Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kuivatit? Milline on parim?

14.09.2020
uus pesukuivati, mille sees on kuiv pesu

Kuivatid ei ole nii populaarsed kui pesumasinad. Paljud inimesed eelistavad pigem pesumasinasse sisseehitatud kuivati kui eraldi kuivatusmasina kasutamist. See aga ei tähenda, et ei oleks väärt investeerida trummelkuivatisse, eriti nendes kodudes, kus ei ole ruumi pesu pesemiseks. Siiski trummelkuivati valimine tekitab ilmselt rohkem kui ühe küsimuse. Milline kuivati on parim? Millised on parameetrid, millele tuleb tähelepanu pöörata? Selle ostujuhendi eesmärk on hajutada Sinu kahtlusi.

Miks tasub endale pesukuivati soetada?

Kuivati on väga kasulik seade. Siin on mõned põhjused miks:

  • Suurepärane väärtus korterites, kus ei ole pesu kuivatamise võimalust, eriti talvel
  • Ei kahjusta riidekiusid
  • Säästab aega
  • Pesu kuivatamine ei tõsta ruumis niiskust

ema ja laps õpivad vannitoas kuivatit kasutama

Kuivati või pesumasin-kuivati?

Kodumasinate tootjad pakuvad lisaks kuivatitele ka pesumasin-kuivateid. See säästab ruumi ja kasutajal on 2in1 seade. See on eriti oluline ja mugav väikestes vannitubades, kus lisaseadmetele ruumi lihtsalt jagu. Seda tüüpi seadmetega on võimalik kuivatada aga väiksem hulk pesu kui pesta. Näiteks kui pesumasin mahutab 5 kg pesu, on võimalik sellega kuivatada umbes 2,5–3 kg pesu.

Samuti tuleks meeles pidada, et eraldiseisvad seadmed võivad pakkuda palju laiemal hulgal spetsiifilisi funktsioone, mis muudavad töötegemise veelgi tõhusamaks. Pesumasin-kuivatite võimalused on enamasti aga väga piiratud. Kui kaalute pesumasin-kuivatit eelkõige ruumipuuduse tõttu, võib olla üheks lahenduseks seadmed üksteise otsa virnastada. Sobivate seadmete ja kinnitustarvikute valimisel on selline võimalus täiesti olemas.

eraldiseisev kuivati ​​kaasaegses tumedate seintega vannitoas

Trummelkuivatite tüübid

Tootjad pakuvad kahte tüüpi kuivateid. Need jagatakse rühmadesse riiete kuivatamise meetodi põhjal. Eristatakse järgmisi kategooriaid:

  • Kondenseeriv – sel juhul kogutakse vesi spetsiaalsesse anumasse, mille kasutaja tühjendab või sisseehitatud süsteemi kaudu (kuivati ​​tuleb ühendada ka veesüsteemiga) masinast välja juhitakse. Täiustatud mudel sisaldab soojuspumpa, mis võimaldab seadmel töötada madalamal temperatuuril ja tarbida vähem elektrit. Lisaks on soojuspumbaga mudelid vaiksemad.


  • Ventilatsiooniga – kuivamise ajal kogunenud vesi eemaldatakse ventilatsioonivõlli või ventilatsiooniava kaudu, mistõttu peab seade olema ühendatud ventilatsioonisüsteemiga. Seetõttu loobub üha enam inimesi ventilatsioonikuivatitest ja valib lihtsama ja mitmekülgsema paigalduslahenduse.


Kõik kodumasinad, sealhulgas pesukuivatid, on jagatud ka teistesse rühmadesse. Pesukuivatid võivad olla:

  • Iseseisvad – seda lahendust pakuvad enamik tootjaid. Samuti saate valida, kuidas riideid kuivatisse panna: eest või pealt.
  • Sisseehitatud – mitte ainult väiksem mudelivalik, vaid ka riiete sisestamise viis. Sisseehitatud kuivateid on võimalik laadida ainult eest.

Millele veel tähelepanu pöörata?

Kuivatit valima asudes tasub kõigepealt teada, millised on parimad kuivatid – just nende seast võite leida endale sobivaima. Kuid otsuse langetamise lihtsustamiseks on kasulik kaaluda veel mõnda asjakohast kriteeriumi.

Trumli võimsus

Trumli võimsus tuleks valida pesumasina ja pereliikmete arvu järgi. Hea lahendus on osta ​​ pesumasinaga sarnane trummelkuivati. Kompaktsed kuivatid mahutavad 3-4 kg. Valides väga suure trumliga trummelkuivati, tuleks enne selgeks teha, kas selles on võimalik kuivadaka väiksemat kogust riideid, näiteks poolkoormusega.

Energiatõhususe klass

Nagu paljudel suurtel kodumasinatel, on ka kuivatil kindel klass, millest sõltub selle energiatõhusus. Kõige tõhusamad seadmed kuuluvad A-klassi – mida rohkem plusse selle tähe kõrval on, seda paremaid tulemusi võite oodata.