Kasulikud nõuanded

Murutrimmer: soovitusi valiku langetamiseks

Vaata kõiki trimmerite pakkumisi
05.02.2020
kuidas valida trimmerit

Aia ja hoovi-omanikel on lisaks võimalusele iga ilmaga õues viibida ka kohustus oma aia eest head hoolt kanda. Siin on suureks abiks mugavad ja praktilised murutrimmerid, mis paljudes peredes suurt heakskiitu on pälvinud. Seekord võtamegi jutuks trimmerite eelised ja olulisemad kriteeriumid, millega enne seadme soetamist arvestada tasuks.

Trimmer: mis see on?

Ilmselt pole praeguseks hetkeks praktiliselt ühtegi inimest, kes ei teaks, mida trimmer endast kujutab – see on aiatööriist muru ja põõsaste eest hoolitsemiseks. Ja just selle teise omaduse tõttu tuntakse trimmerit teinekord ka võsalõikuri nime all. Ehkki trimmeri tööpõhimõte sarnaneb kõigile tuttavama muruniidukiga, seisneb erinevus selles, et trimmerit tuleb töötamise ajal kinni hoida. See toob välja ka seadme puudused ja eelised.

Kumba eelistada – trimmerit või muruniidukit?

Ehkki need on pealtnäha üsna sarnase tööülesandega seadmed, siis tegelikkuses on need kohandatud üsna erinevateks olukordadeks. Lihtsat muruniidukit tasub kasutada siledatel ja suurematel maa-aladel – selle kasutamine ei nõua füüsilist jõudu ning see on veidi funktsionaalsem (näiteks murukogumine). Kuid olukordades, kus on vaja suuremat liikuvust ja paindlikkust, vajate suure tõenäosusega just trimmerit – trimmer on asendamatu järgmistes olukordades:

- tiikide, kivide või taimede ümbert muru pügamiseks;

- kangekaelse heina või suisa väikeste põõsaste või puude lõikamiseks;

- olukorras, kus on tarvis muru niita keerulisemates piirkondades.

Milline trimmer soetada?

Kui otsustate, et vajate just murutrimmerit, võiksite tutvust teha erinevate valikuvõimalustega – valida on mitmete aspektide vahel.

Tüübid

Trimmereid on suisa kolme erinevat tüüpi:

  • Elektrilised. Kerged, suhteliselt vaiksed ja keskkonnasõbralikud seadmed, millel on üks puudus – juhe, mis piirab oluliselt töö tegemist erinevates piirkondades. Elektriline trimmer tasub vaida juhul, kui teostate muru niitmist vooluallika läheduses. Elektrilised muruniidukid ei raba meid muljetavaldava võimsusega.


  • Juhtmeta. Sarnaselt ülalnimetatud tüüpi seadmetega on ka juhtmeta trimmerid vaiksed ja keskkonnasõbralikud. Erinevus seisneb selles, et juhe ei piira teie tööd ja sõltuvalt aku mahust on teil võimalik töötada umbes tunnike täielikus liikumisvabaduses. Tõsi, selleks tasub endale valida kerge trimmer.


  • Bensiiniga. Pole vist tarvis öelda, et tegemist on kõige tõhusamate ja võimsamate seadmetega. Kuigi need trimmerid ei rõõmusta kerge kaalu või vaikse töötamisega, siis saavad need hakkama isegi väga raskesti ligipääsetavates kohtades. Kuni paagis on piisavalt kütust, ei pea te piirduma juhtmete või aku lühikese tööeaga.