Kasulikud nõuanded

Külmkapp külmetab üle: mida teha?

Vaata kõiki külmkappide pakkumisi
24.09.2021
naine võtab külmikust toitu

Võib olla üsna häiriv, kui avate hommikul oma külmiku ja avastate, et eile sinna pandud piimapakk on nüüd külmunud. Teie esimene mõte võib olla, et piim on aegunud, kuid kui vaatate ka teisi külmkapis olevaid asju, köögivilju, puuvilju ja muid esemeid, on lihtne näha, et ka need näevad välja külmunud. See on kindel ohumärk sellest, et teie külmkapis on midagi valesti. 

Kuid enne, kui närvi lähete ja külmiku tootjat kiruma hakkate, peate tegema mitmeid samme, et vältida toidu juhuslikku külmumist. Lugege eelnevalt ka lihtsaid nippe, kuidas oma külmkapi eluiga pikendada. Siin on 5 põhjust, miks teie külmkapp üle külmetab ja kuidas seda korda teha. 

Olete seadnud termostaadi liiga madalaks

Teie külmiku termostaati on lihtne liigutada ja võite kogemata temperatuuri madalamaks keerata, kui külmikusse toiduaineid panete või vastupidi, kui neid esemeid külmkapist välja võtate. Võimalik, et olete termostaadi tahtlikult sisse lülitanud ja madalamaks keeranud, kui tunnete, et külmik ei ole piisavalt jahe. Enamikul külmikutel on termostaadi reguleerimisnupul tähis, kuid aja jooksul see kulub. See tähendab, et ei ole enam võimalik täpselt mõõta soovitatavat temperatuuri. Niisiis, olete võib-olla seadnud termostaadi kavandatust madalamaks, põhjustades mitte ainult kõikide toitude külmumise, vaid ka suurema energiakasutuse ja suuremad arved. 

külmkapp

Teie külmkapil on halb tihend

Tihend on külmiku ukse vooder, luues ukse sulgemisel tihendi, takistades soojuse liikumist ruumi ja külmiku sisemuse vahel. Kui tihend on kahjustatud ja lekib, töötab teie külmkapp pidevalt kompenseerimiseks ja see põhjustab selle sisemuse külmutamise. Halva tihendi testimiseks on lihtne viis - pange paberitükk külmiku ukse vahele ja proovige seda siis ust avamata välja tõmmata. Kui paber libiseb kergesti välja või ei püsi üldse seal paigal, on teil halb tihend, mis tuleb välja vahetada.

Külmkapi mähised on määrdunud

Soojusvaheti ja kondensaatori mähised on paigaldatud teie külmiku välisküljele lisaks seadme sees olevatele osadele. Neid mähiseid on vaja, et külmutusvedelik saaks täita oma soojusvahetuse ülesannet. Kui need mähised on kaetud suure tolmukihi või muu mustusega, sunnib see külmikut optimaalse temperatuuri säilitamiseks üha rohkem tööd tegema. Kahjuks võib see mõnikord külmikusse luua üle külmetamise ja talvise mõju. Mähiseid on üsna lihtne puhastada. Juhised leiate oma külmkapi kasutusjuhendist ja tulevaste probleemide vältimiseks on hea neid regulaarselt puhastada.

Külmikul on vigane termostaat

Termostaadid on loodud jahutuse käivitamiseks vastavalt vajadusele. Külmikus peaks see automaatselt töötama, kui eelnevalt määratud temperatuur on saavutatud. See on vajalik soovitud ja fikseeritud temperatuuri säilitamiseks. Kui teie termostaadil ilmneb tõrge, ei pruugi termostaat välja lülituda ja põhjustab selle pideva töötamise.

Siibri probleemid

Kui teil on üheskoos külmik ja sügavkülmik, võite olla siibriga tuttav. Põhimõtteliselt on see vajalik, et reguleerida sügavkülmikust külmikusse siseneva jahutatud õhu koguseid. Kui siiber töötab valesti, võib see tekitada liigset õhku, mis voolab külmkappi, põhjustades temperatuuri järkjärgulist langust. Kui kahtlustate, et teil võib olla siibriprobleeme, vajate kogenud spetsialisti abi.

külmkapp liiga külm

Hoidke külmikus rohkem toitu!

See võib tunduda rumal lahendus, kuid see tegelikult töötab. Kui teie külmiku alumistel riiulitel olev toit külmub, võib see olla lihtsalt sellepärast, et teie külmkapp pole piisavalt täis.

Külmikud peavad olema hästi varustatud, et enda sisse koguda kogu külmikus olev külm õhk. Kui külmkapp on aga suhteliselt tühi, vajub kogu külm õhk alumistele riiulitele ja külmutab teie toidu. Nii et ostke järgmine kord lihtsalt rohkem süüa! Lisaboonusena aitab täidetud külmik hoida ka üldist temperatuuri - eriti sügavkülmas - ja kulutab seetõttu vähem energiat. See on kasulik teie kommunaalkulude jaoks.

Tutvuge ka parimate külmikutega


Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.