Kasulikud nõuanded

Kuidas valida spordi- ja seikluskaamerat?

Vaata kõiki pakkumisi
01.03.2018
Seikluskaamera

Spordi- ja seikluskaamerate populaarsus kasvab uskumatult kiiresti. Neid kasutavad mitte ainult professionaalsed ratturid, surfajad ja muud ekstreemspordihuvilised, vaid ka tavalised inimesed, kes soovivad oma reisidest lihtsalt videosid (vloge) luua. Turul on seadmete valik suur, aga kuidas valida õiget?

Vaateväli

Kõikidel seikluskaameratel on fikseeritud vaateväli. Tavaliselt filmivad need väikesed kaamerad videosid nurga all 140 - 170 kraadi. Mõned kaamerad suudavad rohkem videosid salvestada, mõned vähem. Tõenäoliselt igaüks soovib rohkem, kuid pea meeles, et mida rohkem videosid kaamera suudab filmida, seda rohkem on videopilt moonutatud, kuna ekraanile ilmub "fisheye" efekt. See võib anda unikaalse efekti, kuid mõnikord võib videolõik veidi kahjustatud olla. Seda efekti saab tarkvara abil küll eemaldada, kuid pilt ei muutu sellest ikkagi ideaalseks.

Mõnedel seikluskaameratel saab vaatevälja reguleerida, kuid tavaliselt on salvestatav pilt häiritud, seega on 4K-resolutsiooni ja väiksema vaateväljaga filmimine üsna võimatu, vastupidiselt tavalistele kaamerate.

Seadme tugevus
 

Tavaliselt on kõik seikluskaamerad piisavalt tugevad, et jäädvustada videosid isegi äärmuslikes tingimustes. Siiski mõned kaamerad, nagu GoPro, võivad olla täiendavalt kaitstud spetsiaalse varustusega, mis võimaldab filmida ka 15 meetri sügavusel.

Enne sellise kaamera ostmist tasub üle vaadata võimalused - mõnel kaameral on ainult IP53 veekaitse. See tähendab, et need on vastupidavad ainult veepritsmetele ja ei ole tegelikult sobivad veealuseks kasutamiseks.

Kui kavatsed kaamerat võidusõidul või muudel juhtudel kasutada, kus kaamerat kõvasti raputatakse, soovitame tellida internetist eraldi ümbrise - kuigi need kaamerad on põrutuskindlaid, ei ole nad tõesti hävitamatud, nagu paljud arvavad. Muide, paljud neist saad kinnitada ka rattakiivrile või rattale.

TOP spordi- ja seikluskaamerad Kui kaua see suudab filmida?


Paljud tootjad ei märgi toote peale selle kasutusaja pikkust sellel põhjusel, et seda kaamerat kasutatakse väga erinevates olukordades. Lisaks kui filmid kõrgema resolutsiooniga (eriti 4K), siis kasutab seikluskaamera palju rohkem ressursse, mille tulemuseks on lühike aku kasutusaeg. Seda ei aita parandada ka välja lülitatud Wi-Fi-ühendus. Kontrolli aku võimsust, sest kõik muu sõltub Sinu enda kaamera kasutusharjumustest.

Resolutsioon ja kaadrite arv sekundis
 

Turul leiduvatest kaameratest suudavad peaaegu kõik seikluskaamerad filmida 4K või vähemalt 1080p (Full HD) resolutsiooniga. Kuid see ei ole ainus oluline kriteerium – mõned 4K kaamerad on võimelised filmima ainult 15 kaadrit sekundis ja see ei ole kindlasti piisav. 24 kaadrit sekundis on absoluutne miinimum. 60 kaadrit sekundis salvestatud video näeb välja väga ühtlane, samas 120 või 240 FPS võimaldab jäädvustada aegluubis pilti. Siiski mõned kaamerad suudavad aegluubis videosid salvestada ainult 720p resolutsiooniga.

Kuidas sellist kaamerat kasutada?


Spordi- ja seikluskaamerate puhul on oluline mitte ainult nende kaitse ja suurus, vaid ka paigaldamise võimalused - mõnedel kaameratel on kaasas tarvikud, mis võimaldavad selle panna oma pähe, purjelaudadele, jalgratastele, autodele jne. Tasub tähelepanelikult mõelda milliseid võimalusi endale vajad. Uuri enne ostmist, milliseid tarvikud Sinu kaamera toetab, selle juures aitab veebipõhine tagasiside. Kui soovid parimat valikut, on kõige mõistlikum ilmselt osta üks GoPro seadmetest, kuna sellel brändil on kahtlemata suurim valik lisatarvikuid ning GoPro kaameraid saab kasutada absoluutselt igal juhul.


Ühenduvus, mälukaart ja muud aspektid

Mõned seadmed toetavad suuremaid SD-kaarte, teised sisaldavad väiksemaid MicroSD-sid. Kui ostad mälukaarti seikluskaamerale, jälgi kindlasti mitte ainult selle suutlikkust, vaid ka kiirust - soovitame valida UHS-II või UHS-III klassi mälukaarti, mis on piisavalt kiire isegi kõrglahutusega videote puhul.

Samuti mõtle, kas kaameras oleks vaja Wi-Fi-ühendust. See võib olla vajalik lisatarvikute kasutamiseks või telefoni ja kaamera ühendamiseks, et laadida andmeid telefoni või vaadata kaamera otsepilti telefoni ekraanilt. Seikluskaamerat koos Wi-Fi ühendusega saab sageli täielikult telefonist kontrollida.

Hind

Spordi- ja seikluskaamerate maksumus võib ulatuda mitmest kümnest kuni mitmesaja euroni. Kui Sa ei plaani seadet professionaalselt kasutada, rahuldavad Sinu vajadused ka odavamad seadmed, aga kui tunned, et vajad parimat kvaliteeti, vali kallim mudel. Originaal spordi- ja seikluskaamerad saad osta soodsamalt Kaup24 e-poest tänu pidevalt toimuvatele allahindlustele ja spetsiaalsetele sooduskoodidele.  

Klientidele meeldib see postitus

5/5
4 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?