Kasulikud nõuanded

Kuidas valida õhukonditsioneeri?

Vaata kõiki kliimaseadmete pakkumisi
24.03.2020
konditsioneeri kasutamine kodus

Kes meist ei naudiks sooja ilma, sellegipoolest eelistame siseruumides värsket õhku. Seda pakuvad kliimaseadmed, mida ostetakse tihti kontoritesse ning üha sagedamini ka kodudesse. Taoline seade jahutab (mõnikord ka soojendab) ruumi tõhusalt, tuleb lihtsalt valida see õige mudel. Hetkel on valik ääretult lai, mistõttu saate vaid mõne põhikriteeriumi abil otsustada, milline õhukonditsioneer endale valida.

Õhukonditsioneeri tüüp

Kõige parem on alustada otsinguid, kui teate, millist tüüpi seadet eelistate. Hetkel on kõige populaarsemad mobiilsed ja seinale kinnitatavad kliimaseadmed, millel on erinevad omadused.

Seinale kinnitatavad kliimaseadmed

Vaieldamatult kõige populaarsem seadme tüüp. Nagu nimestki järeldada võib, on see seinale kinnitatav. Üks osa asub siseruumides ja teine ​​osa näiteks rõdul või katusel. Taolistel seadmetel on järgmised omadused:

  • Funktsionaalsus. Sõltuvalt mudelist on seda võimalik kasutada mitte ainult ventilatsiooniks, vaid ka niisutamiseks, soojendamiseks või muudeks sarnasteks toiminguteks.
  • Suurepärane jõudlus. Võrreldes teist tüüpi seadmetega võivad seinale kinnitatavad seadmed pakkuda märkimisväärselt madalama hinna juures hämmastavat tõhusust, väikest energiatarbimist ja suurt efektiivsust. Need on kodustesse tingimustesse täiesti ideaalsed.
  • Paindlik juhtimissüsteem. Juhtpaneeli on võimalik kasutada nende seadmete temperatuuri, tööaja ja muude parameetrite reguleerimiseks. Lisaks on neil äärmiselt madal müratase, mis muudab kasutamise veelgi mugavamaks.


Mobiilsed kliimaseadmed

Juhul, kui ei ole võimalik paigaldada seinale kinnitatavat konditsioneerisüsteemi, valitakse tihti just mobiilsed konditsioneerid. Ehkki need ei vaja paigaldamist, on neil siiski vajalik väljalaskeava, mida on võimalik läbi akna välja juhtida (kui pole valitud õhujahutuse funktsiooniga mudelid). Mobiilsed kliimaseadmed on vähem tõhusad ja ka mürarikkamad kui eelmainitud kliimaseadmed, kuid võivad pakkuda olulisi eeliseid:

  • Lihtne transportida. Kuna seda tüüpi seadme puhul ei ole vajalik spetsiaalne paigaldamine, on seda võimalik hõlpsalt ühest ruumist teise teisaldada. Kõik, mida peate tegema, on veenduma, et väljalaskeavasid on võimalik laiendada.
  • Lisavõimalused. Lisaks jahutusele täidavad seda tüüpi kliimaseadmed ka muid funktsioone, näiteks jahutus- või õhukuivatusfunktsioonid.
  • Hea hind. Võrreldes teist tüüpi seadmetega on mobiilsed kliimaseadmed ruumide jahutamiseks üks odavaim viis.


​​​​​​​​​​​​​​

Režiimide arv

Nagu juba mainitud, võivad paljud kliimaseadmed täita rohkem kui ühte funktsiooni. Seda HVAC kahtlemata ka teeb – ent tasub uurida ka muid võimalusi:

  • jahutamine tagab, et ventilaatorjahutusega õhk jõuab ka kõige kaugematesse nurkadesse;
  • ruumi kuivatamine kaotab liigse niiskuse;
  • ioniseerimine täidab ruumi negatiivsete ioonidega, mis parandab üldist heaolu ja unekvaliteeti ning tõstab tootlikkust.

Sellele lisaks on veel hulk erinevaid võimalikke režiime. Ilmselt pole vajalik endale just see kõige enamate funktsioonidega varustatud mudel valida, vaid mõelda, milline neist režiimidest teie kodu jaoks vajalik oleks.

Võimsus

Antud kriteerium sõltub ruumi suurusest – tootjad täpsustavad enamasti ise, millise suurusega ruumi seade sobib ning sellest tihtilugu piisab. Samuti saate vajaliku võimsuse ise arvutada, jagades ventileeritava ala pindala 10-ga. Tõsi, selline arvutus on üsna esialgne. Vajalik võimsus sõltub muuhulgas ka sellest, kui sooja ruumiga tegu on, kui palju inimesi selles viibib ja kui palju kodumasinaid või elektroonikat toas leidub.

Energiatõhusus

Soovite, et kodu jahutamine nõuaks võimalikult väikeseid väljaminekuid. See on täiesti teostatav, kui valite mõne tippklassi mudeli. Kaasaegsed kliimaseadmed klassifitseeritakse sageli klassidesse A, A+, A++ või isegi A+++, mistõttu ei ole õige valiku langetamine sugugi keeruline.

Mugav kasutamine ja muud lisafunktsioonid

Paljud kliimaseadmed on veelgi mugavamaks kasutamiseks varustatud mugava puldiga. Loomulikult on veelgi intelligentsemaid lahendusi. Näiteks on võimalik mõnda seadet kaugjuhtimise teel WiFi kaudu juhtida. Samuti on võimalik reguleerida ventilatsiooni intensiivsust, avastada õhu täielik puhastamise tehnoloogia ja muud sarnased lahendused. Jällegi tasub rahulikult mõelda, kas teil nimetatud lisafunktsioone ka tegelikult vaja läheb – mõelge, milliseid funktsioone te tegelikult hindaksite.

Pärast kõigi eeltoodud nüansside kaalumist on teil ilmselt üsna selge ettekujutus sellest, milline õhukonditsioneer endale valida. Sortiment on piisavalt lai, mistõttu leiab iga üks endale kõige sobivama varustuse!

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2020 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.