Kasulikud nõuanded

Kuidas valida magamiskotti?

Vaata kõiki magamiskottide pakkumisi
08.08.2022
mees mägedes magamiskotis lamamas

Mõnus puhkus looduses nõuab head varustust. Isegi kui soovid unustada mõneks ajaks moodsa tehnoloogia, on keeruline hakkama saada ilma kirve, lõkke süütamiseks vajalike vahendite, telgi ja magamiskotita. Sobivaima magamiskoti valimine võib kujuneda keeruliseks, sest valiku langetamisel tuleb arvestada mitmete oluliste nüanssidega. Seepärast koostasime ülevaatliku juhendi, mis abiks sobivaima magamiskoti valimisel.

tüdruk mägedes magamiskotis lamamas

Peamised magamiskottide tüübid

Magamiskotid jagunevad 2 põhitüüpi: matka- ja kaasaskantavad magamiskotid. Matkamiseks mõeldud magamiskotid on suuremad ja neis on rohkem ruumi liikumiseks ja lamamisasendi vahetamiseks. Kaasaskantavad magamiskotid on kerged ja sobivad pikal retkel kaasas kandmiseks, kuid need ei paku nii palju liikumisvabadust ja on tihedamalt keha ümber. Parim magamiskoti tüüp sõltub otseselt rännakust. Kui kavatsed läbida pikemaid vahemaid, on kaasaskantav magamiskott mugavam. Kui puhkamine on passiivsem, ühes kohas ja pikkade jalutuskäikudeta, siis peaks raskem, kuid ruumikam matkamagamiskott vastama enamike vajadustele.


Kuju järgi magamiskoti valimine

Valikus on palju erinevaid magamiskotte, kuid kõige populaarsemad on 5 erinevat kuju:

Ristkülikukujuline magamiskott. Paljude jaoks on magamiskotis magades oluline võimalus oma käsi-jalgu mugavalt sirutada ja küljelt-küljele pöörata. Kellele meeldiks tunda end justkui vorst kiles? Seetõttu pole ime, et ristkülikukujulised magamiskotid on ehk kõige populaarsemad magamiskotid maailmas. Need on piisavalt suured, et võimaldada lamades täielikult käsi ja jalgu sirutada ning vajadusel ka teisele küljele pöörata. Mõned ristkülikukujulised magamiskotid saab täielikult lahti tõmmata ja kasutada pehmendava mati või sooja tekina.


“Muumia” ehk kookoni-stiilis magamiskott. Seda tüüpi magamiskott on Egiptuse vaaraode sarkofaagi kujuga. Kookoni kuju muudab magamiskoti väiksemaks ja seega kergemaks. Selle peamine omadus on palju parem soojapidavus, sobides suurepäraselt madalamate temperatuuride puhul. Tänu oma kujule ja soojapidavusele nimetatakse neid vahel ka termomagamiskottideks. Nendes magamiskottides ei ole kahjuks piisavalt ruumi, et käsi-jalgu täielikult välja sirutada. Samuti ei saa nende sees magades küljele pöörata, pöörata saad vaid koos magamiskotiga.

tüdruk lamab mägedes punases magamiskotis


Poolristkülikukujuline magamiskott. Vahepealne lahendus kookoni ja ristkülikukujulise magamiskoti vahel. Kuju peamine eesmärk on saavutada kompromiss soojapidavuse ja avaruse vahel – seega peaks see olema hea valik neile, kes otsivad kuldset keskteed.

sinine magamiskott

Kahekohalised magamiskotid. Justkui kaheinimesevoodi, kuid magamiskoti näol. Need sobivad kõige paremini paaridele, kellele meeldib matka ajal koos ühes magamiskotis magada, kuid jätame paaride otsustada selle mugavuse üle. Teine võimalik alternatiiv on eraldi magamiskotid, mida on võimalik kokku siduda. Mõnel ristkülikukujulisel magamiskotil on samuti selline võimalus, mille tootja ka antud juhul välja toonud.

kahekohaline magamiskott telgis

Laste magamiskotid. Laste magamiskotid ei erine millegipoolest täiskasvanute magamiskottidest – need on lihtsalt väiksemad, lühemad ja soodsamad. Just õiges suuruses, et pakkuda lastele mugavust.

lapsed magavad telgis magamiskottides


Magamiskoti vooder

Magamiskoti valikul on oluline arvestada voodri ja selle omadustega. Magamiskotid on tavaliselt valmistatud kahest eri tüüpi voodrist: sünteetilisest või villakiust.

Sünteetilise voodriga magamiskotid on tavaliselt odavamad, kuid see ei tähenda tingimata halvemat kvaliteeti. Sünteetilisel, sageli kõrgtehnoloogilisel materjalil on palju häid omadusi: see on mitteallergiline, kuivab kiiresti ja isegi kui see märjaks saab, täidab jätkuvalt oma soojapidamise funktsiooni. Mõned sünteetilise voodriga mudelid sobivad seega ka rännakutele, kus telkimist ei ole ette nähtud. Sünteetilise magamiskotiga saab magada vabas õhus, isegi kui on oht sademeteks.

Villavooder on aga kerge ja hoiab sind soojas külma ja kuiva ilmaga. Villavoodriga magamiskottide mudelid on kaetud spetsiaalselt töödeldud materjalidega, mis pakuvad täiendavat kaitset niiskuse eest. Selliseid magamiskotte on lihtne kokku pakkida ja need mahuvad seljakotti. Need on ka vastupidavad, säilitades oma soojapidavust aastaid ilma seda kaotamata.


kokkupandud magamiskott

Välja said toodud mõned peamised punktid, mis peaks magamiskoti valimise hoopis lihtsamaks muutma. Nagu mainitud, ei ole magamiskott ainus asi, mida loodusesse matkale või puhkusele minnes kaasa võtta. Et looduses olemist täiel rinnal ja mugavalt nautida, soovitame lugeda artiklit nimekirjast, mida kindlasti nädalavahetuseks loodusesse suundudes kaasa pakkida.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?