Kasulikud nõuanded

Kuidas valida tööarvutit, et see kestaks aastaid

Vaata kõiki sülearvutite pakkumisi
18.12.2019
arvutiga töötamine

Tööarvuti valiku peaks hoolega läbi mõtlema, sest tegu on siiski töövahendiga, mis peaks meid teenima aastaid ja olema nii töökindel, et meid kõige tähtsamal hetkel kindlasti alt ei vea. Kuidas aga tööarvutit valida? Ühest vastust siin kindlasti olla ei saa, sest kõik sõltub teie vajadustest ja tehtavast tööst. Kui arhitekt vajab võimsamat arvutit, millel 3D jooniseid teha, siis kirjanik vajab ainult internetti ning Word programmi. Kuid on siiski mõned näpunäiteid, mida tööarvutit valides jälgida.


CPU – teie arvuti võimsus

CPU ehk arvuti protsessor on kõige olulisem asi, mida jälgida. Asi on lihtne – mida parem protsessor, seda kiirem arvuti. See on eriti oluline töös, mis nõuab keerulisemaid arvutirakendusi, mille peale kehvem protsessor võib lihtsalt kokku joosta ning venida. Minimaalselt peaks tööarvutil olema kahetuumaline protsessor kiirusega 2.5GHz. Kahetuumaline arvuti laseb lihtsalt öeldes teha teie arvutil kahte asja korraga – ka näiteks kui kirjutate teksti Wordis ning teete uurimistööd internetis. Tänapäeval on suuremal osal arvutitest neli kuni kaheksa tuuma, isegi kuni 16. Kõrgemate tuumade arvuga arvutid võivad olla vajalikud näiteks videomängude loomisel, HD-videote töötlemisel või muul sarnasel, ent lihtsamaks kontoritööks need vajalikud ei ole.

RAM – arvuti mälu

Oluline on jälgida ka arvuti mälu. Enamasti ajab asja ära 8GB RAM-i, ent kui tööd tehakse videote või näiteks muusikaga, peaks vaatama rohkem 16GB suuruse RAM-i poole.

Mälumaht

Arvutid hoiavad säilitatud andmeid kõvakettal. Kui olete harjunud hoidma infot pilves, ajab 16GB maht asja täiesti ära, ent kui tahate hoida andmeid siiski arvutis, peaks arvuti mälumaht olema vähemalt 232GB-d. Küll aga ei tasu selle pärast liialt pead vaevata, et ruum saab otsa, kuna alati saab osta juurde välise kõvaketta, kus oma asju hoiustada. 

Videokaart

Kui teie töö hõlmab videotöötlust või muid visuaalseid projekte, on kindlasti vaja arvutit väga hea videokaardiga. Enamikel arvutitel on tavatöö jaoks piisava kvaliteediga videokaart, ent väga kõrgete vajaduste puhul on võimalik arvutisse ka osta eraldi parem videokaart ning vana välja vahetada parema vastu.


Valides tööarvutit tasuks eelkõige silmas pidada seda, millise töö jaoks te arvutit kasutama hakkate. Kui see on paika pandud, on juba palju lihtsam vaadata, mis teile arvuti valimisel kõige olulisem on. Kas te vajate suurt mälumahtu failide hoistamiseks või hoopis võimast videokaarti videote töötlemiseks, see määrab ka selle, milline arvuti valida.

Kuidas hindate seda postitust?