Kasulikud nõuanded

Kuidas valida digikaamerat?

Vaata kõiki fotoaparaatide pakkumisi
04.05.2020
mees vaatab oma digikaamerat ja valmistab selle kasutamiseks ette

Tänapäeval on kaamerad ka kõige odavamatel telefonidel, kuid nutitelefoni kaamerad ei suuda tavalist kaamerat täielikult asendada. Seetõttu, kui soovite täiuslikku pildistamise kogemust, võimalust kasutada lisaks automaatsetele sätetele enamat ja omada võib-olla lihtsalt head kaamerat madalama hinnaga, on digikaamerate veebist tellimine seda väärt. Aga kuidas valida endale õige kaamera?

Kaamerate tüübid

Kaasaegsed kaamerad jagunevad kolme rühma:

  • Kompaktkaamerad (nn seebikarbid). Need kaamerad on kõige soodsamad, mugavamad ja laialdasemalt kasutatavad: sisse lülitades tuleb sellest objektiiv välja. Selline kaamera pakub kõiki olulisi funktsioone, mida vajate inimeste, looduse või loomade pildistamiseks.


  • Hübriidkaamerad. On küll pisut kõrgema hinnaga kui digitaalkaamerad, kuid sellistel mudelitel saab objektiivi vahetada. Sel põhjusel on sellise kaameraga tehtud fotode kvaliteet lähedane profesionaalide tehtud fotodele ning ka seadme enda optilised omadused on üsna head. Hübriidkaameral on kõik kompaktse kaamera funktsioonid, kuid tänu mugavale LCD-ekraanile saab seda ka mugavaks video salvestamiseks kohandada.
  • Peegelkaamerad. Need kaamerad on palju suuremad kui eelpool mainitud ning need on erilised selle poolest, et sisseehitatud peegel võimaldab teil näha pilti, mis jäädvustatakse objektiivi kaudu. Erinevate mugavuste ja kvaliteetsemate piltide eest tuleb aga ka kaamera eest kõrgemat hinda maksta.