Kasulikud nõuanded

Kuidas valida arvutikõlareid parima mänguelamuse saamiseks

Vaata kõiki kõlarite pakkumisi
20.05.2020
arvutimängu mängimine hea helikvaliteediga

Kvaliteetne mängu heli on kindlasti üks olulisemaid faktoreid, mis tagavad mänguri jaoks võimalikult reaalse mänguelamuse. Selleks aga peab olema ka kvaliteetne varustus - kuidas valida kõlarid, mis tooksid esile heli parima kvaliteedi, olles samal ajal ka funktsionaalsed ja mitmekülgsed?


Süsteem

Stereo kõlarid töötavad 2.1 süsteemil, küll aga võimsamad kõlarid kuni 5.1 süsteemidel. Nimelt 5.1 süsteem võimaldab tagada ruumis rohkem ümbritseva kõla, tekitades reaalsema ja võimsama kuulamiskogemuse. Küll aga pead selleks kõigepealt veenduma, et Sinu arvuti toetab 5.1 süsteemi audiot - enamus arvutid võimaldavad seda teha, küll aga vanemad mudelid mitte.

Ruumi suurus

Ruum, kus plaanid mängida, mõjutab üsnagi palju - mida suurem tuba, seda kaugemale peab heli jõudma. Kui mängid väikeses ruumis ning heli kostab läbi seinte naabriteni, peaksid eelistama klassikalist stereo kõlareid. Need ei ole küll nii head kui teised, kuid on kindlasti paremad kui Sinu tavapärased arvutis olevad kõlarid.

Bass

Paljude noorte jaoks on äärmiselt oluline bass - see muudab kogu mängukogemuse kui ka niisama muusika kuulamise tunduvalt nauditavamaks. Kui kõlarid ise ei taga piisavalt head bassi, siis võib olla võimalik, et pead lisaks soetada subwooferi, kus pead samuti pöörama tähelepanu selle süsteemile, võimsusele ja muulegi.

Juhtmevaba või ilma?  

Kui Sinu jaoks on oluline see, et kõlarite taga ei oleks tüütud juhtmed või see, et saaksid vajadusel kõlareid transportida ja vajadusel ka teise seadmega ühendada, võiksid mõelda Bluetooth kõlari peale. Küll aga ei pruugi kõik juhtmevaba kõlarid pakkuda parimat kvaliteeti - heli mõjutab suurenisti Bluetooth signaali tugevus, teised signaalid, mis võivad heli takistada (nt. ruuter) jne. Üldiselt on nendel kõlaritel kindel raadius, kui kaugele Bluetooth signaal häirimatult ulatub.


Mitmekülgsed ühendused

Mängurina on suure tõenäosusega oluline, et kõlarid ühilduksid mistahes kõrvaklappide, arvuti või muu seadmega - nii saad olla kindel, et mistahes arvutis või seadmes Sa mängida soovid, saad seda teha. Näiteks pakuvad tänapäeval peaaegu kõik seadmed USB-juhtmega ühendatavust, mistõttu võiks see võimalus olla ka kõlaritel.

Muud lisafunktsioonid

Erinevad nupud ja funktsioonid võimaldavad Sul ise sättida, kuidas soovid heli kuulda. Nii saad ise lisada helile juurde bassi, heli hääbumist, heli tugevust ning palju muudki. Paljudel kõlaritel on olemas ka pult, mis muudab heli sättimist veelgi mugavamaks.

Tutvu valikuga ja sea eelarve

Kõlareid on erinevaid mudeleid, mida pakuvad erinevad tootjad. Mida kallim kõlar, seda rohkem lisafunktsioone suure tõenäosusega sellel on, küll aga mängib hinnas rolli ka tootja nimi ja tuntus. Seepärast ongi oluline tutvuda esmalt valikuga, et tutvuda turul olevate võimalustega. Seejärel sea eelarve, kui palju Sul kõlarite peale võimalik kulutada on, ning siis vali välja oma lemmikud.

Kuidas hindate seda postitust?