Kasulikud nõuanded

Mis vahe on õhujahutajal ja konditsioneeril?

Vaata kõiki õhksoojuspumpade ja konditsioneeride pakkumisi
26.05.2020
õhujahuti kodus

Suve kuumade ilmade vastu võitlemiseks vajavad inimesed tõhusat viisi oma kodude ja äripindade jahutamiseks ja värskena hoidmiseks. Selleks tulevad appi õhujahutid ja konditsioneerid.

Mõlemad seadmed kasutavad töötamiseks elektrit ja aitavad muuta siseõhu meie tubades jahedamaks, mis omakorda hoiab ära higistamise ja võimaldab inimestel mugavalt elada ka siis, kui väljas on kõrvetav kuumus. Kuid kuidas endale ikkagi sobiv masin valida?

Mis on õhujahutaja?

Õhujahuti jahutab õhku, nagu selle nimest selgub. Masin teeb õhku toas niiskemaks, kasutades selleks aurustustehnikat, mis aitab toota jahedat õhku. Kui teie jaoks on tähtis, et õhujahutajat liigutada saaks tuleb appi väike mobiilne õhujahutaja, mida saate mugavalt transportida ühest kohast teise. Õhujahutaja töötab väiksema energiakuluga, kui teised masinad, kuna need pole eriti võimsad. 


Mis on õhukonditsioneer?

Õhukonditsioneer toodab nii jahedat kui ka sooja õhku. See suudab reguleerida õhuniiskust ja õhu tingimusi ning hoiab sisetemperatuuri väga meeldivana. Masinal on neli peamist osa: kompressor, kondensaator, paisuventiil ja aurusti, mis töötab jahutustsükli ajal. Samutu kasutab õhu jahutamiseks konditsioneer keemilist jahutusvedelikku. Need on väga võimsad masinad ja korralikult tööks vajavad palju energiat