Kasulikud nõuanded

Nõuandeid droonifotograafiaga alustamiseks

Vaata kõiki droonide pakkumisi
18.12.2019
droon ja päikeseloojang

Ajast, mil droonid üldkasutusse tulid, on need kogunud suurt populaarsust just fotograafide seas. Saata kõrge kvaliteediga kaamera taevakõrgustesse ning teha imelisi pilte, ei jäta külmaks ühtegi fotograafiahuvilist. Kuidas aga droonifotograafiaga alustada ja mida silmas pidada?

Varustus

Droonifotograafiaga alustamiseks on müügil nii komplekte kui ka komponente, et saaksite endale sobiva lahenduse ise kokku panna.

Kindlasti on selleks vaja drooni – selleta ju droonifotograafiat ei tee. Droon on lihtsalt öeldes mitme propelleriga seade, mis lasevad tal ringi lennata või õhus ühe koha peal püsida. Droone on erinevates suurustes – on nii väikseid plastikust isendeid toas lennutamiseks kui ka suuri droone, millel on juba sisseehitatud kaamera.


Droonifotograafiaks on vaja ka kaamerat. Mõndadel droonidel on sisseehitatud kaamerad, teised on ehitatud kandma kaameraid. Need võivad kanda nii GoPro seikluskaameraid kui ka suuri filmitööstuses kasutatavaid kaameraid.


Et drooni lennutada sinna, kuhu soovite, on vajalik pult – on lihtsamaid, aga ka keerukamaid, mis aitavad droonist ning kaamerast võtta viimast. Pildistamiseks või filmimiseks on ka hea, kui teie droon on ühendatud ekraaniga, kust te näete ka ise täpselt, mida droon näeb.

Viimaseks on muidugi oluline aku ja laadija. Pikemateks sessioonideks on hea võtta kaasa varuaku, et te oma pildistamist või filmimist ootamatult pooleli jätma ei peaks.

Pea silmas seadusi

Kindlasti ei tohi drooni lennutada kus ja millal iganes soovid, vaid enne selle õhku laskmist peaks uurima, kus seda teha tohib, vastasel juhul võivad tulla suured pahandused ning kopsakas trahv.

Kui sul lennuameti luba ei ole, on kõige kindlam hoida eemale kontrollitavatest õhuruumidest või lennuinfotsoonidest. Samuti tuleb veenduda, et drooni lennutamise piirkonnas ei tehta parajasti langevarjuhüppeid ega lennata paraplaanidega. Mujal ei ole vaja luba lennutades drooni vähem kui 150 meetri kõrgusel maapinnast, kõrgemale minnes pead juba taotlema luba.

Droonifotograafid armastavad väga filmida ka üritusi, kuid enne seda peaks kindlasti ühendust võtma ürituse korraldajaga ning temalt filmimise või pildistamise jaoks luba paluma ning muidugi arvestama ka nendega, kes pildile jäävad, et ei tekitaks neile ebamugavustunnet ega filmiks neid vastu nende tahtmist.

Enne kaamera kinnitamist harjuta drooniga lendamist

Tavaliselt oleks mõistlik enne oma kalli kaamera ühendamist suure drooniga harjutada väikeste mängudroonidega lendamist. Siis ei juhtu ka ebameeldivaid üllatusi, kui selgub, et sa ei ole esialgu just parim piloot.

Enne oma esimest lendu tasuks valida tuulevaikne ilm ning valida avar koht, kus ei jää ette elektriliinid, puud või uudishimulikud lemmikloomad. Startida tasuks alati sirgelt ja ühtlaselt pinnalt ning läbi mõelda, kuhu ja kuidas täpsemalt soovid oma drooni lennutada. 

Droonifotograafia on väga põnev ala ning kõrgustest saab tabada uskumatuna näivaid kaadreid. Kuid kindlasti ei tohiks uisapäisa esimest korda suurt drooni lennutama minna, vaid enne harjutada turvalises keskkonnas väiksemaga. Kindlasti peab kinni pidama ka seadust, mis drooni lennutamisega kaasnevad, et lõbus päev ei lõppeks pahandustega.

Kuidas hindate seda postitust?