Kasulikud nõuanded

Kuidas valida madratsit?

Vaata kõiki madratsite pakkumisi
18.03.2021
naine magab mugaval madratsil

Kvaliteetne uni on äärmiselt oluline, sest sellest oleneb suuresti ka järgmise päeva produktiivsus ja aktiivsus. Siinkohal on mitmeid faktoreid, millele tähelepanu pöörata: Teie tuju, emotsioonid, toa temperatuur, päevane aktiivsus jne. Selleks, et uneprobleeme vältida, tuleks endale kindlasti soetada kvaliteetne madrats. Kaup24 eksperdid soovitavad, kuidas üks korralik madrats endale valida. 

uus madrats

Millal madratsit vahetada?

Kui tunnete alaseljas valu ning see kaob üles tõustes 30 minutiga (või isegi kiiremini), siis tuleks kindlasti mõelda madratsi vahetamise peale. Ideaalsel madratsil magades ei tunne Te mingit survet ning lamaksite justkui pehmel pilvel. Samuti tuleks madratsi vahetuse peale mõelda juhul, kui märkate madratsil ebatasasusi, see pole enam elastne ning on oma kuju kaotanud. Eelpool nimetatud põhjuste ilmnemisel tasub Teil kindlasti uue madratsi valimine käsile võtta. Vahel võib madratsiga ilmnevate probleemide lahenduseks olla ka kattemadratsi ostmine.

Kõige populaarsemad madratsitüübid

Igal madratsitüübil on omad kindlad omadused, mille järgi saate hinnata ja otsustada, milline madrats just Teile kõige paremini sobib. Järgnevalt toome Teieni kõige populaarsemate madratsite kirjeldused:

  • Bonnel vedrumadrats on madratsitootjate seas levinuim tehnoloogia. Sõltuvalt vajadustest saate valida erineva suuruse ja arvuga vedrusid, samuti on Teil võimalik valida endale sobivaim kõvadus või pehmus. Näiteks, kui olete ülekaaluline või kannatate seljavalude käes, on soovitatav jäigem madrats. Bonneli vedrumadratsid on äärmiselt populaarsed, kuna need on mõistliku hinnaga, kuid tuleb arvestada, et vedrumadratsite eluiga on lühem.


  • Taskuvedrudega madrats – seda tüüpi madratsi eeliseks on asjaolu, et temperatuur on reguleeritud ja õhk ringleb magamise ajal, nii et suvisel ajal ei ole sellel palav ja talvel külm magada.


  • Viskoelastne madrats – on valmistatud mitmest erineva tihedusega vahtkihist, mis reageerivad kehakaalule ja temperatuurile ning seetõttu kohanduvad just Teie kehaga ning kindlustavad Teile mõnusa ja kvaliteetse une. Seda tüüpi madratsid sobivad ideaalselt neile, kes otsivad mugavat magamisasendit või magavad koos kindla partneriga. Seda tüüpi madratsil ei ole tunda liikumist, mistõttu ei ärka kõrval magav inimene kaaslase liigutuste peale üles. Antud tüüpi madratsi kasutamisel peaksite hoolitsema selle eest, et magamistoas oleks temperatuur pisut madalam, vastasel juhul võib sellel madratsil magamine olla liiga palav.