Kasulikud nõuanded

Millega tuleks uiskude valimisel arvestada?

Vaata kõiki uiskude pakkumisi
25.11.2019
valged naiste iluuisud

Talve üks lõbusamaid tegevusi on uisutamine. See nõuab mitte ainult sihikindlust ja lõbusat seltskonda, vaid ka mugavaid ja kvaliteetseid uiske: kui hakkad neid endale ostma, üllatud, kui lai on valik. Aitamaks otsustada, millised uisud Sulle sobivad, on mõned peamised nüansid, millele tähelepanu pöörata.

Uiskude tüübid

Valimist alusta uiskude tüübist, mis paljastab nende mõned omadused:

  • Klassikalised uisud. Tuntud ka kui vabaaja- või meelelahutuslikud uisud, on need peaaegu kõige lihtsamad ja taskukohasemad. Need näevad välja pisut iluuiskude sarnased, kuid ilma professionaalsete sportlike lisadeta. Algajatele (ja eriti lastele) sobib see valik aga hästi - olenemata sellest, kas uisutad areenil või külmunud veekogul. 


  • Iluuisud. Seda tüüpi uisud on konstrueeritud nii, et uisutajad saaksid hõlpsalt teha keerulisi pöördeid, hüppeid ja muud jääakrobaatikat. Sellised uisud on pikemad ja veidi kõverad ning eest on näha väikseid hambaid. Tavaliselt on need valmistatud mitmest jäigast nahakihist, et tagada pahkluude õige toetus. Iluuisutamise uisud on piisavalt kerged ja sobivad alustajatele.


​​​​​​​

  • Jäähoki uisud. Need uisud meenutavad väga sportlikke jalatseid, mis sobivad tõsiseks spordiks. Neil on lühem tera, mis tavaliselt ei ületa kinga enda pikkust ning erinevalt iluuiskude mudelist ei ole neil pikemat esiosa ega tagumist "saba". Terad on mõlemalt küljelt kõverad - disain, mis võimaldab kiiremat, hõlpsamat ja paindlikumat liikumist igas suunas.