Kasulikud nõuanded

Millised aktiivsed õuemängud panevad meid liikuma?

Vaata kõiki vabaõhumängude pakkumisi
31.03.2021
perekond mängib koduaias lendava taldrikuga

Soojal aastaajal veedame palju rohkem aega väljas värske õhu ja päikese käes. Selleks, et sellist aega veelgi huvitavamaks muuta, on kasulikud lisada juurde õuemängud. Mängude valik on küllaltki lai, seega on väga lihtne leida tegevust, mis ühendaks kogu peret ja võimaldaks aktiivset liikumist. Milliseid tasub proovida?

Sulgpall

See on lõbus ja tuntud mäng, mis sobib kogu perele. Ta ei vaja ka palju inventari: hoolitsege lihtsalt reketite ja sulgedega palli eest. Kui teid huvitavad õuemängud kahele, tasub sellisele tegevusele tõesti mõelda. Mängu eesmärk on palli põrgatamine nii, et see ei kukuks teie väljaku poolele, ja proovige seda mitte oma vastasele teha.

isa ja tütar mängivad sulgpalli


Petank

Kui soovite aktiivset, ent hõlpsasti kaasas kantavat õuemängu, peaksite hankima petankipallid. Seda mängu saab mängida kas kahekesi või meeskonnana. Mängu peamine eesmärk on visata pallid võimalikult sihtmärgile lähedale, milleks on vaja nii täpset kätt kui ka head strateegiat. Igav kindlasti ei hakka!

sõbrad mängivad petanki


Lendavad taldrikud

Lendava taldriku abil saate proovida palju erinevaid mänge - näiteks visata seda kahevahel, ringis või võistelda selle nimel, kes suudab selle kaugemale visata. Tänu oma kergele kaalule on taldrik ohutu ka noorematele lastele. Kui soovite hoolitseda laste rikkaliku ja aktiivse vaba aja veetmise eest uurige lähemalt, millised on laste jaoks kõige populaarsemad õuemänguasjad, mis aitavad lapsi palju lihtsamalt õue meelitada.

pere mängib lendava taldrikuga


Rõngavise

See mäng aitab arendada täpsust lõbusal viisil, lisaks arendab ka laste motoorikat ja õpetab kannatlikkust. Reeglid on väga lihtsad: pulkadele rõngaid visates peate proovima seda teha paremini kui vastased. Selline mäng ei võta palju ruumi ning on mugav kaasa võtta. Lihtne meelelahutus kogu perele!

sõbrad mängivad rõngaviset


Pehme keegel

Keeglimäng on kõigile tuttav ja lihtsasti mängitav igal vabal hetkel. Kuna pehme keegli osad on palju kergemad, saab seda mängu halva ilma korral ka toas harrastada ilma kahjustusi ja liigse müra kartuseta. Kerget mängu on võimalik kaasa võtta ka parki, aeda või kasvõi mänguväljakule.

lapsed mängivad õuekeeglit

Puitplokkide mäng Mölkky

See on odav ja väga lõbus välimäng, mis paneb teid strateegiaid looma ja isegi natuke arvutama. Nummerdatud pulgad alla tulistades kogute punkte ja kui õnnestub neid koguda täpselt 40 - võidate oma konkurente. See mäng sobib suurepäraselt igas vanuses inimestele ja mängijate arv pole piiratud ning sobib hästi mängimiseks nii pere kui ka sõpradega.

игра с деревянными блоками

Schildkrot Smak-a-Ball

Mäng koosneb rannapallist ja kahest pallipüünisest. Seda saate mängida mitte ainult rannas, vaid ka oma hoovis või aias. Mäng on lõbus ja aitab arendada ka motoorseid oskusi ning silmade ja käte liikumise koordineerimist, mis on eriti oluline, kui kavatsete seda mängu lastega mängida.

Pesapall

Valides pehmetest materjalidest (sel juhul kurika ja palli) valmistatud inventari, võite turvaliselt ja lõbusat seda populaarset mängu mängida igal ajal ja kohas. Lisaks on paljud selliste mängude osad soolase vee suhtes vastupidavad ning suvel saab mängu randa kaasa võtta. Ameerika jalgpalli saab mängida samamoodi. Mäng pakub põnevust küll lastele, ent ei jäta külmaks ka täiskasvanuid

pesapalli mängimine