Kasulikud nõuanded

Kuidas hooldada kunstnahast diivanit?

05.11.2020
pruun kunstnahast diivan elutoas

Kunstnahk võimaldab nautida naha peent välimust ilma kallite kulutusteta. Kunstnahast diivani värske ja puhta väljanägemise huvides on oluline teada, kuidas seda hooldada ja plekke käsitseda. Ilusa väljanägemise ja pika tervise säilitamiseks on vaja kunstnahast diivanit regulaarselt puhastada. Mõnikord kahjustab hoopis liiga kemikaalse puhastusvahendi kasutamine diivani pinda, näiteks kangale tekivad praod või see võib kooruma hakata. Nii et enne puhastamise alustamist lugege alati kasutusjuhend korralikult läbi - puhastamine peab toimuma ohutult.

naine loeb nahkdiivanil ajakirja

Diivan ei saa ennast kaitsta laste ja lemmikloomade ega külaliste eest, kes seda kogemata kahjustavad või sinna midagi peale ajavad. Kuid te ei saa paratamatust muuta, seega on parem õppida ja valmistuda, kuidas diivanit õigesti hooldada ja erinevate plekkide korral puhastada. Lugege ka üldiseid nõuandeid, kuidas diivanit puhastada. 

Kuidas puhastada nahast diivanit?

Alati testi kõiki puhastusvahendeid

Enne mõne allpool toodud näpunäite kasutamist, testige neid meetodeid väikse pinna peal. Ärge oodake plekki, vaid proovige vahendiga puhastada diivani silmapaistmatul kohal. Näiteks on käetoe katte alune testimiseks suurepärane koht. Testimine on hädavajalik, et plekieemaldaja ei võtaks teie polstri värvi välja ega põhjustaks muid reaktsioone. Kui testimine läheb hästi, võite muretult plekke sama meetodiga puhastada.

Valmistage ise puhastuslahus

Turvalisuse huvides peaksite ostma või tegema puhastuslahuse valmis juba ammu enne, kui teie kunstnahast diivan mustaks peaks minema. Võite kasutada kunstnahale mõeldud poest saadavaid puhastusvahendit, kuid võite selle ka ise valmistada. Oma puhastusvahendit on lihtne teha.

Lihtsalt segage kokku mõned tilgad nõudepesuvahendit ja sooja vett. Nõudepesuvahend on õrn ja see on eriti kasulik toiduplekkide jaoks, kuna see lagundab rasva. Puhastusvahendi jaoks võite kasutada spreipudelit, et seda oleks hõlpsam kasutada.

nahkdiivani puhastamine

Reageerige nii kiiresti kui võimalik

Parima tulemuse saavutamiseks peate plekkidega tegelema kohe, kui need tekivad. Kui olete toitu peale ajanud, eemaldage kõik suuremad tükid nii kiiresti kui võimalik. Seejärel alustage vedeliku puhastamist puhta lapi või paberrätikuga. Liigse vedeliku saate eemaldada õrnalt patsutades. Ärge nühkige tugevalt - see surub vedeliku sügavamale naha sisse. Lihtsalt puhastage, kuni olete eemaldanud liigse niiskuse.

Hõõruge plekke õrnalt

Kui olete suurema osa vedelikust eemaldanud, pihustage määrdunud piirkonnale puhastusvahendit ja hakake enda plekki õrnade ringjate liigutustega hõõruma. Kui te ei kasuta pihustuspudelit, niisutage lahusega puhast lappi. Ideaalis on vaja pleki välja pesemiseks kasutada vett, kuid mitte nii palju, et diivan liiga märjaks ei läheks.

Vahetage kindlasti puhastamiseks kasutatava lapi/paberi poolt, kui see mustaks saab. Sellepärast on oluline kasutada valget lappi - värvilised kaltsud võivad määrduda, ilma et te seda märkaksite ja selle tagajärjel võite mustuse lihtsalt polstrisse tagasi nühkida. Kui tegemist on suure plekiga, töötage korraga väikese osa kallal. Kui üks koht saab puhtaks, liikuge edasi järgmise koha juurde.

Poleerige diivanit

Kunstnahk kipub aja jooksul kuivama ja lõhenema. Kandke pragunenud pinnale pehme kangaga kergelt poleerimisvaha. See mitte ainult ei niisuta kunstnahast diivanit, vaid muudab selle värvi tumedamaks ja värskemaks.

kunstnahast diivani poleerimine

Veel kasulikke nippe 

  • Kasutage väikeste plekkide jaoks beebilappe. Väikeste plekkide korral võib olla abiks, kui käepärast on pakk beebilappe. Kaaluge väikese paki hoidmist lauasahtlis või mujal diivani lähedal. Nii saate kiiresti väikeseid õnnetusi puhastada.
  • Tõmmage regulaarselt diivan tolmuimejaga üle. Nii saate diivani tolmust, loomakarvadest ja muust lahtisest mustudest puhastatud.
  • Ärge hoidke kunstnahast diivanit otsese päikesevalguse käes. UV-kiirgus võib põhjustada kunstnaha pragunemise ja pleegitada diivani värvi.

Kuidas hindate seda postitust?