Kasulikud nõuanded

Kuidas valida diivanit?

Vaata kõiki diivanite ja diivanvoodite pakkumisi
29.12.2021
naturaalsetes toonides diivan ja elutoasisustus

Diivan on kodus üks tähtsamaid mööbliesemeid. Veedate sellel lugematul hulgal aega. Diivan on toas see mööbliese, mille järgi saate paigutada kõik ülejäänud disainielemendid. Samuti tulete sellele kogu perega kokku, et ühiselt kvaliteetset aega veeta.

perekond diivanil

Diivani tüüp

Nurgadiivan

Viimastel aastatel on nurgadiivanite populaarsus oluliselt kasvanud ning paljud inimesed valivad selle tavalise diivani asemel. Selles ei ole midagi imelikku, kuna nurgadiivan on parim valik terve pere mahutamiseks. Tavaliselt jääb nurka tühi ruum ning miks mitte seda otstarbekalt ära kasutada?


Klassikaline diivan

Sellegipoolest ei ole nurgadiivan alati parim valik. On iseenesest mõistetav, et keset tuba ei ole nurgadiivani jaoks ruumi ning kui Sinu toas on kõik nurgad hõivatud, peaksid otsustama tavalise diivani kasuks. Lisaks on see üsna pikaajaline investeering. Tasub kaaluda, et Sa umbes kümne aasta jooksul ei plaani oma ruumi paigutust muutma hakata. Nagu mainitud sai, siis tavalise diivani võib paigutada ükskõik kuhu, kuid nurgadiivani ainult nurka.


Diivanvoodi

Kui soovite diivanit veelgi otstarbekamas muuta, siis valige endale diivanvoodi. Praktiline diivanvoodi on ideaalne lahendus ühetoalisesse korterisse või lihtsalt külaliste majutamiseks. Sellisel juhul ei pea te muretsema sellepärast, et luua külalistele eraldi külalistuba, vaid saate nad mugavalt elutuppa diivanvoodile magama panna.

diivanvoodi elutuppa

Suurus ja mõõdud olgu asjakohased

Kui oled diivani tüübi välja valinud, on aeg mõelda ka selle suurusele. Kas Sinu sõbrad külastavad Sind tihti ning vajad selle jaoks suuremat diivanit? Kas Sul on palju pereliikmeid? Kui vastasid mõlemale küsimusele “ei”, siis vali väiksem diivan ning saad ühtlasi ka oma toas avarust säilitada. Kui valid nurgadiivani võib selle suurus tulevikus probleeme tekitada. Nurgadiivanit on võimalik nelja erinevasse nurka paigutada, kuid kui selle nurk on väga pikk, ei pruugi see vastavasse tuppa sobida.

Diivanit valides jälgige kindlasti, milliste mõõtudega see on. Selleks, et teaksite täpselt, milline diivan teie elutuppa mahub, võtke kodus kätte mõõdulint ja mõõtke täpselt ära, kui suur see ala, kuhu diivani paigutada tahate. Nii väldite ootamatut ruumipuudust või vastupidi, kohmakalt väikest diivanit, mis suurde alasse ei sobi.

Nahk või kangas?

Uue mööbli valimisel on üheks suurimaks dilemmaks materjali valik. Kõige tavalisemad valikud on nahast ja kangast (polüestrist) diivanid.

Nahk

Muidugi on nahast mööbel oluliselt kallim, kuid tundub seejuures ka tugevam ning annab ruumile erilise ja tõsisema väljanägemise. Lisaks on seda lihtsam puhastada. Kui diivanile satub mõni jook, siis piisab kui pühite selle lihtsalt salvrätikuga ära. Tutvu ka lähemalt juhisega, kuidas hooldada kunstnahast diivanit.

nahkdiivan elutoas

Üks peamine puudus nahkdiivanite puhul on selle vastupidavus, mida on raske kindlaks teha. Ei ole kunagi päris selge, kas tootja on kasutanud kvaliteetset nahka või mitte. Lisaks on palju erinevaid nahatüüpe, mida tootjad sageli ei avalikusta. Mõnikord kaotab nahkdiivan oma esialgse värvuse ja kuju juba esimeste aastate jooksul. Samal ajal kangast odav diivan hakkab hiljem oma omadusi kaotama!