Kasulikud nõuanded

Kuidas valida aurupuhastit?

Vaata kõiki pakkumisi
07.02.2018
aurupuhastiga puhastamine

Mõnikord on õnneks vaja vaid valgete sokkide puhtaks jäämist pärast põrandal kõndimist. Kodus aitab sellist tulemust suurepäraselt saavutada hea aurupuhasti. Auruga puhastamine on tõhusam, ohutum ja mugavam alternatiiv lapiga põrandate pesemisele. Auruga puhastamise tehnoloogia ei maksa enam ammu tervet varandust ning pisikese, kuid tubli aurupuhasti saab kätte vähem kui 100 euroga. Millised on aga erinevate aurupuhastite erinevused ning millist aurumoppi osta?

Mis on aurupuhasti?

Seda seadet nimetatakse erinevalt – aurupuhasti või aurumopp. Aurupuhasti põhimõte on lihtne- seadmel on veemahuti, milles vee kuumutamisel tekib aur. Seejärel suunatakse aur pumbast puhastaja otsa. Aurupuhasti otsas on lapp, läbi mille tunginud aur eraldub pinnal ning selle toimel eemaldab mustuse. Paljud võrdlevad aurupuhastajat tasandajaga, mis samuti toimib paremini, kui eraldada pinnale kuuma auru.

Seadmete erinevused

Vaadates Kaup24 veebikaupluse kataloogi, võib näha, et aurupuhastid võivad välimuselt olla väga erinevad. Aurupuhastid jagunevad käsi-, kaabitsa- ja kompaktseteks puhastiteks ning väikesteks hands-free seadmeteks. Tavaliselt on nende kaal kuni 1 kg ja veemahutavus 1 liiter. Väikesed seadmed on ideaalsed akende või väikeste pindade puhastamiseks. Kuna täisvõimsuseline seade kaalub peaaegu 2 kg, ei pruugi see igapäevaseks kasutamiseks mugavaks osutuda. Põrandapindade või muude pindade puhastamisel sobib suurepäraselt harjaga puhastusotsik. Seade näeb välja nagu põrandahari koos veepaagiga. Mugav käepide ja kasutamine, umbes 2,5 kg kaal ja umbes 1-liitrine veemahutavus, tagavad mugava ja meeldiva juhtimise. Kompaktne aurupuhasti sarnaneb tolmuimejaga. Nende veepaak on põrandakonteineris, käes hoitakse ainult otsa.

Aurupuhasti valimisel peaksite hindama, kui tihti te oma kodu puhastate, kas soovite kergemat seadet või ei karda ka suurema raskusega seadmeid.

Aurupuhasti valimisel on üheks põhiparameetriks aururõhk. Aururõhk peab olema vähemalt 3 baari, et seade eemaldaks ka raskema mustuse. Professionaalsetes seadmetes on aururõhk 5-6 baari.

Aurupuhasti eelised

  • Aurupuhasti puhastab ja desinfitseerib puhastatavad pinnad;
  • Aurupuhastiga puhastamine ei nõua kemikaale, seega on see keskkonnasõbralik ja ohutu puhastusviis;
  • Eemaldab täiuslikult isegi raskesti puhastatava mustuse nagu rasvapinnad;
  • Aurupuhasti on iga puhta kodu unistus!

Üks kõige olulisemaid eeliseid on hügieen

Kas oled kunagi üritanud ette kujutada, kui palju baktereid, mustust, allergeene ja viirusi koguneb meie elukeskkonda? Et puhastada kõike õigesti, nõuab see põhjalikku tööd ja tugevaid kemikaale, kuid aur kuumutab vee ning seeläbi tapab paljud kodus levivad mikroorganismid ja bakterid. Seega, kasutades autupuhastit saavutatakse sama puhastusvõime, mis keemiliste ainetega. Samuti on aur ohutu allergikutele ja ei levita kodus tüütuid keemilisi aineid. Aurupuhasti on hea vahend mitte ainult puhastamiseks, vaid ka desinfitseerimiseks ning seda on ohutu kasutada ka vannitubades.

Millised pinnad sobivad?

Aurupuhasti on mitmekülgne seade, mis sobib paljudele pindadele. Olemas on ka eraldi põranda aurupuhastid. On ainult üksikud pinnad, mida tõesti ei ole hea auruga puhastada - need on äärmiselt õhuke kangas ja pehme plastik. Ülejäänud kodus saab auruga puhastada põrandakatteid (puit, kivi, laminaat), sanitaartehnikat, peegleid, aknaid. Auruga puhastamine sobib ka taime lehtedele ja riietele. Muidugi nõuab see erinevaid otsikuid ning valides aurupuhastit peaks alati tähelepanu pöörama mitte ainult masina seadetele, vaid ka komplektis olevatele otsikutele. Tavaliselt on erinevatele pindadele vähemalt 4-5 erinevat otsikut. Hari sobib kõige paremini tasasele pinnale nagu põrandad ja aknad. Pihustid on ideaalsed nurkade ja raskesti ligipääsetavate kohtade jaoks. Pumbaga otsad on ette nähtud vaibade ja pehme mööbli puhastamiseks ning triikraua otsik aitab Sul kõiki riideid ideaalselt sirgeks saada.

Aurupuhastite TOP


Parimad aurupuhastid

Praegu on turul tõesti lai valik aurupesureid. Ühest suurimast veebikauplustest Kaup24 võib leida tuntud kaubamärke nagu Kärcher, Hoover, Clatronic, Dirt Devil jpt. Samuti seadmed, mida võib näha telereklaamidest, nagu Steam Mop 5 in 1. Seadmete hinnavahemik jääb umbes 37 €  ja 138 € vahele, nii on võimalik iga ühel sõltuvalt soovitud funktsionaalsusest ja eelarvest endale parim aurupuhasti soetada ning lihtsustada sel moel oma igapäevaelu.

Klientidele meeldib see postitus

4.2/5
6 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.