav ja kvaliteetne matkakott.

naine lennujaamas lendu ootamas

Kuidas valida sobivat suurust?

Ideaalse suurusega seljakoti valimine võib olla üsna keeruline, sest kunagi ei tea, kui palju asju on vaja ühele või teisele reisile kaasa pakkida. Ideaalis peaks seljakotti mahtuma kõik vajalik ja jääma ka veidi lisaruumi. Mugav seljakott ei tohiks siiski olla ei liiga suur ega liiga väike ning võiks olla kandja kehaga proportsioonis. Optimaalseks seljakoti kaaluks loetakse kuni 15 kg. Raskemat kotti ei ole soovitav õlgadel kanda, sest see mõjub halvasti nii seljale kui õlgadele.


Parima seljakoti kõige olulisemad omadused

Mida tuleks seljakotti valides silmas pidada? On mitmeid olulisi omadusi, mis võivad ideaalset seljakotti otsides kahe silma vahele jääda, kuid mis on mugavaks reisimiseks ääretult olulised.

Veekindel materjal. Parim seljakott peaks olema vähemalt osaliselt veekindel. On ju mõeldamatu, kui reisi ajal sajab vihma ja kõik seljakotis olevad esemed saavad märjaks või isegi kahjustada. Enamikul matkakottidel on kaasas lisakatted, mida kasutada seljakoti katmiseks tõelise paduvihma korral. Kui plaanid reisida piirkondades, kus on oodata vihmaperioodi, tasub kaaluda 100% veekindlast materjalist valmistatud seljakotti. Näiteks tasub endale valida spetsiaalselt töödeldud nailonkiust koti, see hoiab seljakoti sees olevad esemed täiesti kuivana isegi siis, kui kotile kallata tassitäis vett.

veekindla seljakotiga mees


Rohkem vahesid. Lisamugavust pakuvad kahtlemata mitu eraldi lukustatavat osa. Kui kotis on vaid üks vahe, on kõik esemed ühes kohas koos ja sellest segadusest on keeruline vajadusel midagi üles leida. Mitme vahega seljakottide puhul on võimalik esemeid mugavalt organiseerida. Näiteks võib panna riided ühte, vihmavarju teise ja väiksemad esemed kolmandasse vahesse. Nii tead alati, kus miski paikneb.

Pehmendusega õlarihmad. Kui kott ei ole kuigi raske, ei ole polsterdusega õlarihmad kuigi olulised. Kui seljas on aga vaja kanda rasket seljakotti, mängivad need mugava reisimise juures ääretult olulist rolli. See on tegelikult praktilise seljakoti olulisemaid omadusi, mis tasakaalustab osa õlgadele ja seljale langevast raskusest. Pehmete õlarihmadega kotti on tunduvalt mugavam pikka aega seljas kanda. Samuti tasub endale valida polsterdatud seljaosaga mudel.

mees seljakotiga mägedes


Mugav seljakott on nii loodusesse matkama suundudes kui pikemale linnaseiklusele sõites tõeliselt praktiline ese. Kui planeeridki parasjagu väljasõitu loodusesse ja murrad pead, mida seljakotti pakkida, siis loe soovitusi meie põhjalikust juhendist, kus juttu kõigest vajalikust, mis loodusesse suundudes kaasa võtta.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?