Kasulikud nõuanded

Parimad aknapesurobotid

Vaata kõiki aknapesurobotite pakkumisi
20.01.2023
aknapesurobotit sätitakse aknale

Kuidas puhastada aknaid nii, et protsess oleks tõhus ja tulemus veatu? Aknapesu ei ole just kõige meeldivam majapidamistöö, kuid tänu aknapesurobotile vajub see vaev minevikku. Kuigi need seadmed saavad majapidamistes üha populaarsemaks, on aknapesurobotid veel küllaltki uued ja kohati tundmatud. Tutvustame sulle lähemalt nende põhilisi funktsioone ja kasutamist.

naine paneb aknapesuroboti tööle

Kuidas aknapesurobot töötab?

Endiselt leidub neid, kes arvavad, et aknapesurobot võib aknalt kergesti maha kukkuda, kuid selle pärast pole vaja muretseda. Need kinnituvad aknale vaakummeetodil, osadel mudelitel on ka turvanöörid. Robotite külge kinnitatakse lapid või harjad – seadme liikumisel nad pöörlevad ja puhastavad seeläbi akende pinda. Moodsamatel mudelitel võivad olla ka pihustid, mis pritsivad klaasile pesuainet.

aknapesurobot peseb akent

Kuidas valida aknapesurobotit?

Et aidata sul otsustada, milline robot sobib sulle akende puhastamiseks kõige paremini, peaksid kaaluma järgmist.

 • Toiteallika tüüp. Aknapesurobotid võivad olla juhtmega või juhtmevabad. Esimest tüüpi mudel võib töötada pidevalt ilma toite katkemist kartmata. Kui sul on palju aknaid ja need on ka suured, peaksid sellist varianti kaaluma. Kui aga majas on väiksemaid lapsi või lemmikloomi, võib juhe nende tähelepanu köita ja seda sikutades võib robot maapinnale kukkuda. Sellistel juhtudel on täieliku ohutuse ja mugavuse tagamiseks sobivamad juhtmevabad robotid, kuna pole vaja elektripistikut. Neid piirab aga aku võimsus, seega tasuks silmas pidada, kui kaua seade ilma laadimiseta töötab.
 • Juhtimine. Erinevaid aknapesuroboteid saab juhtida nutitelefoni, korpusel olevate nuppude või puldiga. Mõned mudelid võivad pakkuda ka eelnimetatud valikute kombinatsioone.
 • Kuju. Aknapesurobot võib olla ümara või kandilise kujuga. Esimene variant jõuab raskemini akende servadeni ning ei sobi eriti raamita akende jaoks, ent sellised seadmed on kergemad ja kompaktsemad. Samal ajal on ruudu- või ristkülikukujulistel robotitel sageli tundlikumad andurid ning nad saavad puhastada ka raamita klaasi. Samuti jõuavad need paremini ka erinevatesse nurkadesse.
 • Rakendus. Sageli saab neid roboteid kasutada mitte ainult akende, vaid ka peeglite, plaatide, klaasist vaheseinte või muude siledate vertikaalsete pindade jaoks. Mida mitmekülgsema mudeli valid, seda lihtsam on läbi viia erinevaid koristustöid.
 • Funktsionaalsus. Lisaks juba mainitud funktsioonidele võivad aknapesurobotid pakkuda erinevaid pesurežiime, täiustatud navigatsioonisüsteeme ja muid sarnaseid eeliseid. Kõik need mõjutavad ka seadmete hinda, mistõttu on oluline silmas pidada ka seadme hinnaklassi.


Parimad aknapesurobotid

Tutvustame lähemalt aknapesuroboteid, mis on viimasel ajal enim ostjate tähelepanu pälvinud

Mamibot W120-T

See väga soodne aknapesurobot suudab pakkuda järgmisi funktsioone:

 • Nutikad juhtimisrežiimid tagavad akende veelgi tõhusama ja kvaliteetsema puhastamise;
 • Kauakestev mootor mis on üliefektiivne, kuid vaikne – selle seadme müra ulatub 65dB-ni;
 • Spetsiaalse disainiga mikrokiudlapp ei kriibi pinda ega jäta klaasile jälgi.

Aknapesurobotit saab kasutada sise- ja välisakende, dušiklaaside, keraamiliste ja marmorplaatide ning vaateakende puhastamiseks.

Hobot 388

Üheks õhemaks aknapesurobotiks nimetatud mudel üllatab järgmiste võimalustega:

 • Automaatne pihustamine tagab pideva puhastusvahendi juurdevoolu puhastatavale pinnale, et aknad saaksid ka tõhusat pesu;
 • Turvaköis ja UPS-süsteem tagavad, et robot töötamise ajal alla ei kukuks ning jääks elektrikatkestuse korral klaasile veel 20 minutiks;
 • 2 puhastusketast mikrokiust puhastusotsikutega tagavad maksimaalse jõudluse.

Seda aknarobotit saab kohandada akende, peeglite, kuni 15 mm laiuste vuukidega plaatide ja muude siledate pestavate pindadega. See mudel sobib ka mittestandardse, ümmarguse või ovaalse klaasi jaoks.

Ecovacs Winbot 920

See juhtmevaba aknapesurobot on üks parimaid tänu järgmistele funktsioonidele.

 • 3 puhastusrežiimi erinevateks töödeks – valida saab automaatse, süva- ja kohaspetsiifilise programmi vahel;
 • Mugav juhtimine saab kasutada spetsiaalset äppi või hääljuhtimist;
 • Automaatne servatuvastus tagab, et robot saab ohutult puhastada nii raamitud kui ka raamita pindu.

Seda saab kasutada kõikidel siledatel pindadel sees või väljas.

Hobot 2S

Oma tõhususe poolest tuntud aknapesurobot pakub järgmisi funktsioone:

 • Topelt ultraheli süsteemiga veepihustus niisutab lappe veelgi paremini ja võimaldab nautida veatuid tulemusi;
 • Suurem puhastuslapp võimaldab veelgi paremini ligi pääseda klaasi nurkadele;
 • Juhtimine nutitelefoniga ja teie eelsalvestatud hääle abil muudavad selle seadme kasutamise veelgi lihtsamaks ja mugavamaks.

Selle robotiga saad puhastada aknaid, plaate, mattklaase ja kõiki muid tasaseid (ka raamita) pindu.

Hutt DDC55

Parimate nimekirja tuleb lisada ka see suurepärane aknapesurobot. Mis muudab selle nii eriliseks?

 • Vaikne töö rõõmustab kõiki, kes armastavad rahu ja vaikust. Antud mudel teeb väga vähe müra.
 • Kompaktne ja kaasaegne disain annab seadmele köitva välimuse. Lausa lust on tundide kaupa jälgida, kuidas robot pikkadel õhtutel aknaid puhastab.
 • Multifunktsionaalne puhastus tagab, et robot puhastab ja poleerib tõhusalt mitmesuguseid klaaspindu: aknad, peeglid, dušiseinad.

Zyle ZY901WR

Antud mudeli abil saad endale lihtsalt tassi teed keeta ja vaadata, kuidas aknad säravalt puhtaks muutuvad. See on võimalik tänu järgmistele funktsioonidele:

 • Uusim Clean 5 tarkvara võimaldab aknaid puhastada 4 erinevas režiimis ja 5 etapis. Sinul jääb üle vaid tulemusi imetleda.
 • Square Design tehnoloogia tagab, et aknad jäävad iga kord ideaalselt puhtaks, ilma mustuse- või tolmujääkideta servades ja nurkades.
 • iTech Win 3.0 tehisintellekti tehnoloogia võimaldab robotil ise välja arvutada parima aknapesu marsruudi, et töö saaks tehtud võimalikult tõhusalt.

Investeering sellesse mudelisse tasub end kindlasti kuhjaga ära, sest selle abil saab kodus puhastada paljusid siledaid pindu peeglitest seina- ja põrandaplaatideni.

Hutt W66

Selles nimekirjas viimane, kuid kindlasti mitte halvim aknapesurobot järgmiste omaduste tõttu:

 • Nuppude või kaugjuhtimispuldi kasutamine on äärmiselt lihtne ja kergesti mõistetav;
 • Tõhus protsessor planeerib marsruudid, mis võimaldavad saavutada parimaid tulemusi – pärast mustuse tuvastamist puhastab robot seda intensiivsemalt või mitu korda;
 • 150 ml vee mahuti, mis puhastab täis paagiga ca 70-80 ruutmeetrit akna pinda.

See mudel sobib igat tüüpi akendele ja muudele klaaspindadele nagu dušiuksed.

Kõigi nende aknapesurobotite hulgast leiate kindlasti endale sobivaima, kuid pea meeles, et valik ei piirdu kaugeltki ainult loetletud mudelitega. Meie mitmekülgsest valikust leiad kindlasti endale sobiva. Loe ka lähemalt, miks soetada koju aurupesur.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
3 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?