Kasulikud nõuanded

Millist telerit valida: LCD, LED või OLED?

Telerite pakkumised
12.02.2018
teler

Milline teler endale valida?

Moodsaid telereid ei ole üksnes erinevate mõõtmete, vaid ka suure hulga funktsioonide ja tehnoloogiatega, mis uue seadme valimise üsna keeruliseks muudavad. Seda, mida enne teleri ostmist teada võiks, millise tehnoloogia kasuks otsustada ning kuidas oma seadet maksimaalselt hästi kasutada, räägivad Teile järgnevalt. Kaup24.ee eksperdid.


Mida teleri valimisel silmas pidada?

  1. Eesmärk. Mõelge enda jaoks selgeks, millised on Teie ootused uuele telerile ning kui sage telerivaataja Te olete. See info aitab langetada edasisi otsuseid teleri suuruse ja muude omaduste kohta.
  2. Diagonaal ja teleri suurus. See parameeter sõltub suuresti sellest, kuhu uue teleri paigutada kavatsete. Kindlasti ei olene teleri suurusest selle parem pilt või vaatamismugavus. Kõik oleneb ruumi suurusest, telerivaatamise kaugusest ja teleri enda resolutsioonist.
  3. Tehnoloogia ja funktsioonid – oluline aspekt kõigile, kes soovivad telerit maksimaalselt hästi kasutada, kui vaatate õhtuti vaid uudiseid ja nädalavahetuseti ühe filmi, siis pole suurt tarvidust investeerida 3D- või Smart-telerisse.
  4. LCD, LED, QLED või OLED. Need pole mitte ainult äärmiselt sarnased akronüümid, vaid ka teleri valimisel üks peamisi aspekte, kuna antud omadused mõjutavad nii pildi kvaliteeti, kui ka vaatamismugavust. LED- ja LCD-ekraanid sobivad suurepäraselt neile, kellele ei meeldi ülehinnatud telerid ja kelle jaoks ei ole oluline ideaalne pilt. OLED ja QLED vastavad aga kõige nõudlikumate kasutajate ootustele.
  5. Hind. Enne telerit ostma asudes, mõelge enda jaoks selgeks, kui palju olete nõus uue seadme eest välja käima. Pole eriline saladus, et teleri hind peegeldab enamasti funktsionaalsust, suurust ja tehnoloogilisi lahendusi.

Full HD telerid


4K telerid