Kasulikud nõuanded

Kuida valida parim Smart TV teler?

Vali smart TV siit
18.01.2018

Viimaste aastatega on üha rohkem kliente teadlikud nutiteleritest. Selle tulemusena on Smart TV muutunud üheks teleri valiku kriteeriumiks. Ja mitte asjata, kuna teleri juhtimise mugavusest sõltub selle vaatamisest tulenev nauding. Nutitelerid pakuvad hulgaliselt võimalusi, kuigi neid on kohati raske kasutada.

Selles artiklis räägime Smart TV-st ja selle valimisest.

Smart TV ei ole erand

Kui kaupmees, kes soovib televiisorit müüa, mainib nutitelerit, võid kindlasti temalt soovitusi küsida. LCD, LED või OLED? Ainult kõige odavamatel mudelitel, mis on mõeldud vaid tasuta digitaalkanalite vaatamiseks, puudub Smart TV. Kui teler maksab vähemalt 300 eurot, on see juba nutiteler, sest see tuleb loomulikult - kõikidel uutel mudelitel on see olemas.

Müüja ütleb, et Smart TV on erakordne ja nõuab lisatasu? See võib lõhnata kriminaalse tegevuse järele. Nutiteleviisorilt lisatasu ei nõuta, kui Sa ei osta välist nutiteleri seadet, näiteks Google Chromecasti. See on pisut erinev tehnoloogia vanemate mudelite jaoks.

Smart TV on 90 protsendi ulatuses kasutusele võetud viimasel aastal ning lähitulevikus hakkab see olema kõikides telerites.

5 tarkvarasüsteemi

Maailmas on praegu 5 tarkvarussüsteemi, mida kasutavad enamus tootjad. 5 on üsna optimaalne arv, nii et neid ei tasu juurde tekitada ega vähemaks võtta.

  1.  Android TV. See on parim Smart TV süsteem. Jah, see on sama süsteem, mis on saadaval ka meie nutitelefonides. Tõsi, see tundub mõnevõrra teistsugune, sellel ei ole täisekraani ridade ja veergude jaoks ikoone. Teler on endiselt juhitav nelja noole ja ühe nupu kaudu, nii et kõik programmi osad on selliseks juhtimiseks kohandatud. Pildid on paigutatud ringis ja neid saab interaktiivselt muuta vasaku või parema noole suunas klõpsates. Antroid TV parim asi on see, et Android-mängud ja vidinad töötavad samal viisil kui nutitelefonis. Televiisoril on vähemalt 16 GB ruumi, seega saad mängida ka "raskemaid" mänge. Loomulikult võid välise draivi alati juurde ühendada, kui mälu jääb puudu. Androidi TV on saadaval Philipsi, Sonyi ja Sharpi telerites ning meediapleierites, samuti Nvidia Shieldi mänguplatvormides.
  2.  Firefox. Kas tead sellist brauserit? Selgub, et selle brauseri populaarseim versioon sobib samuti telerisse. Panasonic on selle oma teleritesse installinud. Leedus on need üsna haruldased ning kõik ei tunne Firefox TV-d.
  3. Smart Hub / Tizen OS. Seda süsteemi kasutab enamasti Samsung ehk maailma suurim televiisorite tootja. See ei pruugi olla kõige ilusam, kuid kasutamiseks piisavalt mugav. Lõppude lõpuks on Samsungi telerid Leedus populaarsed. Muide, seda süsteemi uuendatakse pidevalt, nii et järgmisel aastal saab telerit teistmoodi käsitleda.
  4. Web OS. See süsteem on televiisorite jaoks natuke keeruline, kuid LG on seda parandamas ja varsti näeb Web OS 3.5 mudelit. Seda süsteemi kasutab enamasti LG, mis tähendab, et Leedu ostjad puutuvad sellega üsna tihedalt kokku, kuna Samsung, Philips, Sony, LG ja Panasonic on Leedus kõige populaarsemad televiisorid.
  5. Roku TV. Need on vähem tuntud Smart TV süsteemide tootjad. Samuti on see palju soodsama hinnaga saadaval ning seda on võimalik valida sellistelt tootjatelt nagu Hisense, Haier, TCL, Sharp, Insignia jpt. See on lihtne ja arenev süsteem. On ebatõenäoline, et see Leedus kuigi levinud on.

Me ei maininud Toshiba Cloud TV-d, mis on mõeldud ainult Toshiba teleritele. Apple TV Apple'i toodete jaoks on samuti saadaval. Selliseid Smart TV lahendusi leidub aina rohkem ja rohkem ning neid saab kiiresti asendada populaarsematega.

Mis on Smart TV?

Smart TV valimisel on olulised järgmised punktid:

  • Palju mänge. Telerid muutuvad suurteks mängukonsoolideks. Siin on kahtlemata Android TV juhtiv, kuna selle mänge on lihtne installida ja hallata.
  • Videomaterjalid.  Smart TV on nutikas ja sobib iga inimese vajadustega. Kui soovid vaadata teatud serjaale ja filme, võid neid igal ajal näha - enam ei pea ootama teatud kellaaega. Netflix ja Amazon Prime on kaks maailma kõige populaarsemat teenust, mis loovad sisu ja näitavad seda kõigile kõrgel tasemel. Muide, Hulu, HBO ja muud teenused on saadaval ainult USA-s ja ei ole Leedu turust huvitatud. Meil on ka olemas videoteenused, milleks on Viaplay ja Telia.
  • Internetiühendus. Kui Sul ei oleks televiisoris Internetti, ei oleks ka nutitelevisiooni. Siin on kaks võimalust - ruuter või traadita Wi-Fi-ühendus. Viimane võib raskendada suurte filmide vaatamist, kuna teised seadmed, nagu sülearvutid, nutitelefonid, tahvelarvutid jms, kasutavad sageli sama ühendust.
  • Võimalus ühendada teiste seadmetega. Kui kiiresti saad oma telefoni ühendada selle video näitamiseks, mille oled mõni minut tagasi filminud? See sõltub sellest, kas selline funktsiooni on kasutusel. Lõppude lõpuks on fotosid võimalik vaadata kas siis, kui sisestad need USB-mäluseadmesse ja sisestad USB pulga. Igal Smart TV-teleril on juurdepääs teistest seadmetest ja see on veel üks funktsioon, mis muudab selle tõeliselt nutikaks.
  • Võimalus sisu salvestada. Kahjuks pole seda funktsiooni igal teleril, kuid see pole ka väga vajalik. Selle eesmärk on salvestada telesaateid ja filme digitaaltelevisiooni kaudu.


Lisaks on soovitatav valida sellised telerid, millel on vähemalt 4 HDMI ühendust.

Hinnad? Me ei ütle siin midagi muud, kui et 4K Smart TV maksab 500 eurot.

Smart TV-de TOP

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2019 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.