Kasulikud nõuanded

Kuidas teksariideid õigesti pesta?

Vaata kõiki naiste teksade pakkumisi
30.12.2020
naine kannab stiilseid teksapükse ja teksajakki

Tänapäeval on suurepärane teksapaar investeering ja absoluutne garderoobi põhielement. Need võivad olla kõige mugavamad riided, mis teil on, need on vastupidavad ja sobivad peaaegu kõigega. Et need hästi vastu peaksid, on vaja ka erilist hoolt. Seetõttu on teadmine, kuidas enda teksaseid õigesti pesta, tähis, et need enda suurepärase väljanägemise säilitaksid.

Mõned inimesed arvavad, et peaksite oma teksaseid pesema ainult käsitsi. Teised ütlevad, et te ei tohiks neid üldse pesta. Kuid enamik meist viskab need mõtlemata koos ülejäänud pesuga pesumasinasse. Soovitatav on siiski pesta teksariideid umbes iga kolme kuni nelja kandmiskorra järel, et hoida oma põhilisi tumesiniseid ja musti teksaseid puhtana, hästi istuvana ja võimalikult kaua nagu uuena.

Pesumasinas pesemine

teksade pesemine pesumasinas

Teksad vajavad erilist tähelepanu juba pärast esimest kasutamist. Kui soovite oma lemmikpaari veel aastaid kanda, siis teksade pika elu võti seisneb õiges pesus. Lugege, kuidas ja milline pesumasin endale osta, et sellega enda teksasid pesta saaksite.

Lugege toote sildilt hooldusjuhiseid

Enne pesemist kontrollige kindlasti riideeseme kangahoolduse silti ja peske paar esimesest korda neid teksaseid ülejäänud pesust eraldi, et vältida teksadest tuleva värvi sattumist teistele riietele.

Pöörake teksad tagurpidi ja tõmmake kõik lukud kinni

Kui teie teksad on masinas pestavad, pöörake need enne pesumasinasse panemist tagurpidi. Teksade pööramine seest välja maksimeerib teksade sisemuse pesemist, mis oli teie naha vastas (ja puutus kokku kehaõlide ja higiga) ning minimeerib ülejäänud pesu kontakti teksavärviga. Tõmmake lukk üles, et see ei riivaks ega rikuks ühtegi teist kangast, mida samal ajal pesete.

Kasutage külma vett ja õiget pesupesemisvahendit

Teksade pesemisel kasutage pleekimise vältimiseks tumedate rõivaste jaoks mõeldud pesupesemisvahendit. Vältige pleegitusaineid, mis võivad värvi jäädavalt kahjustada, ja jätke kõrvale kangapehmendaja, mis võib rikkuda teksariiet. Peske oma teksaseid koos sarnaste värvidega (must, hall ja tumesinine) pesuga. Kuna teksariie on raske ja imab palju vett, vältige rohkem kui kahe teksapaari koos pesemist. Lugege lähemalt, millised pesuprogrammid pesumasinal olemas on ja millist kõige parem teksasid pestes kasutada oleks.

Kuivatage teksad

Järgige kangashooldussildil olevaid kuivatamisjuhiseid. Üldiselt peavad teie teksad kauem vastu, kui võtate need kuivatist kergelt niiskena välja. Siluge nende kuju ja laske neil tasasel pinnal või riidepuul kuivada.

Käsipesu

teksade käsipesu

Mõnikord peate teksaseid käsitsi pesema. Masinpesu asemel on soovituslik käsitsi pesta, kui teie teksastel on mõni peen tikitud detail või helmed, metallist detailid või olete mures teksade värvi andmise pärast.

Täitke kauss või valamu jaheda või leige veega

Sobiva vee temperatuuri leidmiseks kontrollige esmalt kangahoolduse silti ja varuge piisavalt vett, et teksad jääksid anumasse pannes täielikult vee alla.

Lisage vette pesuvahend

Kasutage väikest kogust vedelat pesuvahendit ja segage see vees hoolikalt läbi. Võite pesuvahendi asemel kasutada pool tassi destilleeritud valget äädikat. Lisaks lõhnade neutraliseerimisele võib äädikas ka värve ühtlustada, muutes selle suurepäraseks variandiks mustade teksade või uhiuute teksade puhul, mida esimest korda pesete.

Pange oma teksad vette

Pöörake teksaseid vees ringi, liigutage neid oma kätega umbes 1-2 minutit.

Leota vees 15-30 minutit

Jätke oma teksad vette ligunema, et mustus saaks lahti tulla ja need saaksid hästi puhtaks.

Tühjendage anum määrdunud veest ja täitke see uuesti puhtaga

Kallake määrdunud vesi ära, et põhilisest mustusest vabaneda. Täitke anum uuesti puhta veega ning jätke teksad veel 5–10 minutiks ligunema. Liigutage oma kätega neid seal ringi, et vabaneda alles jäänud pesuvahendist.

Eemaldage liigne vesi

Tühjendage anum veest ja keerake teksaseid kokku ja pigistage kõik kangasse järelejäänud vesi välja. Kindlasti ärge väänake neid, et need enda kuju ei kaotaks.

Kuivatage teksad

Nagu masinaga pestud teksade puhul, järgige kangahooldussildil olevaid juhiseid ning riputage need kuivatusrestile kuivama. Siluge neid veidi ka kätega, et teksad kuivades liiga kortsu ei jääks.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?