Kasulikud nõuanded

Millist telerit valida: LCD, LED või OLED?

Telerite pakkumised
12.02.2018
teler

Milline teler endale valida?

Moodsaid telereid ei ole üksnes erinevate mõõtmete, vaid ka suure hulga funktsioonide ja tehnoloogiatega, mis uue seadme valimise üsna keeruliseks muudavad. Seda, mida enne teleri ostmist teada võiks, millise tehnoloogia kasuks otsustada ning kuidas oma seadet maksimaalselt hästi kasutada, räägivad Teile järgnevalt. Kaup24.ee eksperdid.


Mida teleri valimisel silmas pidada?

 1. Eesmärk. Mõelge enda jaoks selgeks, millised on Teie ootused uuele telerile ning kui sage telerivaataja Te olete. See info aitab langetada edasisi otsuseid teleri suuruse ja muude omaduste kohta.
 2. Diagonaal ja teleri suurus. See parameeter sõltub suuresti sellest, kuhu uue teleri paigutada kavatsete. Kindlasti ei olene teleri suurusest selle parem pilt või vaatamismugavus. Kõik oleneb ruumi suurusest, telerivaatamise kaugusest ja teleri enda resolutsioonist.
 3. Tehnoloogia ja funktsioonid – oluline aspekt kõigile, kes soovivad telerit maksimaalselt hästi kasutada, kui vaatate õhtuti vaid uudiseid ja nädalavahetuseti ühe filmi, siis pole suurt tarvidust investeerida 3D- või Smart-telerisse.
 4. LCD, LED, QLED või OLED. Need pole mitte ainult äärmiselt sarnased akronüümid, vaid ka teleri valimisel üks peamisi aspekte, kuna antud omadused mõjutavad nii pildi kvaliteeti, kui ka vaatamismugavust. LED- ja LCD-ekraanid sobivad suurepäraselt neile, kellele ei meeldi ülehinnatud telerid ja kelle jaoks ei ole oluline ideaalne pilt. OLED ja QLED vastavad aga kõige nõudlikumate kasutajate ootustele.
 5. Hind. Enne telerit ostma asudes, mõelge enda jaoks selgeks, kui palju olete nõus uue seadme eest välja käima. Pole eriline saladus, et teleri hind peegeldab enamasti funktsionaalsust, suurust ja tehnoloogilisi lahendusi.

Full HD telerid


4K telerid


LCD või LED

LCD. Vedelkristallid LCD-telerites ei eralda ise valgust ja vajavad CCFL-lampidena töötamiseks vajalikku valgusallikat. Selle tehnoloogia peamiseks puuduseks on lampide piiratud hämardusvõime, mis takistab kvaliteetsel mustal pildil suure kontrastsuse saavutamist. LCD-ekraanid annavad aeglaselt teed uuematele seadmetele, kuid on siiski üsna populaarsed eelkõige oma soodsa hinna tõttu.

LCD telerid


LED. Põhimõtteliselt kasutavad LED-telerid sama LCD-tehnoloogiat, kus valgusallikas on asendatud valgusdioodidega. Nende tegelikku nime LED LCD on aga lühendatud lihtsalt LED-iks. Valgusdioodide abil on telerite tootjad suutnud parandada LCD-de välimust: musta intensiivsust, kontrasti ja vaatenurka. LED-telerid moodustavad praegu seadmete turu suurima osa. Nende populaarsuse tagab odav tehnoloogia, konkurentsivõimelised hinnad, palju parem vaatenurk ja lai valik erinevas mõõdus mudeleid.

LED telerid


OLED VÕI QLED

OLED. OLED-ekraanidega telerid on astunud uue sammu telerite arengus. Tavaliste valgusdioodide asemel kasutatakse orgaanilisi valgusdioode. Sisuliselt on tegu mitmekihiliste õhukese kilega ekraanidega, mis ei vaja eraldi valgusallikat, muutes need eelkäijatest palju õhemaks ja kergemaks. OLED-teleritel on ülikõrge kontrastsus, peaaegu veatu must, kiire reageerimise aeg ja laiad vaatenurgad. See tehnoloogia on siiski endiselt üsna kallis, seda kasutatakse näiteks nutitelefonides.

OLED telerid


QLED. (Quantum dot LED). QLED-telerid – Samsungi uus tehnoloogia heledamate ja värvikamate piltide saamiseks. Põhimõtteliselt on see välja arenenud LED-tehnoloogiast, mis kasutab "kvantpunkte" ja mis võimaldab nende saadavat valgusspektrit märkimisväärselt laiendada. Erinevalt OLED-tehnoloogiast, kus dioodid ise valgust kiirgavad, toimib QLED-tehnoloogia filtrina – parema pildi saavutamiseks kasutatakse valgusallikana LED-i. Nii et põhimõtteliselt paigutavad QLED-telerid nii kvaliteedi kui ka hinna osas LED- ja OLED-tehnoloogiate vahel. Praegu võib seda tehnoloogiat leida teleritest, mille diagonaal on suurem kui 43 tolli. Koos teiste tehnoloogiatega, näiteks 4K eraldusvõime ja kumera ekraaniga, aitab QLED Teil saada võimalikult realistliku pildi.

Kuidas telerit arvutiga ühendada?

Kui laed alla filmi või muu faili, vajad sageli selle vaatamiseks teleriekraani. Kuigi tänapäeva telerid pakuvad erinevaid võimalusi ja sageli toetavad interneti-ühendust, on lihtsaim viis arvuti ühendamiseks teleriga kasutada HDMI-kaablit. Pärast mõnda lihtsat sammu näedki oma telerist soovitud pilti:

 1. Veenduge, et mõlemal seadmel oleks HDMI-pistik ja ostke õige kaabel.
 2. Asetage arvuti teleri lähedusse, et seda HDMI-kaabliga ühendada.
 3. Leidke koht, kuhu juhe ühendatakse – see võib olla nii tagumine osa kui külg, tavaliselt on see USB-pordi lähedal ning märgistatatud "HDMI".
 4. Selle kaabli otsad ei erine üksteisest, nii et peaksite sisestama kumbagi neist sobivasse arvutipesasse.
 5. Pärast ühe otsa sisestamist peaksite sarnaseid tegevusi kordama teise seadmega ja sisestama teise kaabli ots õigesse pesasse.
 6. Kasutades teleri nuppe või kaugjuhtimispulti saate muuta TV-sisendit – kui seadmel on mitu HDMI-porti, valige sobiv ühendus.
 7. Minge tagasi oma arvutisse, klõpsake parema hiireklahviga töölaual ja valige menüüst Display Settings.
 8. Klõpsake nupul Detect, et arvuti saaks ühendatud teleri üles otsida.
 9. Valige ekraan, mida otsite, kontrollige, kas näete tõesti kogu ekraani ja salvestage soovitud seaded.
 10. Käivitage film või muu fail ja haarake hiirekursor – see võimaldab nautida vaadet ilma täiendavate nuppudeta.

Antud ülesandega peaks hakkama saama igaüks. Siiski, kui tekib probleeme, on soovitatav mõlemad seadmed uuesti käivitada – see on üks lihtsamaid lahendusi sellele probleemile.

Populaarseimate tootjate telerid


Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Kliendi hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2019 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.