Kasulikud nõuanded

Näpunäited robotniiduki valimiseks

Vaata kõiki robotniidukite pakkumisi
05.05.2021
robotniiduk niidab aias muru

Tänapäeval saab paljusid majapidamistöid usaldada tehnika hoolde. Säästate aega ja seade täidab tööd täpselt ja süsteemselt. Üks selline abiline, keda võib hoovides üha tihedamini näha, on robotmuruniiduk. Robotniiduki valimisel on siiski soovitatav mitte kiirustada. Enne seadme ostmist peate hindama oma maatükki. Valesti valitud seade ei vasta ootustele, kulutate suure summa ja lõpptulemus ei tee teid õnnelikuks. Siin on mõned põhilised näpunäited parima robotniiduki valimiseks.


Muru pikkus ja töödeldav ala

Roboniiduk tuleks valida vastavalt töödeldavale murualale. Kui teie maatükk on kuni 1,3 hektari suurune, vajate vähem võimsat kuis samas ka soodsamat mudelit. Kui krunt on rohkem kui 4 hektarit, tuleks valida võimsam seade, millel on pikem kasutusaeg peale aku laadimist. Üks sellistest mudelitest on Gardena Sileno + 1300. See muruniiduk on võimeline niitma kuni 5 hektari suurust murupinda koos integreeritud SensorCut süsteemiga, mis takistab robotil murule triipude jätmist ja muru ühtlast lõikamist. Maksimaalne kalle seadme töötamiseks on 35 kraadi. Seda tüüpi robotniidukid saavad suuremal murualal ideaalselt hakkama, ületavad künkaid ja nõlvad ilma suurema vaevata ning naasevad seejärel ise laadimisjaama. Pärast laadimistsüklit töötab seade pidevalt umbes 65 minutit.

robotniiduk Gardena Sileno

Seadme iseärasused

Kuigi robotite takistused ei ole tänapäeval probleem, peate siiski hindama, kas muru niitmine on keeruline protsess või lihtne ja kiire. Seetõttu on oma aeda parima mururoboti valimisel oluline krundi suurus, künklikkus, haljastus. Kui teie maatükil on palju taimi, bassein või muud takistused, tasub mõelda robotile Landroid M700 Worx WR142E. Selle roboti üks suurimaid eeliseid on keskkonnateadlikkuse funktsioon. Integreeritud tehisintellekti süsteem võimaldab täpsemat ja kvaliteetsemat tööd. Seade sobib muru niitmiseks servadel, kitsastes nurkades ja nõlvadel kuni 35-kraadise kaldeni. Worxi mururobotit juhib mobiilirakendus. Kui teil on väike, kuid keeruline maatükk, tasub kaaluda nutikat mururobot Gardena Sileno City 500m2. Punktlõikamise funktsioon võimaldab teil niita raskesti ligipääsetavaid alasid, samas kui funktsioon CorridorCut tagab, et niiduk saab toimetada kitsastel mururibadel, mille laiused ulatuvad vaid 60 cm-ni. See robotniiduk on varustatud ka ülitundlike kokkupõrke anduritega. Seadme tõstmisel sunnib ​​andurite komplekt labad koheselt seisma jääma, vältides sellega vigastusi ja ohtu elule.

robotmuruniiduk niidab muru

Juhtimine

Kui miski teie jaoks juba töötab, las see toimib lõpuni. Nutitelefoniga juhitav robotniiduk teeb töö ära ka siis, kui te ei viibi kodus. Samuti tasub valida integreeritud GPS-iga seade, mis tagab mitte ainult roboti sujuvama ja täpsema töö, vaid on ka varastele ebasoodne. Kui määrate roboti tööpiirkonna ainult oma maatükile, siis väljaspool piire see ei tööta. Kui robotil pole integreeritud GPS-funktsiooni, siis lukustatakse see PIN-koodiga.

Andurid, sensorid

Rohkem funktsionaalsust pakuvad sellised funktsioonid nagu rohuandur, vihmasensor ja muu. Ükskõik kui vastutustundlikult muru eest hoolitsetakse, on murulapp siiski erinevate omadustega - mõni koht saab rohkem päikest, teine jälle rohkem niiskust ning muru kasvab ebaühtlaselt. Parimate tulemuste saavutamiseks valige sensoriga muruniiduk. Robotniiduk tunneb töötades, et muru on kõrgem ja niidab intensiivsemalt. Üks selline muruniiduk on Gardena Sileno + 2000, millel on funktsioon SensorControl. Robot järgib ajakava ja saab rohu jooksvat kasvu arvestades teada, kui sageli tuleb muru niita.

Komplekt

Robotniiduki ostmisel uurige, mis on selle varustus. Sobiva seadme komplektis sisaldub laadimisjaam, piiretraat, tihvtid, lisaterad jms. Muidugi on võimalik tarvikuid juurde soetada kuid lisatarvikuid tasub kaupade ja nende eeliste omavahelise võrdlemisel tähele panna. Mõned tootjad pakuvad ka ise lisavarustust, isegi robotniiduki garaaži, kuhu mahub laadimisjaam ja seade ise. Garaaž pakub kaitset päikese ja vihma eest.

varjualune robotniiduki jaoks

Kuigi robot töötab praktiliselt ilma inimese sekkumiseta, tuleb mõnikord selle eest hoolitseda. Puhastage seadet põhjalikult ja korrapäraselt, kontrollige detaile, vahetage terad. Eelkõige peaks ka aiahooaja lõpus hoolitsema oma seadme eest. Kui ladustate seadme lihtsalt kuhugi kuuri alla, ilma seda hooldamata, ei saa see kevade saabudes tööd alustada. Seetõttu lugege hoolikalt tootja juhiseid niiduki hooldamiseks ja puhastamiseks.

robotniiduki hooldamine

Kuigi robotniiduk on võimas ja mitmekülgne, siiski on kohti, mida robotniiduk ei saa töödelda. Alati on hea valik ka mitmekülgne muruniiduk, mida on lihtne kasutada ja hooldada. Raskesti ligipääsetavate kohtade lõikamiseks sobib suurepäraselt trimmer, millega saab hõlpsalt lõigata raskesti ligipääsetavates kohtades õhukesi põõsaid või pikka rohtu. Parimad muruniidukid on siiski need, mis sobivad täpselt teie vajaduste ja muru omadustega.

садовник стрижет траву газонокосилкой садовник стрижет газон триммером

Klientidele meeldib see postitus

5/5
6 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?