Kasulikud nõuanded

Kuidas teha tavalisest kodust nutikodu?

28.04.2021
telefoniga kodu nutilahenduse juhtimine

Peaaegu kõik teie kodus olevad seadmeid - sealhulgas konditsioneer, valgustid ja garaažiuksed - saab ühendada internetiga ja need võivad olla kaugjuhitavad mobiilseadme abil. Kuid nutikodu rajamine võib olla keeruline: kust aluda ning milliseid seadmeid või masinaid kindlasti vaja oleks. Siin on juhend, mis aitab teil segadust vähendada ja kohaneda oma esimese hääljuhitava nutikoduga. Tutvuge ka targa kodu nutividinatega, mis aitavad aega, elektri ja ruumi kokku hoida

Nutika kõlari valimine

Enda targa kodu juhtimiseks on vaja head assistenti, millele pääseb juurde oma nutitelefonis või tahvelarvutis olevate vastavate rakenduste kaudu, et saaksite vajadusel ka kodust eemal olles jälgida, et kõik korras oleks. Soovitame investeerida nutikõlarisse, et oma uut nutikat kodu optimaalselt juhtida. Enamik nutikõlareid on ehitatud mitme kaugvälja mikrofoniga, et teid oleks ka järgmisest toast kuulda.

nutikõlar koju

Google'i assistendi juhitavate nutikodude jaoks on Nest Mini algajatele hea koht alustamiseks. Mini on hõlpsasti seadistatav, reguleerib automaatselt kõlari helitugevust vastavalt rääkija kaugusele ja kui taustal on liiga palju müra, ning reageerib kiiresti häälkäsklustele. See on veidi suurem kui hokilitter ja selle tagaküljel on hõlpsaks riputamiseks sisseehitatud seinakinnitus.

Nutikad pistikud

Nutipistikud on üks lihtsamaid nutikodu vidinaid, mida saate kasutada, mistõttu arvame, et nende paigaldamine on ideaalne koht nutika kodu loomise alustamiseks. Nutipistik muudab põhilised väikesed seadmed ja elektroonika sellisteks seadmeteks, mida saab juhtida kaugjuhtimise teel läbi telefoni või nutika assistendi kaudu. Pistik sisestatakse tavalisse pistikupessa ja sellel on üks (mõnikord kaks) eest või küljele suunatud pistikupesa, millesse ühendatud seadmeid saab eraldi juhtida.

Nutikas valgustus

nutikas valgustus kodus

Kui nutikaid pistikuid saab kasutada "rumalate" tulede, näiteks lampide juhtimiseks, on nutikad lambid ja nutikad lülitid valgustuse jaoks parem variant. Nutika valgustuse valimisel peate silmas pidama mõningaid näpunäiteid.

  • Nutipirnid pakuvad atraktiivset lähtepunkti neile, kes soovivad hõlpsalt alustad oma teed nutikodu valgustusse. Nutikad lambid sisaldavad valikut erinevaid värve ja sobivad hästi neile, kes ei soovi elektrijuhtmetega jännata. Kõik, mida peate tegema, on nutipirn lambipessa keerata ja järgida pirniga kaasas olevaid seadistusjuhiseid. Teiselt poolt võib aga iga tavalise pirni väljavahetamine olla kulukas.


  • Nutikad lülitid töötavad tavaliste pirnidega - ja neid on palju lihtsam kasutada kui nutipirne. Ühe nutilüliti paigaldamine võimaldab kontrollida kõiki lambipirne ühes seadmes, säästes teid mitme nutipirni ostmisest.
  • Hämardatavate tulede jaoks annab seinasisene lüliti teile täieliku kontrolli valgustis mitme lambipirni heleduse üle.
  • Nutikate pirnidega valgusti lüliti peab olema sisse lülitatud, et seda saaks juhtida rakenduse kaudu või nutika assistendi abil. Nutikate lülitite puhul on aga vastupidi, neid saab kaugjuhtida ka siis, kui füüsiline lüliti on välja lülitatud.

Nutikas uksekell

video-uksekell

Nutikate video-uksekellade populaarsus on viimastel aastatel plahvatuslikult kasvanud - need sobivad suurepäraselt teie uue targa kodu juurde. Nutika uksekella paigaldamine on sama lihtne kui mõne juhtme ühendamine.

Enamik nutikaid uksekellasid pakub otsevideot teie välisuksest, kahepoolset heli külastajatega suhtlemiseks ja õigeaegseid teateid, mis saadetakse teie nutitelefoni isegi siis, kui te pole kodus. Kui teil on nutikas kõlar, saate selle isegi oma uksekellaga sünkroonida, et teada saada, kui keegi seda helistab.

Nutikad kodumasinad

Muidugi on võimalik enda nutikodu varustada ka nutikate kodumasinatega. Need aitavad teil säästa aega ning muudavad teie elu mugavamaks. Nutikad masinad on elektrisäästlikumad ning võivad sisalda endas mitmeid lisafunktsioone, mida tavalistes kodumasinates ei ole. Tutvuge lähemalt, millised eelised on nutipesumasinal ja mida kujutab endast nutikülmkapp

Kõik nutikodu seadmed nõuavad korralikuks toimimiseks stabiilset Internetiühendust. Mõnes kodus võib olla piirkondi, kus WiFi võib olla lünklik, toimides mõnes ruumis paremini kui teises. WiFi-ruuteriga saate lahendada oma Internetiprobleemid ja aidata oma nutikodul ühenduses püsida.

Kuidas hindate seda postitust?