Kasulikud nõuanded

Kuidas aknaid pesta?

Suur klaasipuhastite valik
06.04.2020
kvaliteetne aknapesu

Kevade saabudes naudime sooja ilma, kuid ei tohiks ka unustada, et meid ootab ees üks eriti oluline töö - akende pesemine. Selleks, et aknad oleksid taas läikivad, peab veidi vaeva nägema. Aknapesu pole just igaühe lemmiktegevus, kuid järgides mõnda olulist näpunäidet, saavad sellega kõik hakkama.

Millal on parim aeg aknaid pesta?

Aknapesuks ei tasuks kunagi valida jahedaid, tuuliseid või vihmaseid päevi, kuna need tegurid muudavad töö veelgi keerulisemaks. Sellegipoolest ei tohiks seda teha ka lauspäikese käes, kuna päikesekiired kuivatavad vee või puhastusvedeliku liiga kiiresti, nii et puhastamata plekid ja triibud jäävad ikkagi klaasile.Kui te ei soovi topelttööd teha, siis võtke aknapesu ette alles siis, kui päike end pilve taha peidab, kuna siis saate kindlad olla parimates tulemustes.

Akende pesemine äädikaga ja teiste puhastusvahenditega

Te vajate:

 • aknapesuvahendit;
 • käsnasid või mikrokiudlappe;
 • veekaabitsat;
 • teleskoopvart (kui aknad on kõrgemad);
 • ämber vett.


Kõige populaarsemad puhastusvahendid

Lihtsaim viis on osta spetsiaalselt akende pesemise jaoks mõeldud vahend, mille valik on väga lai. Kui aga ühel või teisel põhjusel ei soovi seda teha, siis võib kasutada ka rahvapäraseid abinõusid. Siin on mõned populaarsemad “retseptid”:

Vesi ja äädikas. Lisage liitrile veele paar teelusikatäit äädikat ja segage hoolikalt. Muljetavaldava läike saavutamiseks võib segule lisada ka veidi nõudepesuvahendit.

Sidrunimahl ja gaseeritud vesi. Pigistage kolme sidruni mahl ning segage see kahe klaasi gaseeritud veega. Lisage väike teelusikatäis maisitärklist ning valage segu pihustiga anumasse.

Äädikas ja soe vesi. Veerand klaasi äädika kohta lisage kaks klaasi soojemat vett ning supilusikatäis kartulitärklist.

Akende puhastusprotsess

Kui valik on langenud sobivaima puhastusvahendi kasuks, on edasine töö võimalik. Järgige neid samme:

 1. Esmalt puhastage aknalaud ja aknaraamid ning alles siis võtke ette aknad. 
 2. Katke klaas puhastusvedelikuga. Kui te ei kasuta pihustit ja aknad on kättesaamatus kohas, siis asetage teleskoopvarrele mikrokiudlapp.
 3. Kasutage spetsiaalset kaabitsat pestud akna pühkimiseks. Oluline on ka pühkimistehnika - libistage lihtsalt ühtlase joonena vertikaalselt allapoole või horisontaalselt ühest servast teise. Kõige olulisem on seda teha ühe liigutusega. Vajadusel korrake seda ja eelmist sammu.
 4. Pärast igat sammu pühastage kaabitsa kummist osa mikrokiust lapiga või muu kohevuseta kangaga. Puhastage aknaid seni, kuni need on täiesti kuivad, et vältida joonte tekkimist klaasil.
 5. Puhastage akende servad. Alustage ülaosast, kuna kui vesi sinna jääb, siis hakkab seeb allapoole voolama ja aknapesu tuleb taas korrata. Pärast seda saate liikuda edasi teistele servadele. Selleks on parim kasutada juba eelpool mainitud mikrokiust lappi.

Mida tasub meeles pidada:

Akende pesemiseks ei tohiks kasutada ajalehti. Ehkki selline tehnika on ülipopulaarne, siis jätab ajalehe kasutamine aknale plekid ja kahjustused, mida pole enam võimalik eemaldada.

Kõige parem on alustada aknapesu akende väliskülgedelt, kuna tavaliselt on need rohkem määrdunud.

Kondensatsiooni vältimiseks on soovitatav aknad puhastusvahendiga pesta ja seejärel väga põhjalikult kuivatada.

Kuidas puhastada aknaid aknapesuriga?

Kuigi ülalkirjeldatud sammud on kindlasti kõigile ületatavad, siis tänapäeval leiate veelgi tõhusamaid viise akende pesemiseks. Üheks selliseks lahenduseks on spetsiaalsed aknapesurid. Need on seadmed, millel on pihusti, mikrokiudlapp ja kuivatamisfunktsioon. Pole vaja muretseda täiendavate puhastusvahendite pärast, on vaja täita vaid kolm lihtsat sammu:

 1. Niisutage aken spetsiaalse puhastusvahendiga kasutades seadmega kaasas olevat pihustit.
 2. Kasutage mikrokiudlappi aknalt mustuse eemaldamiseks.
 3. Imege üleliigne vesi, et akent kuivatada.

Kirjeldatud protsess on palju kiirem ja mugavam. Kui soovite akende pesemiseks kulutada võimalikult vähe aega, siis peaks see lahendus teile muljet avaldama.


Lihtsaim lahendus - aknapesurobotid

Neil, kes soovivad aknapesu täielikult unustada, on soovitatav mõelda aknapesurobotile. See teeb teie eest kõik edukalt ära - peseb mustuse, poleerib ja läigestab klaasi. Ainus, mida tegema peate, on valida soovitud programm ja oodata, kuni robot oma töö lõpetab. Selliseid seadmeid kasutatakse suurte akende pesemiseks, aga võite roboti ka omale koju osta. Siis ei pea akende pesemise pärast enam kunagi muretsema!