Kasulikud nõuanded

Muru niitmise tehnika: millist tüüpi valida?

Vaata kõiki muruniidukite pakkumisi
31.03.2020
muru niitmine niitmistehnikaga

Muru niitmine on üks töödest, mida keegi, kellel on aed või privaatne hoov, ei saa vältida. Seetõttu näeme kaubanduses suurt valikut erinevaid muruniidukeid. Muruniidukid, murutrimmerid, robotid, traktorid – need kõik on loodud selleks, et aidata meil kaunilt niidetud muru nautida. Neist ühe valimine on siiski üsna keeruline, nii et seekord arutame masinate eeliseid ja funktsioone.

Muruniidukid

See on standardset tüüpi muruniitja, mida paljud oma koduju valivad. Selliseid muruniidukeid on saada väga laias valikus ja paljudele erinevatele vajadustele kohandatuna. Väga odav ja lihtne mehaaniline niiduk; kerge ja keskkonnasõbralik akumuruniiduk; vaikne elektriline niitja või võimas bensiiniga mudel – saate otsustada, milline tüüp teile sobib.

Nende käsitlemine ei vaja füüsilist pingutust, kuid samal ajal pakuvad nad mitmeid niitmise lisafunktsioone, näiteks murukogumine või multšimine. Need muruniidukid sobivad nii väga väikeste kui ka väga suurte alade niitmise jaoks. Ainus esilekerkiv puudus on see, et nende seadmetega on raske aedadele või muudele kitsastele kohtadele juurde pääseda.


Murutrimmer

Mida muruniiduk teha ei saa, teeb trimmer. Neid seadmeid iseloomustab liikuvus ja kompaktsus, muutes selle eriti sobivaks kõikides olukordades, kus neid funktsioone on vaja. Kui peate sageli muru niitma ja soovite põõsaste või muude taimede vahel mõnusalt muru niita, on see tööriist üks parimatest valikutest. Lisaks võimaldab see lõigata ka kangekaelset rohtu või isegi väikseid põõsaid ja puid.

Muidugi on ka sellel mõned puudused. Murutrimmerit tuleb pidevalt tõsta, seega väsite palju kiiremini. Sel põhjusel ei tasu neid seadmeid ka eriti suurtel aladel kasutada. Neid saab kõige paremini kasutada ülalnimetatud konkreetsete tööde jaoks ning sileda muru niitmiseks on siiski parem valida muruniiduk.


Robotniiduk

Uued tehnoloogiad on mõjutanud ka muruhooldust ning seetõttu on meil juba mõnda aega olnud võimalus proovida robotniidukeid. Sellised seadmed niidavad ise muru: kõik, mida peate tegema, on sobivate sätete seadistamine ja saate rahulikult puhata. Seda saab teha isegi öösel – nende töö on nii vaikne, et see ei ärata kindlasti rahutuid magajaid. Tänu integreeritud anduritele  väldivad nad ka neid ees ootavaid takistusi. Samuti ei vaja robotid alju hoiuruumi.

Tõsi, tuleb arvestada, et robotniidukid on alles väljatöötamisel, seega ei tohiks oodata kõige muljetavaldavamaid tulemusi. Muru niitmine on aeglane, robotid peavad sageli laadima ja hind pole kõige madalam. Siiski, niidetav ala pole väga suur, pakub selline muruniiduk teile kindlasti täiendavaid lõõgastuse hetki.


Murutraktor

See on vaieldamatult suurim muruniitja, mis sobib eriti neile, kes saavad kiidelda väga suurte maalappidega. Traktoril mugavalt istudes saab ilma füüsilise pingutuseta niita ära isegi kõige suured alad ning seade hämmastab oma võimsuse ja tõhususega. Samuti saab lisaseadmete lisamisega sama seadet rakendada ka muude välistööde jaoks, mitte ainult muru niitmise. Lume lükkamine, pühkimine, riisumine, transportimine, laotamine ja muud sarnased ülesanded on palju lihtsamalt tehtavad.

Muidugi peate sellise mitmekülgsuse eest suuremat hinda maksma – see on selle seadme üks peamisi puudusi. Lisaks on aiatraktorid küllaltki suured, seega peate mõtlema, kus neid hoida, ja veenduma, et saaksite aias olevatest takistustest lihtsasti mööda pääseda. Nende hooldus vajab samuti suuremat tähelepanu, kuid kõik see pingutus tasub end ära mugavuse, mitmekülgsuse ja tõhususega.


Pärast kõigi nende seadmete puuduste ja eeliste kaalumist saate hõlpsalt otsustada, milline neist sobib teie vajadustega kõige paremini. Sellegipoolest ei lõpe valikute tegemise protsess sellega – igal aiatehnikal on oma nüansid, millega peaksite tutvuma.

Klientidele meeldib see postitus

4/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?