Kasulikud nõuanded

Mida teha, kui pesumasin hakkab tugevalt vibreerima?

27.01.2021
pesumasin maalähedases vannitoas

Pesumasin on üks olulisemaid kodumasinaid. Tugevalt vibreeriv pesumasin võib olla üsna murettekitav. Võib tunduda, et põrand hakkab teie masina all värisema ja heli võib jätta mulje, nagu kogu maja kukuks kokku. 

Kui pesumasin hüppab on see halb masinavärgile endale, kui teil on pesumasin ja kuivati üksteise peal, siis mõjub vibreeriv pesumasin halvasti ka kuivatile. Rappuv pesumasin võib perioodiliselt ragiseda, vibreerida või mütsatada. Teie pesumasin võib väriseda kogu aeg või ainult pesutsükli osades punktides. Õnneks on pesumasina vibreerimine selline probleem, mille saate lahendada. 

Tasandage pesumasina jalgu

Esimene ja kõige tavalisem vibreerimise põhjuseks on pesumasin, mis ei ole loodis. Seadmed, eriti vee ja liikuvate osadega masinad, toetuvad korralikult toimimiseks tasasele põrandale ja tasakaalus jalgadele. Kui teie pesumasin ei ole tasane, pole see ka stabiilne, kui trummel pöörlema ​​hakkab. See ebastabiilsus trumli pöörlemisel võib põhjustada raputamist ja vibreerimist. 

pesumasina tasandamine

  • Pange enda käsi masina peale ja proovige seda liigutada. Kui pesumasin kõigub (umbes nagu ebatasasel pinnal olev laud või tool), ei ole jalad ja/või põrand ühtlane. 
  • Võite kasutada ka loodi, mis tuvastab, kas mõni pind on tasane. Asetage see kõigepealt pesumasina peale, seejärel juhtpaneeli kohale. Kui kumbki näit pole tasane, peate jalgu reguleerima. 
  • Pesumasina jalgade reguleerimine on lihtne viis masina tasaseks muutmiseks. Enamikul pesumasinatest on reguleeritavad esijalad ja isereguleeruvad tagajalad. 
  • Kasutage pesumasina esiosa üles tõstmiseks sõrgkangi ja puidust tükki. Seejärel pikendage või lühendage esijalgu kuni esiosa on tasane. Ärge unustage kinnitusmutrit pingutada, et pesumasinat oma jalgadel paigal hoida.

Tasakaalustage koormust

Koormuse tasakaal võib samuti mängida rolli pesumasina vibratsioonis. Koormustasakaal on eriti oluline ülevalt avanevate masinate puhul, kuid isegi eest avanevad pesumasin vajavad ühtlaseks pöörlemiseks suhteliselt tasakaalustatud koormust. Kui pesutrumlis olevad riided ei ole tasakaalus, siis pöörleb see trummeldades. See võnkumine rakendab ebaühtlast tsentrifugaaljõudu, mis võib kogu pesumasinat raputada. Mõnikord ei värise kogu pesumasin, vaid ainult trummel ise võib hakata raami sisemust põrutama. 

täis pesumasin

  • Pealtlaetava masina puhul peate veenduma, et umbes sama kaaluga kangas on jaotatud kogu masina keskkoha ümber ühtlaselt. Näiteks pange rätikud ringikujuliselt nii, et ühel küljel ei oleks kunagi rohkem materjali kui teisel. Kui pesete ainult ühte või kahte eset, lisage koorma ühtlustamiseks mõni rätik või särk. 
  • Eestlaetavas masinas ärge peske ainult ühte raskest kangast eset, mis tõuseb ja kukub üksi trumli sees. Parem on täielik koormus. Peske igal korral mitu sarnase kaaluga eset. Ja loomulikult proovige vältida masina ületäitumist.

Polsterdage masina külgi

Mõnikord vibreerib teie pesumasin ilma, et sellel midagi valesti oleks. Pesumasinad kipuvad trumli pöörlemisel väikeses koguses vibreerima, eriti kiirete tsüklite ajal. Seda võib pidada normaalseks, kuid see võib olla ka ebameeldivalt lärmakas või raputada lähedal asuvaid esemeid. Sel põhjusel valivad paljud inimesed pesumasinate külgedele padjad või polsterdused, et vähendada pesumasina vibratsiooni heli ja mõju teistele esemetele. Pesumasinate ja muude sarnaste seadmete jaoks on spetsiaalsed vibratsioonivastased padjad. 

  • On näiteks spetsiifilisi padjandeid, mis lähevad jalgade alla, mida sageli nimetatakse liikumisvastasteks patjadeks, kuna need takistavad vibreeriva pesumasina paigalt liikumist. 
  • Ristkülikukujulisi kleepuvaid patju saab paigaldada ka pesumasina külgedele. Need padjad, nagu ka akustilised paneelid, vähendavad teie pesumasina vibreerimist ja pehmendavad võimalikke värinaid teistele läheduses asuvatele esemetele, seinadele või seadmetele. 

Lugege lähemalt, kuidas valida endale kõige vaiksem pesumasin

naine ja pesumasin

Eemaldage poldid, mis masinaga saatmisel kaasas on

Vibreeriva pesumasina üllatavaks põhjuseks on sageli saatmispoldid. Transpordipoldid on teatud tüüpi kohmakad plastpoldid, mis pannakse pesumasina sisse, et takistada trumli liikumist masina sees, kui seda veetakse ja paigaldatakse. Need poldid kaitsevad trumlit ja sisemisi komponente, kui masinat ei kasutata. Kuid need tuleb eemaldada pärast paigaldamist, enne masina esmakordset kasutamist. Need on mõeldud ainult saatmiseks ja teie pesumasin vibreerib ilma nendeta vähem. Sageli saate neid käsitsi välja väänata või kangutada. Kuid ärge kartke vajadusel kasutada näpitsaid või tööriistu.

Tutvuge ka juhisega, kuidas endale parim pesumasin valida.

Klientidele meeldib see postitus

2.3/5
3 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?