Kasulikud nõuanded

Kuidas valida diivanit?

Vaata kõiki diivanite ja diivanvoodite pakkumisi
20.03.2023
naturaalsetes toonides diivan ja elutoasisustus

Diivan on kodus üks tähtsamaid mööbliesemeid. Veedate sellel lugematul hulgal aega. Diivan on toas see mööbliese, mille järgi saate paigutada kõik ülejäänud disainielemendid. Samuti tulete sellele kogu perega kokku, et ühiselt kvaliteetset aega veeta.

perekond diivanil

Diivani tüüp

Nurgadiivan

Viimastel aastatel on nurgadiivanite populaarsus oluliselt kasvanud ning paljud inimesed valivad selle tavalise diivani asemel. Selles ei ole midagi imelikku, kuna nurgadiivan on parim valik terve pere mahutamiseks. Tavaliselt jääb nurka tühi ruum ning miks mitte seda otstarbekalt ära kasutada?


Klassikaline diivan

Sellegipoolest ei ole nurgadiivan alati parim valik. On iseenesest mõistetav, et keset tuba ei ole nurgadiivani jaoks ruumi ning kui Sinu toas on kõik nurgad hõivatud, peaksid otsustama tavalise diivani kasuks. Lisaks on see üsna pikaajaline investeering. Tasub kaaluda, et Sa umbes kümne aasta jooksul ei plaani oma ruumi paigutust muutma hakata. Nagu mainitud sai, siis tavalise diivani võib paigutada ükskõik kuhu, kuid nurgadiivani ainult nurka.


Diivanvoodi

Kui soovite diivanit veelgi otstarbekamas muuta, siis valige endale diivanvoodi. Praktiline diivanvoodi on ideaalne lahendus ühetoalisesse korterisse või lihtsalt külaliste majutamiseks. Sellisel juhul ei pea te muretsema sellepärast, et luua külalistele eraldi külalistuba, vaid saate nad mugavalt elutuppa diivanvoodile magama panna.

diivanvoodi elutuppa

Suurus ja mõõdud olgu asjakohased

Kui oled diivani tüübi välja valinud, on aeg mõelda ka selle suurusele. Kas Sinu sõbrad külastavad Sind tihti ning vajad selle jaoks suuremat diivanit? Kas Sul on palju pereliikmeid? Kui vastasid mõlemale küsimusele “ei”, siis vali väiksem diivan ning saad ühtlasi ka oma toas avarust säilitada. Kui valid nurgadiivani võib selle suurus tulevikus probleeme tekitada. Nurgadiivanit on võimalik nelja erinevasse nurka paigutada, kuid kui selle nurk on väga pikk, ei pruugi see vastavasse tuppa sobida.

Diivanit valides jälgige kindlasti, milliste mõõtudega see on. Selleks, et teaksite täpselt, milline diivan teie elutuppa mahub, võtke kodus kätte mõõdulint ja mõõtke täpselt ära, kui suur see ala, kuhu diivani paigutada tahate. Nii väldite ootamatut ruumipuudust või vastupidi, kohmakalt väikest diivanit, mis suurde alasse ei sobi.

Nahk või kangas?

Uue mööbli valimisel on üheks suurimaks dilemmaks materjali valik. Kõige tavalisemad valikud on nahast ja kangast (polüestrist) diivanid.

Nahk

Muidugi on nahast mööbel oluliselt kallim, kuid tundub seejuures ka tugevam ning annab ruumile erilise ja tõsisema väljanägemise. Lisaks on seda lihtsam puhastada. Kui diivanile satub mõni jook, siis piisab kui pühite selle lihtsalt salvrätikuga ära. Tutvu ka lähemalt juhisega, kuidas hooldada kunstnahast diivanit.

nahkdiivan elutoas

Üks peamine puudus nahkdiivanite puhul on selle vastupidavus, mida on raske kindlaks teha. Ei ole kunagi päris selge, kas tootja on kasutanud kvaliteetset nahka või mitte. Lisaks on palju erinevaid nahatüüpe, mida tootjad sageli ei avalikusta. Mõnikord kaotab nahkdiivan oma esialgse värvuse ja kuju juba esimeste aastate jooksul. Samal ajal kangast odav diivan hakkab hiljem oma omadusi kaotama!


Kangas

Kui sul ei ole suurt eelarvet või lihtsalt ei meeldi naha puudused (talvel külm, suvel kleepuv), siis vali kangast diivan. Kangaskattematerjaliga diivanid on pehmed ja naha vastas soojad. Kangast on lihtne hooldada, kuid plekid tasub kohe peale nende tekkimist eemaldada. Viimasel ajal on väga populaarseks muutunud ka sametist diivanid.

kangast diivan elutoas

Kui aga plaanid oma diivani 5-6 aasta jooksul välja vahetada või omad suuremat eelarvet, siis veendu, et valid diivani õigest nahast. Ka kangaid on erinevaid, alates sametist lõpetades puuvillaga, seega on valikuid mitmeid ja saate valida täpselt sellise materjali, mida ise eelistate.


Sobivus interjööri

Diivan on ilmselt Sinu ruumi peamine mööbliese, mille järgi hakkad kogu ülejäänud sisustust ostma või seinu värvima. Seetõttu vali enne mööbli ostmist välja need värvid, mis Sulle meeldivad. Selge on see, et erkroheline diivan ei sobi hästi ruumi, kus ülejäänud mööbel on musta värvi ning seinad lillad.

Vahest juhtub, et leiad õige diivani, kuid see ei ole soovitud värvi. Mida sellisel juhul teha? Võid alati oodata, kuna me uuendame tihti oma tootevalikut. Teine võimalus on lihtsalt otsida võimalikult sarnast toodet ning võid isegi kaup24.ee e-poe konsultantidega ühendust võtta. Kui Sul on juba täpne ettekujutus, millist toodet otsid, siis on palju lihtsam valida!

Karkass

Kui kaua diivan vastu peab ja oma kuju säilitab, oleneb suuresti raamist ning kvaliteetsel diivanil on see alati tugev ja vastupidav. Diivani raami vaadates peaksite silmas pidama järgmist:

  • Parim raam on valmistatud ahjus kuivatatud lehtpuust. Ahjus kuivatamine eemaldab puidust kogu niiskuse, võimaldades sellel pikka aega säilitada oma kuju ja stabiilsust. Rohelisest puidust raamid võivad kuivades kokku tõmbuda või praguneda. Okaspuit võib kergesti painduda ja murduda.
  • Kvaliteetses raamis pööratakse erilist tähelepanu liitekohtadele. Need on liimitud, kinnitatud ja kruvitud. Nurki tugevdab veelgi plokkide lisamine, mis tagab täiendava toe ja tugevuse.

puitkarkassiga diivan

Hind

Lõplik mööblivalik sõltub ennekõike Sinu eelarvest ning sellest, mille peale soovid kulutada. Diivani hinda mõjutavad muuhulgas ka selle kangas, suurus, disain ja kujundus. Kui soovid raha kokku hoida, on võimalus osta vähem tuntud (kuid sageli väga usaldusväärsete) tootjate kaupa, osta internetist ja vaadata üle käimasolevad soodusmüügid ja kampaaniad.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?