Kasulikud nõuanded

Kuidas valida lapsele rula?

Vaata kõiki rulade pakkumisi
21.05.2020
poiss harjutab rulaga sõitmist

Rulaga sõitmist peetakse üheks populaarsemaks ekstreemspordialaks noorte seas. Kui ka teie laps on huvi ülesse näidanud sobiks rula ideaalseks kingiideeks. Kuid nii suure hulga erinevate kujundite, stiilide ja väljanägemise vahel võib rula valimine tunduda hirmutav ülesanne. Oleme välja töötanud rula tüüpide juhendi, mis aitab teil pojale või tütrele rula ostmisel teha õige otsuse. Järgnevad näpunäited tulevad kindlasti kasuks algajale rulatajale.

Rula

Tavaline rula on maailma kõige laialt levinum tüüp, millele järgnevad paljud teised tüübid. Rula pakub teile kuhjaga seiklust ja põnevust tänaval sõites ja rulaparkides trikke tehes. Rattad sellel on väikesed, kõvad ja tohutult vastupidavad, millele võite te mitu aastat loota. Rula stiilid on erinevad ning tootjad pakuvad huvitavate värvilahendustega ja elementidega nii rulaplaate, kui ka rattaid. Samuti on teil võimalus endale ise disainida sobiv rula - ostes iga jupp eraldi. Rula on väga lihtne hooldada ja enamasti püsivad need lastel mitmeid aastaid.

Longboard

Longboard rulad on pisut pikemad, kui tavalised rulad, kuid nendega on kergem hoida tasakaalu. Suur laud ja rataste lai asetus võimaldab kergelt manööverdada ja sõita probleemideta mööda konarlikku teed. Longboarde on erineva kuju ja suurusega, kuid reeglina on need 33 tolli või pikemad. Selle stiiliga rula sobib ideaalselt pikematele lastele.


Cruiser rulad

Need rulad pakuvad suurepäraseid võimalusi punktist A punkti B jõudmiseks. Samuti, kuna tegemist on väiksema rulatüübiga on neid imelihtne transportida, näiteks saab laps rula mahutada oma seljakotti. Cruiser rulaga on sõit sujuv ning sellega saab teha lihtsalt pöördeid ja kaldeid. See on ideaalne rula kõnniteedel sõitmiseks.

Penny Board

Penny board seevastu on üks levinumaid plastikust rula tüüpe. Tuleb märkida, et võrreldes tavaliste ruladega on need rulad palju kergemad, arvestades asjaolu, et need põhinevad plastmaterjalil. Vaatamata rula kergusele on siiski kindel, et see on tugevad. Penny Boarde on saadaval erineva kujunduse ja erksa värviga, see on ka üks põhjusi, miks see on need rulad täiskasvanute ja teismeliste seas populaarsed. Selle stiiliga rulad sobivad enamasti lastele, kes trikke rulaga ei kavatse tegema hakata vaid otsivad rula enamasti lihtsalt sõidu jaoks.