Kasulikud nõuanded

Mis vahe on õhujahutajal ja konditsioneeril?

Vaata kõiki õhksoojuspumpade ja konditsioneeride pakkumisi
26.05.2020
õhujahuti kodus

Suve kuumade ilmade vastu võitlemiseks vajavad inimesed tõhusat viisi oma kodude ja äripindade jahutamiseks ja värskena hoidmiseks. Selleks tulevad appi õhujahutid ja konditsioneerid.

Mõlemad seadmed kasutavad töötamiseks elektrit ja aitavad muuta siseõhu meie tubades jahedamaks, mis omakorda hoiab ära higistamise ja võimaldab inimestel mugavalt elada ka siis, kui väljas on kõrvetav kuumus. Kuid kuidas endale ikkagi sobiv masin valida?

Mis on õhujahutaja?

Õhujahuti jahutab õhku, nagu selle nimest selgub. Masin teeb õhku toas niiskemaks, kasutades selleks aurustustehnikat, mis aitab toota jahedat õhku. Kui teie jaoks on tähtis, et õhujahutajat liigutada saaks tuleb appi väike mobiilne õhujahutaja, mida saate mugavalt transportida ühest kohast teise. Õhujahutaja töötab väiksema energiakuluga, kui teised masinad, kuna need pole eriti võimsad. 


Mis on õhukonditsioneer?

Õhukonditsioneer toodab nii jahedat kui ka sooja õhku. See suudab reguleerida õhuniiskust ja õhu tingimusi ning hoiab sisetemperatuuri väga meeldivana. Masinal on neli peamist osa: kompressor, kondensaator, paisuventiil ja aurusti, mis töötab jahutustsükli ajal. Samutu kasutab õhu jahutamiseks konditsioneer keemilist jahutusvedelikku. Need on väga võimsad masinad ja korralikult tööks vajavad palju energiat


Millised on seadete erinevused?

Töötamisviis 

Masinate erinevus seisneb põhiliselt töötamisviisist. Õhkjahutid võtavad ruumist kuuma õhu ja lisavad sinna asemele aurustatud vett, et tekiks jahedam õhk. Teisest küljest kasutavad kliimaseadmed jahutusaineid ja keerukat süsteemi, mis jahutab temperatuuri. Samuti kliimaseadmed mitte ainult ei jahuta õhku, vaid võivad ka külma ilmaga soojust toota ja vajadusel õhukuivatina töötada.

Paigaldus ja kasutus

Teine asi, mis õhujahutid ja kliimaseadmed teineteisest eristab, on nende paigaldamise või kasutamise viis. Õhujahutid on kaasaskantavad ning mõeldud nii siseruumides kui ka välitingimustes kasutamiseks. Kliimaseadmed on rasked ja korralikult töötamiseks tuleb need paigaldada seinale.

Energiatarve

Kolmas erinevus, mida tuleks meeles pidada, on ruumi ja energiatarve. Kliimaseadmed tarbivad palju elektrit, mis tähendab, et teie elektriarved on suuremad. Õhujahutitega saate aga kulusid vähendada kuni 80%!

Hooldus

Hooldus on veel üks punkt, mida peaksite arvestama kliimaseadme hankimisel. Õhujahuti jaoks peate kasutama kuni 10 ämbrit vett ja täitma selle ära enne kasutamist. Konditsioneeride puhul ei pea te selle probleemiga silmitsi seisma, kuna kõik, mida nad vajavad, on aeg-ajalt natuke hooldustöid.

Kliima

Õhkjahutid ei tööta väga hästi niiskes kliimas. Konditsioneeridega on hoopis teine ​​lugu. Need on niisketes tingimustes üsna soodsad ja kõige parem on see, et saate isegi talvel ruume soojendada, kuna nende funktsionaalsuses ja kujunduses on olemas ka kütte võimalus.

Nüüd, kui olete teada saanud õhukonditsioneeri ja õhujahuti erinevustest, on aeg valida endale sobiv masin. Pidage meeles, et kallim ja suurem pole alati parem. Mõelge oma elustiilile, kui sageli vajate siseruumides jahutamist, ja ka oma eelarvele. Kui teie ja teie pereliikmed on inimese