Kasulikud nõuanded

Parimad pesumasinad: kuidas valida (ja milline osta 2023. aastal)

Vaata kõiki pesumasinate pakkumisi
02.01.2023
pesumasin vannitoas

Pesumasin on seade, mida on üsna harva tarvis välja vahetada, seetõttu tuleb masinat valima asudes ennast kõikvõimalike uuenduste ja võimalustega kurssi viia. Üha täiustatud mudelid panevad hoolega järele mõtlema, milline pesumasin just endale valida, kuid kui teed tutvust erinevate seadmete põhiomadustega ja heidad pilgu parimateks hinnatud mudelitele, siis on otsuse langetamine tunduvalt lihtsam.

ema ja tütar lapivad puhast pesu kokku

Parimad pesumasinad: milline valida ja millega arvestada?

Selleks, et sul oleks lihtsam otsustada, milline pesumasin sulle kõige paremini sobib, peaksid esmalt uurima seadme erinevaid omadusi.

Pesumasina tüüp

On olemas kahte tüüpi pesumasinaid:

 • Poolautomaatsed pesumasinad

Nagu nimest võib aimata, nõuab seda tüüpi pesumasin kasutaja "sekkumist", kuna antud seadme kõik protsessid ei toimi automaatselt. Enamasti on taolistel seadmetel kaks eraldi trumlit – üks pesemiseks ja teine loputamiseks – see tähendab, et pead oma pesu ühest mahutist teise tõstma.

Kuid sellisel pesumasinal on omad eeliseid: see ei vaja keerulist torustikku, mistõttu on seda võimalik hõlpsalt ühest kohast teise paigaldada, see on väga mugav näiteks õpilaskodu või aiamaja puhul. Lisaks on poolautomaatsed pesumasinad tunduvalt soodsamad ja vajavad sageli tööks kordades vähem vett.

 • Automaatsed pesumasinad

Oleme harjunud seda tüüpi seadmeid nägema nii oma kui sõprade kodudes: kõik pesuprotsessid toimuvad ühes trumlis, nii et meil ei jää üle muud, kui nuppu vajutada ning masin teeb kogu töö meie eest ära. Ning kuigi automaatsed seadmed on kallimad, säästavad need tihti tunduvalt rohkem energiat ja pakuvad palju rohkem erinevaid funktsioone. Kuid automaatsed pesumasinad nõuavad kindlat asukohta ning nende paigaldamiseks on tarvis kindlaid ühendusi – see on loomulikult ühekordne protsess.

Laadimisviis

Pesumasinad jagunevad ka selle järgi, kuidas me neisse pesu laadida saame:

 • Pealtlaetavad sobivad eriti hästi juhul, kui pesumasin tuleb paigutada muu mööbli ja tehnika vahele ning suureks plussiks on asjaolu, et hädaolukordades, mil on vaja uks avada, ei pääse vesi tuppa.


 • Eestlaetavad seadmed pakuvad täiendavat hoiuruumi, kuna pesumasina ülaosa on võimalik kasutada mitmesuguste esemete hoiustamiseks. Oluline on vaid veenduda, et ust oleks võimalik mugavalt avada ning et selle avades sa midagi muud enda jaoks ära ei blokeeriks.


Ikka on levinud müüte, et erinevad laadimisviisid mõjutavad pesumasinate jõudlust või isegi pesemist ise, kuid tehnoloogia areng ja võimekad tootjad on taolised probleemid lahendanud. Seetõttu peaksid oma valiku tegemisel arvestama konkreetse mudeli, mitte seadme laadimistüübiga.

kuidas valida parim pesumasin

Pesumasina suurus ja maht

Selleks, et uus pesumasin kindlasti kenasti ära mahuks, on väga oluline eelnevalt kindlaks teha, kui palju on seadme jaoks konkreetses paigas ruumi. Seadmeid on väga erinevate mõõtmetega, mistõttu on võimalik leida sobiv masin ka väga väikesesse ruumi – pead valima pesumasina jaoks mugava koha ja läbi viima lihtsad mõõtmised.

Seejärel tuleks arvestada pesu maksimaalse kaaluga, mis sõltub pesemise sagedusest ja pere suurusest. Kui elad üksi või kahekesi, peaks piisama pesumasinast, mis peseb kuni 5 kilogrammi riideid, kui pereliikmete arv on kolm või neli, tasub kaaluda juba 5-6 kilogrammist masinat. Kui pere on suurem, tuleks vastavalt veelgi parema mahutavusega seade valida.

Kasulikud funktsioonid

Pole uudis, et pesumasinatel on erinevad funktsioonid ning see võib samuti otsuse langetamisele suuresti kaasa aidata. Järgnevalt mõned äärmiselt kasulikud funktsioonid:

 • Kuivatusfunktsioon võimaldab sul riideid tõhusalt kuivatada ning pole tarvidust eraldi seadme järele.


 • Lihtne triikimine lihtsustab triikimisprotsessi, sest pärast antud programmi kasutamist ei ole rõivad sedavõrd kortsus.
 • Dosaator takistab pesupulbri üleliigset kasutamist – pesumasin doseerib pesuainet täpselt nii palju, kui seda tegelikult pesu pesemiseks vaja läheb.
 • Pesemisaja edasilükkamine aitab sul oma aega planeerida. Kui kasutad aja peale pesemist, väldid riiete pesumasinas pikalt seismisel tekkivat ebameeldivat lõhna.
 • Maksimaalsed hügieeniprogrammid – auru või ülikõrge temperatuuriga pesemine puhastavad kõik bakterid ja allergeenid – äärmiselt soovitatav tundliku nahaga inimestele.
 • Ökonoomsete programmide abil on sul võimalik säästa pesuvahendit, vett ja elektrit – sel juhul pakub pesumasin rohkem kui ühte kasulikku funktsiooni!

Muud olulised parameetrid

Kaaludes, milline seade endale valida, tuleks arvestada ka järgmiste omadustega:

 • Tsentrifuugimiskiirus. Mida kiiremini trummel liigub, seda kuivemad riided masinast välja võtad – see on oluline juhul, kui sa ei kavatse täiendavat kuivatit ​​kasutada. Tõsi, antud juhul on oluline ka pesumasina maksimaalne mahutavus, kuid pea meeles, et antud parameetrit on võimalik igal pesemisel eraldi reguleerida.
 • Energiaklass. Kuigi varem kasutati märgistust "D" kuni "A+++", on see nüüd asendatud klassidega A–G. Mida lähemal on täht tähestiku algusele, seda vähem energiat sinu uus seade tarbib.
 • Pesemis- ja kuivatusklass. Märgistatud vastavalt A (parim) kuni G (halvim), annavad need omadused sulle ettekujutuse, kui hästi sinu pesu pestakse ja kuivatatakse.
 • Müra. Vähemate detsibellidega pesumasin töötab palju vaiksemalt – kui võrdled mitut sarnast mudelit, peaksid arvestama ka antud indikaatoriga. Mõnel seadmel on täiesti olemas ka vaikse pesemise programmid, mis on eriti mugav õhtuseks või öiseks kasutamiseks.
 • Bränd. Pesumasinate kvaliteet ja töökindlus sõltub paljuski tootjast – tuntud ettevõtteid tasub alati usaldada. Kui sul on raske valikut langetada, siis uuri, millised pesumasinate brändid on parimad.

pesumasin vannitoas

Milline pesumasin endale sel aastal valida?

Pesumasinat valides kaalu praegu müügil olevaid hinnatumaid mudeleid, siin on loetelu populaarsematest seadmetest:

Beko WUE6512BWW

See pesumasin pakub palju eeliseid kõigile, kes hindavad tõhusust ja elavad aktiivset elu. Steam Cure tehnoloogia tagab laitmatu kvaliteedi – riided näevad peale pesu uueväärsed välja, on õrnad ja neil puuduvad kortsud. Isegi kui pesu pärast pesemist unarusse jäetakse, on pesu kortsumise eest kaitstud. Mudel pakub ka villa- või õueriiete hooldusprogramme, kuid võid olla kindel, et leiad veelgi rohkem positiivseid omadusi.

AEG L7FEE68S

Võib öelda, et see pesumasin on loodud selleks, et kaitsta sinu riideid nii palju kui võimalik ja võimaldada neil võimalikult kaua uuena välja näha – just nendel põhjustel näeme antud seadet ka parimate seas. Pesemisel kasutatav aur eemaldab pesult ebameeldivad lõhnad ja kortsud, mistõttu tuleb neid palju harvemini triikida. Lisaks pööratakse palju tähelepanu energia ja vee säästmisele – riided kaalutakse automaatselt ja vastavalt sellele valitakse sobivaim tsükkel.

Whirlpool FFB 7238 BV EE

See pesumasin teeb programmi kohta otsuseid automaatselt mitte ainult pesu koguse, vaid ka määrdumise taseme põhjal. Märkimist väärib ka invertermootor, mis tagab seadmete vaikse töö ja pikaealisuse. Ja kui sul on kiire, saad valida programmi Steam Refresh – siis värskendatakse sinu riideid aurujoa abil ja pesemist vältides vaid paarikümne minutiga.