Kasulikud nõuanded

Kuidas valida auto riistvara?

Vaata auto riistvara pakkumisi
29.03.2018
Autoraadio

Enamike jaoks on auto kõige olulisem liikumisvahend. Autos veedavad inimesed sageli paar tundi oma päevast ning sellisel juhul ei soovita sellega sõita ilma erinevate mugavuseta. Üks kõige olulisemaid mugavuse aspekte on hea ja kvaliteetne autovarustus. Selle valik on tõesti lai - autokõlarid, võimendid, monitorid ja nii edasi. Kuidas valida õiget riistvara? Kaup24 eksperdid aitavad Sind!

Esiteks osta autoraadio


Autoraadio on üks auto riistvara põhikomponentidest. Varem olid need mõeldud CD-plaatide ja raadiote kuulamiseks, kuid tänapäeval peaksid need pakkuma veidi rohkem lisafunktsioone. Kõigepealt mõtle oma telefonile ja sellele, kuidas soovid seda ühendada. Kui soovid juhtida telefoni muusika esitusnimekirja otse autoraadiost, peab sellel olema USB- ühendus. Nii saad salvestatud muusika ühendada USB- mäluseadmetega. Samuti on selleks 3,5 mm audio pistikupesa.

Kui Sulle ei meeldi juhtmed, võid osta ka autoraadio, millel on Bluetooth-ühendus. Paljudel autodel ja nende raadioseadmetel on sisseehitatud mikrofonid, seega saad Bluetooth-i ​​abil muusikat juhtmevabalt kuulata, aga ka kõnele vastata.
 

Lõpuks kontrolli, kas Sinu raadiokomplekt on autoga ühilduv - mõnikord mitte ainult ühendus, vaid ka suurus ei pruugi olla sobiv, nii et pööra ka sellele tähelepanu.

Autoraadiote TOPAutokõlaritest sõltub heli


Kui Sul on juba autoraadio olemas, tasub mõelda autokõlaritele, mis võivad muusika kvaliteeti radikaalselt muuta. Kõlarite ostmisel pööra esmalt tähelepanu nende võimsusele. Võimsust mõõdetakse vattides - mida rohkem vatte, seda parem heli, kuid seda rohkem vajavad need voolu ja võimsust, nii et kui ostad võimsad kõlarid, võid vajada ka auto võimendit.

Seejärel peaksid mõtlema, millist helisüsteemi osta – võib olla vajad lihtsalt subwooferit või soovid hoopis kogu oma helisüsteemi muuta? Sellisel juhul leiad veebist kõrge, keskmise ja madala sagedusega kõlarid. Enamikul juhtudel võib kogu helisüsteemi muutmine olla väga keerukas, aga kui Sinu auto standardne helisüsteem on üsna halb, siis tasub investeerida aega ja raha, et hea kvaliteediga heli nautida. Kõige tähtsam on enne ostmist veenduda, et autokõlarid ei oleks liiga suured ega liiga väikesed!

Auto kõlarite TOP


Auto võimendid - parim helikogemus on võimalik


Kui soovid muusika sisselülitamisel kuulda valjut heli, võib auto võimendi vajalik olla. Võimendi valimisel tuleb kõigepealt tähelepanu pöörata kanalite arvule - see peaks sõltuma sellest, kui palju kõlareid oma süsteemis kasutad. Kui Sul on süsteemiga ühendatud ainult subwoofer, piisab kindlasti ühe kanaliga võimendi olemasolust, kuid mida rohkem kõlareid kasutad, seda rohkem neid vajad.   

Samuti kontrolli võimendi võimsust - see peab vastama vähemalt 75-150 protsendile kõlarite võimsusest. Vastasel juhul ei ole võimendajal lihtsalt mõtet. Pärast võimsate kõlarite ostmist pead võib olla tellima mitu võimendit - nii on see mõnikord odavam ja lihtsam.

Ostes autole võimendit, mõtle selle asukohale. Palju keerulisem on integreerida suurt võimendit auto sisemusse, nii et pea seda meeles, kui ei soovi auto sisemust kahjustada.


Auto monitorid neile, kes reisivad palju


Auto monitorid on tõepoolest tõeline luksusvarustus, mis ei ole enamike inimeste jaoks oluline. Jah, kui veedad oma pereliikmete või sõpradega palju aega reisides, on auto monitor suurepärane lisaseade. Siiski, kui reisid üsna harva, ei ole selle ostmiseks tõenäoliselt lihtsalt vajadust.

Kui aga otsustad oma autole monitori tellida, siis kõigepealt mõtle, kas soovid seda esiistme seljatoe külge paigaldada või hoopis keskele ühe pööratava ekraani osta. Viimased on tavaliselt veidi kallimad, suuremad ja paremad, kuid sel juhul peavad reisijad jagama ühte ekraani - sageli annab see veidi kehvema kogemuse, kui isiklik monitor.

Samuti on oluline otsustada monitori suuruse üle - suuremaid monitore on loomulikult nauditavam vaadata, kuid tasub investeerida selle kõrgemasse resolutsiooni. Siiski tänapäeval on paljud filmid ja videod üsna kõrge kvaliteediga - 720p, 1080p ja mõnikord isegi 4K.

Kõik vajalikud lisatarvikud paigaldamiseks


Autosse ei ole nii lihtne riistvara paigaldada – interneti arvustused kinnitavad, et see võib võtta aega või mõnikord täiendavaid autovarustuse tarvikuid või näiteks spetsiaalseid USB-adaptereid. Nii et enne kui hakkad paigaldama, veendu, et midagi puudu ei jääks. Ära unusta, et Kaup24 e-poest leiad praktiliselt kõik tarvikuid, mida autovarustuse paigaldamiseks vajad.


Hind on märkimisväärne ja pead sellega arvestama

Nagu alguses mainisime, on auto riistvara lihtsalt lisavarustus Sinu mugavuseks, nii et kogu autokomplekti hind võib olla üsna suur. Soovitame osta Kaup24 e-poest, sest siin on kõik autoseadmed palju odavamad tänu pidevalt toimuvatele allahindlustele ja spetsiaalsetele sooduskoodidele.

Kuidas hindate seda postitust?