Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kalastustarbeid?‌

Vaata kõiki kalastustarvete pakkumisi
09.04.2021
mees õhtul päikeseloojangul kalastamas

Iga kalamees võib kinnitada, et edukas kalapüük nõuab lisaks püügikohale ja headele oskustele ka häid kalapüügivahendeid. Nende mitmekesisus võib tekitada teinekord küsimusi, kuid kui võtate arvesse mõnda olulisemat nüanssi, leiate kindlasti väga lihtsalt just endale sobivaimad vahendid.

Kõige olulisemad kalastustarbed

Ehkki kaubanduses võib leida väga erinevaid püügivahendeid, tuleks alustada kõige olulisematest, ilma milleta pole kalapüük kindlasti võimalik. Igal vahendil on omad nüansid, millega võiksite kindlasti kursis olla.

kalastustarbed

Õngeritv

On ütlematagi selge, et just õngeritv on kõige olulisem kalapüügivahend, mistõttu tuleks seda valida äärmiselt hoolikalt. Kindlasti tasub arvestada järgmisega:

  • Õngeridva pikkus ja kaal. Pikem ritv annab võimaluse sooritada pikemaid viskeid, kuid sellega manööverdamine on tunduvalt keerulisem. Kui olete algaja, tasub eelistada kergemaid ja lühemaid või vähemalt keskmisi mudeleid – nendega on esialgu hulga lihtsam hakkama saada.
  • Püügiliik. Õngeridva spetsifikatsioonid võivad varieeruda olenevalt püügiliigist, mida kavatsete harrastada. Saadaval on ridvad kerimiseks, karpkala püüdmiseks, põhja-, ujuki- või talvepüügiks. Täpsemat infot leiate konkreetsete mudelite tootekirjeldustest, nii et peate vaid otsustama, milline kalapüük teile kõige paremini sobib. Samuti tasub kaaluda teleskoopvarda soetamist: hetkel üks populaarseimaid ja mitmekülgsemaid lahendusi.
  • Materjal. Nõudlikumad kalurid valivad tavaliselt süsinikkiust või grafiidist ridvad, kuna need on jäigad, kerged ja äärmiselt vastupidavad. Teine populaarne valik on klaaskiud – seda tüüpi ridvad on raskemad, kuid piisavalt paindlikud ja vastupidavad. Tugevdatud plastikust õngeridvad üllatavad teid eriti soodsa hinnaga: kui käite kalal pigem harva või alles mõtlete, kuidas kalapüük võiks teile sobida, võite julgelt alustada just seda tüüpi ridvaga.
  • Hoidja. Mugav ja oluline detail, mis hõlbustab oluliselt püügiprotsessi – kinnitades õnge õigesse asendisse, kulgeb kalapüük kordades mugavamalt.

Rull

Rulli valimisel on kõige olulisem arvestada nende suurusega, mis kõige paremini ridvale sobitub. Kui kasutate kerget ja painduvat ritva, siis sobib kõige paremini väike rull, kui ritv on raskem, siis vajate suuremat rulli. Tõsi, võite ka ilma rullita kala püüda – see meetod sobib eriti hästi varakevadel, kui kalad rühivad väga sageli kaldale lähemale, nii tuleb teil lihtsalt visata väga täpselt ja hästi.

kalapüügi rull