Kasulikud nõuanded

Kuidas valida tõukeratast pikematele sõitudele?

Vaata kõiki tõukerataste pakkumisi
26.05.2020
mees ja naine sõidavad tänaval tõukerattaga

Milline tõukeratas teile kõige paremini sobib, sõltub teie kasutamise kontekstist. Kui prioriteediks on praktilisus - näiteks kui kasutate igapäevaseks sõiduks tõukeratast, eelistage kõrgekvaliteediliste ja väikeste ratastega kergeid ja kaasaskantavaid tõukerattaid. 

Kui esmatähtis on sõidu mugavus ja nauding, minge suurte rataste ja võimalusel ka vedrustusega tõukeratta peale või kui teie jaoks on oluline kiirus, siis valige suurte rataste, väikese kogumassiga ja kvaliteetsete laagritega tõukeratas, eelistatavalt ilma vedrustuseta.

Jagame teiega nippe, kuidas saaksite valida endale lihtsa vaevaga sobiva tõukeratta pikemateks sõitudeks, kuid enne seda tutvustame teile kahte populaarsemat tõukeratta tüüpi.

Kaherattalised tõukerattad

Kaherattalised tõukerattad on kõikidest kõige kauem kasutuses olnud ning nende valik on väga lai. Tõukerattaid on olemas erinevate ratastega, suurusega, kokkupandavaid, raskemaid ja kergemad. Need on sobilikud nii täiskasvanutele, kui ka lastele.

Mida väiksemad on rattad, seda kergem on tõukeratast juhtida, kuna neil on äkilisem kiirendus ja lihtsam pidurdada. Samuti on väiksemate ja kokkupandavate tõukerataste võlu selles, et neid saab bussi või autosse hõlpsalt kaasa võtta ilma, et need palju ruumi võtaksid.


Elektritõukeratas

Tänapäeval on kiiresti populaarseks saanud elektriline tõukeratas, mis töötab laetava aku ja elektrimootori abil. See on tõeliselt mugav valik nende inimeste jaoks, kes sõidavad tihti pikemaid vahemaid. Ratast pole vaja edasi lükata, seetõttu on teie vaev olematu. Võrreldes tavaliste tõukeratastega, on elektritõukeratas raskem, kuna sisaldab endas akut ja mootorit, mis muudab tõukeratta tõstmise raskeks. Lahenduseks on toodetud ka rattaid, mis on võimalikult kerged ning kokkupandavad, et saaksite vajadusel mugavalt oma ratast transportida.

Ka elektrilisi tõukerattaid on mitmeid erinevaid - näiteks on olemas tõukeratas istmega.