Kasulikud nõuanded

Parimad pesumasinad: kuidas valida ja milline osta 2021. aastal

Vaata kõiki pesumasinate pakkumisi
17.03.2021
pesumasin vannitoas

Pesumasin on seade, mida on üsna harva tarvis välja vahetada – seetõttu tuleb masinat valima asudes ennast kõikvõimalike uuenduste ja võimalustega kurssi viia. Üha täiustatud mudelid panevad hoolega järele mõtlema, milline pesumasin just endale valida, kuid kui teete tutvust erinevate seadmete põhiomadustega ja heidate pilgu parimateks hinnatud mudelitele, siis on otsuse langetamine tunduvalt lihtsam.

ema ja tütar lapivad puhast pesu kokku

Parimad pesumasinad: milline valida ja millega arvestada?

Selleks, et Teil oleks lihtsam otsustada, milline pesumasin Teile kõige paremini sobib, peaksite esmalt uurima seadme erinevaid omadusi.

Pesumasina tüüp

On olemas kahte tüüpi pesumasinaid:

Poolautomaatsed pesumasinad

Nagu nimest võib aimata, nõuab seda tüüpi pesumasin kasutaja "sekkumist", kuna antud seadme kõik protsessid ei toimi automaatselt. Enamasti on taolistel seadmetel kaks eraldi trumlit – üks pesemiseks ja teine loputamiseks – see tähendab, et peate oma pesu ühest mahutist teise tõstma.

Kuid sellisel pesumasinal on omad eeliseid: see ei vaja keerulist torustikku, mistõttu on seda võimalik hõlpsalt ühest kohast teise paigaldada, see on väga mugav näiteks õpilaskodu või aiamaja puhul. Lisaks on poolautomaatsed pesumasinad tunduvalt soodsamad ja vajavad sageli tööks kordades vähem vett.

Automaatsed pesumasinad

Oleme harjunud seda tüüpi seadmeid nägema nii oma kui sõprade kodudes: kõik pesuprotsessid toimuvad ühes trumlis, nii et meil ei jää üle muud, kui nuppu vajutada ning masin teeb kogu töö meie eest ära. Ning kuigi automaatsed seadmed on kallimad, säästavad need tihti tunduvalt rohkem energiat ja pakuvad palju rohkem erinevaid funktsioone. Kuid automaatsed pesumasinad nõuavad kindlat asukohta ning nende paigaldamiseks on tarvis kindlaid ühendusi – see on loomulikult ühekordne protsess.

Laadimisviis

Pesumasinad jagunevad ka selle järgi, kuidas me neisse pesu laadida saame:

 • Pealtlaetavad sobivad eriti hästi juhul, kui pesumasin tuleb paigutada muu mööbli ja tehnika vahele ning suureks plussiks on asjaolu, et hädaolukordades, mil on vaja uks avada, ei pääse vesi tuppa.
 • Eestlaetavad seadmed pakuvad täiendavat hoiuruumi, kuna pesumasina ülaosa on võimalik kasutada mitmesuguste esemete hoiustamiseks. Oluline on vaid veenduda, et ust oleks võimalik mugavalt avada ning et selle avades Te midagi muud enda jaoks ära ei blokeeriks.

Ikka on levinud müüte, et erinevad laadimisviisid mõjutavad pesumasinate jõudlust või isegi pesemist ise, kuid tehnoloogia areng ja võimekad tootjad on taolised probleemid lahendanud. Seetõttu peaksite oma valiku tegemisel arvestama konkreetse mudeli, mitte seadme laadimistüübiga.

kuidas valida parim pesumasin

Pesumasina suurus ja maht

Selleks, et uus pesumasin kindlasti kenasti ära mahuks, on väga oluline eelnevalt kindlaks teha, kui palju on seadme jaoks konkreetses paigas ruumi. Seadmeid on väga erinevate mõõtmetega, mistõttu on võimalik leida sobiv masin ka väga väikesesse ruumi – peate valima pesumasina jaoks mugava koha ja läbi viima lihtsad mõõtmised.

Seejärel tuleks arvestada pesu maksimaalse kaaluga, mis sõltub pesemise sagedusest ja pere suurusest. Kui elate üksi või kahekesi, peaks piisama pesumasinast, mis peseb kuni 5 kilogrammi riideid, kui pereliikmete arv on kolm või neli, tasub kaaluda juba 5-6 kilogrammist masinat. Kui pere on suurem, tuleks vastavalt veelgi parema mahutavusega seade valida.

Kasulikud funktsioonid

Pole uudis, et pesumasinatel on erinevad funktsioonid ning see võib samuti otsuse langetamisele suuresti kaasa aidata. Järgnevalt mõned äärmiselt kasulikud funktsioonid:

 • Kuivatusfunktsioon võimaldab Teil riideid tõhusalt kuivatada ning pole tarvidust eraldi seadme järele.
 • Lihtne triikimine lihtsustab triikimisprotsessi, sest pärast antud programmi kasutamist ei ole rõivad sedavõrd kortsus.
 • Dosaator takistab pesupulbri üleliigset kasutamist – pesumasin doseerib pesuainet täpselt nii palju, kui seda tegelikult pesu pesemiseks vaja läheb.
 • Pesemisaja edasilükkamine aitab Teil oma aega planeerida. Kui kasutate aja peale pesemist, väldite riiete pesumasinas pikalt seismisel tekkivat ebameeldivat lõhna.
 • Maksimaalsed hügieeniprogrammid – auru või ülikõrge temperatuuriga pesemine puhastavad kõik bakterid ja allergeenid – äärmiselt soovitatav tundliku nahaga inimestele.
 • Ökonoomsete programmide abil on Teil võimalik säästa pesuvahendit, vett ja elektrit – sel juhul pakub pesumasin rohkem kui ühte kasulikku funktsiooni!

Muud olulised parameetrid

Kaaludes, milline seade endale valida, tuleks arvestada ka järgmiste omadustega:

 • Tsentrifuugimiskiirus. Mida kiiremini trummel liigub, seda kuivemad riided masinast välja võtate – see on oluline juhul, kui Te ei kavatse täiendavat kuivatit ​​kasutada. Tõsi, antud juhul on oluline ka pesumasina maksimaalne mahutavus, kuid pidage meeles, et antud parameetrit on võimalik igal pesemisel eraldi reguleerida.
 • Energiaklass. Mida rohkem "+" on "A" kõrvale märgitud, seda vähem energiat Teie uus seade kulutab. Hetkel tähistatakse kõige ökonoomsemat seadet sümboliga "A +++" ja madalaimat tähega "D".
 • Pesemis- ja kuivatusklass. Märgistatud vastavalt A (parim) kuni G (halvim), annavad need omadused Teile ettekujutuse, kui hästi Teie pesu pestakse ja kuivatatakse.
 • Müra. Vähemate detsibellidega pesumasin töötab palju vaiksemalt – kui võrdlete mitut sarnast mudelit, peaksite arvestama ka antud indikaatoriga. Mõnel seadmel on täiesti olemas ka vaikse pesemise programmid, mis on eriti mugav õhtuseks või öiseks kasutamiseks.
 • Bränd. Pesumasinate kvaliteet ja töökindlus sõltub paljuski tootjast - tuntud ettevõtteid tasub alati usaldada. Kui teil on raske valikut langetada, siis uurige, millised pesumasinate brändid on parimad.

pesumasin vannitoas

Milline pesumasin endale 2021. aastal valida?

Pesumasinat valides kaaluge praegu müügil olevaid hinnatumaid mudeleid, siin on loetelu populaarsematest seadmetest:

Samsung WW70T4040EE/LE

See pesumasin kuulub suurepärase hinna ja kvaliteedi suhte tõttu parimate hulka. Tipptasemel energiatõhusus ja maksimaalne hügieen on vaid mõned eelised. Samuti tuleb märkida, et tootjad on pööranud palju tähelepanu selle pesumasina lihtsale hooldusele. Siit leiate Drum Clean isepuhastussüsteemi ja pesuainete sahtli puhastusprogrammi Stay Clean, mis aitab ära hoida mustuse ja seente kogunemist. Ka pesemine on põhjalik ja vaikne- selle tagab kauakestev invertermootor.

AEG L6SE47SE

Kuigi see pesumasin on piisavalt mahukas, aitab hoolikalt läbimõeldud disain ruumi kokku hoida. See mudel on populaarne tänu tõhusale, ent ökonoomsele ja rahasäästlikule pesemisele. Nutikas ProSense-tehnoloogia aitab säästa vett ja energiat ning režiimid Eco ja Time Save tagavad veel paremad tulemused. Pesumasinat disainides on tootja pidanud oluliseks ka kangaste efektiivset ent õrna pesu, mistõttu saate pea iga pesukord laitmatult puhtad ja pehmed riided.

Beko WUE7612XST

Soodne ja stiilne mudel, mille must trumliuks lisab eksklusiivsust. Eraldi tooksime välja uue põlvkonna Steam Cure tehnoloogia, mis tagab maksimaalse puhtuse ning kanaste pehmuse ja sileduse. Lisaks eelmainitule on masinal veel mugavaid eeliseid, nagu erinevatele kangastele kohandatud programmid, lastekaitse, säästlik pesu jms.

Electrolux EW7W447W

See mudel on lisaks pesumasinale ka kuivati, mis on suurepärane lahendus neile, kes soovivad kaks ühes seadet Kuid siit leiate ka nutikamaid programme, mis muudavad selle protsessi lihtsamaks. Näiteks kaalub SensiCare tehnoloogia pesu ja valib optimaalse pesemisaja ning DualCare kohandab pesutsükli kangaga. Pesumasina maksimaalne pesukoormus on 7 kilogrammi ning seda saab kohandada ka suurema pere vajadustele.

Beko WRE6512BWW

See pesumasin on populaarsete mudelite seas tänu oma soodsale hinnale. Standardse, igasse interjööri sobiva välimusega mudel pakub põhilisi rakendusi, mis sobivad suurepäraselt mis tahes rõiva või muu kanga pesemiseks. Mugava töö tagab digitaalne ekraan, pesemisprotsesse saab veelgi lihtsamalt reguleerida käivitamise viivituse funktsiooniga ning kaitse vee lekkimise eest ja lukustusindikaator tagavad täieliku ohutuse. Selles mudelis on olemas kõik mida vajate!

LG F2WN2S6S6TE

Pesumasina hall ja elegantne disain äratab iga stiiligurmaani tähelepanu, kuid see pole ainus põhjus, miks see on parimate sekka sattunud. Üks oluline põhjus on intelligentne pesemistehnoloogia AI DD ™, mis hindab pesu kogust, kanga pehmust ja optimeerib vastavalt sellele liikumise intensiivsust, mis tähendab et ükski kiud ei kahjustu. Samuti tagatakse maksimaalne hügieen, sest tänu Steam tehnoloogiale suudab seade eemaldada kudedesse kogunevaid allergeene koguni kuni 99,9%.

Whirlpool TDLR6030S

Ülikompaktne ülalt laetav pesumasin, mis on üks parimatest valikutest, kui eelistate just seda tüüpi seadmeid. Kuigi mudel ei üllata teid väga erakordsete omadustega, saate pesemis- ja trumliprotsesse ise juhtida. Siit leiate ka laia valiku erinevaid programme. Nende abil saate tõhusalt ja mugavalt pesta mis tahes tüüpi kangast, olgu see siis vill, puuvill või väga õrnad materjalid.

Electrolux EW6S406BX või ELECTROLUX EW6F428WU

Neil Elektroluxi pesumasinatel on väga sarnased eelised. Esiteks on tähelepanuväärne nende kompaktne disain: eestlaetavaid, ent küllaltki kompaktseid mudeleid saab paigutada ka väiksematesse ruumidesse. Tänu Fuzzy Logic tehnoloogiale kohanevad need pesumasinad pestava pesu kaaluga ja valivad vastavalt sellele optimaalse pesemise aja, mis aitab säästa vee- ja energiakulu.

Soft Plus tehnoloogia tagab, et kõik kangad oleks ühtlaselt märjad ja saavad piisavalt pesuvahendit - ja pehmendajat ning aurufunktsioon aitab vabaneda kõikidest bakteritest. Pesumasinatel on ka lapselukk, viivitatud käivitamise võimalus ja vahuta loputussüsteemid.

Pesumasinad erinevad oma värvide (valge ja must), maksimaalse kiiruse, pesemisvõimsuse ja teatud programmide poolest - kui otsite konkreetseid võimalusi, peaksite masinate üksikasjalikke omadusi lähemalt uurima.

Beko WUE6511XWW

Rohkem kui üks kord mainitud kaubamärk selles nimekirjas paistab silma tänu selle taskukohasele hinnale. Kui soovite nautida efektiivseimat energiatõhusust ilma suure rahalise kuluta, tasub sellise mudeli peale kindlasti mõelda. Integreeritud Aqua Wawe süsteem tagab õrna, kuid samas efektiivse pesu ning 15 erineva programmi hulgast leiate igale kangale sobiva. Kiire, säästlik pesemine ja pesutsükli alustamise edasilükkamine on vaid mõned eelised, mida seade pakub.

Rikkaliku pesumasinate valiku abil saate hõlpsalt otsustada, millist seadet osta. Mõelge läbi, millised tehnoloogiad on teie jaoks kõige asjakohasemad ja järgige ülaltoodud näpunäiteid, et ei peaks enda valikus pettuma!

Klientidele meeldib see postitus

4.9/5
8 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.