Kasulikud nõuanded

Kuidas valida videokaamerat?

Vaata kõiki videokaamerate pakkumisi
02.05.2018
videokaamera

Näeme turul üha vähem videokaameraid – need asenduvad järk-järgult mitmefunktsiooniliste kaamerate ja muidugi nutitelefonidega. Sellegi poolest on videokaameratel spetsiaalsed zoomi funktsioonid, lihtne juhtimine, suurepärane stabiliseerumine ja muud eelised, mida teised seadmed asendada ei suuda. Nii et kui otsustad osta videokaamera, on see suurepärane. Aga kuidas seda valida?

Seadme tüüp

Tänapäeval võivad videokaamerad olla palju väiksemad ja kergemad kui varem. Need sobivad vabalt Sinu kätte, kuid suudavad siiski suurendada 15x või rohkem. Mõnel kaameral võib olla GPS-vastuvõtja, 4K filmi võimsus ja nii edasi. Mõtle hoolikalt, kas soovid midagi väikest, kuid vähem võimsat või on pildi kvaliteet kõige olulisem. Kui tunned muret selle kompaktsuse pärast, võid isegi kaaluda GoPro kaamera ostmist.

Milline resolutsioon on vajalik?

Praegu domineerivad keskklassi turul Full HD (1920 x 1080) resolutsiooniga videokaamerad ja kindlasti on need piisavalt head kõikidele tavakasutajatele, sest paljudel ei ole kodus 2K või 4K resolutsiooniga monitori või telerit. Siiski, kui Sul on kõrglahutusega teler või monitor, või vähemalt plaanid ühte neist osta, võiksid kaaluda investeerimist 4K resolutsiooniga salvestusseadmele. Jah, paljud kaamera on üsna kallid, nii et kui Sinu eelarve ei ole suur, ei pea oma pead vaevama parima Full HD seadme ostmisega – kaamera on sellegi poolest hea ja kestab aastaid. Lisaks on sel juhul vaja palju vähem mälu!

Spetsiaalsed võimalused, mida võib vaja minna

Kui oled otsustanud, kas valida 4K või madalama resolutsiooniga videokaamera, on aeg mõelda, milliseid lisavõimalusi võiksid vajada. Paljud funktsioonid, näiteks autofookus või kokkukäiv LCD, on saadaval peaaegu kõigis seadmetes, kuid võime kasutada sisseehitatud välku või Wi-Fi-i signaali vastu võtta on palju harvem.

  • Paindlik LCD ekraan - see on standardne ja praktiliselt vajalik funktsioon, mis ei ole vajalik mitte ainult väiksemale videokaamerale. LCD- ekraan on vajalik lihtsamaks ja mugavamaks juhtimiseks, fotode ja muude objektide vaatamiseks. Tavaliselt on need ekraanid vahemikus 2 kuni 4 tolli - mida suurem on seade ise, seda (tavaliselt) suurem ekraan. Kui kahtled, vali mudel suurema LCD-ga.
  • Pildistabilisaator on vähem levinud omadus, kuid kasutajad hindavad seda kõige rohkem - nagu tagasiside kinnitab. Mõned kaamerad sisaldavad elektroonilisi komponente, mõned neist on optilise pildistabilisaatori jaoks. RETA kaamera kasutab mõlemat tehnoloogiat, kuid optiline stabiliseerimine on kõige efektiivsem, nii et soovitame valida kaamera optilise või optilise ja elektroonilise pildistabilisaatoriga.
  • Täisautomaatne juhtimine - see funktsioon on praktiliselt kõigil seadmetel kättesaadav ja muudab videosalvestuse lihtsamaks, kuna valguse tasakaalu, fookust ja muid seadeid reguleeritakse automaatselt. See on tõsi, et kui soovid professionaalselt filmida, ei pruugi enam seda funktsiooni eraldi juurde vajada.
  • Optiline zoom - peaaegu kõikidel kaameratel on olemas elektrooniline zoom, kuid see on üsna kasutu, sest vähendab oluliselt kvaliteeti. Optiline zoom kasutab optilisi läätsi, mistõttu mõned videokaamerad suudavad isegi 50x zoomida! See on suurepärane võimalus, kui plaanid tihti kontserte või kaugel asetsevaid esemeid filmida.
  • Wi-Fi-ühendus on endiselt niši funktsioon, kuid Wi-Fi-kaamerate arv on pidevalt kasvanud. WiFi traadita ühendus võimaldab videokaamerat juhtmeta ühendada teiste seadmetega, mistõttu on andmete edastamine palju mugavam. Mõnes seadmes on isegi NFC-ühendus, mis on piisav andmete edastamiseks telefoniga, kui videokaamera on sisse lülitatud.
  • Veekindlus - kui kavatsed filmida tõeliselt riskantsetes ja äärmuslikes oludes, peaksid välja selgitama, kas ostetud kaamera on veekindel ja muude võimalike tegurite eest kaitstud. Tavaliselt on tegevuskaamerad selle kõige eest kaitstud, kuid isegi mõnel tavalise suurusega videokaameral on selline omadus olemas.

TOP videokaamerad


Näpunäiteid neile, kes tahavad veidi rohkem

Kui Sul on kavas salvestada mitte ainult pere või sõpradega veedetud pühadeaega, tuleks mõelda ka muudele funktsioonidele, mis võimaldavad luua kõrge kvaliteediga videosid. Kaks tegurit, mis võib olla on veelgi olulisemad kõikidest teistest aspektidest, on valgustus ja heli. Seega veendu, et ostad kaamera, mis on võimeline filmima hämaras või osta filmimiseks spetsiaalsed lambid. Helikvaliteet sõltub kaamera mikrofonist ning heli filtreerimise tehnoloogia kasutamisest. Kui soovid saavutada veelgi kõrgemat helikvaliteedi taset, vali kaamera USB pordi või 3.5 mm audio pesaga, nii saad ühendada lisaks välise mikrofoni. Ära unusta, et heli on sageli mitte vähem tähtis kui pilt!

TOP videokaamerate lisatarvikud


Hind

Sobiva videokaamera leiad Kaup24 e-poest. Siin on kaamerad odavamad tänu pidevalt toimuvatele allahindlustele ja spetsiaalsetele sooduskoodidele. Kaamera hind võib ulatuda paarikümnest kuni mitme tuhande euroni, kui mudel on mõeldud ainult professionaalseks kasutamiseks. Me ei kahtle, et paljudele inimestele võivad olla piisavad kõige odavamad mudelid, aga kui soovid osta kaamera, mis võib kesta aastaid, soovitame investeerida natukene rohkem - standardid lähitulevikus tõenäoliselt ei muutu, seega ei pea muretsema ühilduvuse pärast.

Kuidas hindate seda postitust?