Kasulikud nõuanded

Kuidas puhastada vaipa koerakarvadest

Vaata kõiki vaipade pakkumisi
11.05.2020
koer lamab karvasel vaibal

Loomasõpradele on lemmikloomade karvade eemaldamine põrandalt, voodist ja mööblilt kindlasti üks igapäevastest muredest, kuid see on üks punktidest millega tuleb arvestada lemmiklooma võttes. Järgnevalt anname teile mõned soovitused, mille abil vaipadelt koerakarvu eemadada.

Pihustatavad vahendid

Nagu kõigi puhastusprobleemide korral, on mõeldud ka koerakarvadega tegelemiseks arvukalt rahvapäraseid lahendusi. Nende hulka kuulub söögisooda piserdamine või lahjendatud vedela kangapehmendi pihustamine vaibale enne tolmuimeja kasutamist või hoopiski kergelt niisutatud käsna kasutamine. Kõigi nende meetodite eesmärk on lemmikloomade karvade eemaldamine vaiba kiududest.

Kleeplint ja riiderull

Samuti on populaarseks meetodiks kleeplint või riiderullid, mis on üsna tõhusad, eriti riietel või väikestel esemetel, näiteks diivanipatjadel. Riiderull  võib kasulik olla küll väikeste pindade puhastamisel, kuid see ei oleks kõige tõhusam suure vaiba või diivani puhastamiseks, kuna võtaks liialt palju teie aega.

Tolmuimeja

Tolmuimeja on üks parimaid viise kuidas kiirelt ja lihtsa vaevaga karvad vaibalt eemaldada, kuid kindlasti ei piisa tolmuimeja kasutamisest ühe korra nädalas, vaid pigem tuleks seda kasutada üle päeva. Lemmikloomadega perre tasub kindlasti soetada pigem tolmuimeja, mis on loomakarvade koristamiseks mõeldud – sellel on kaasas spetsiaalne turbootsik, mis teeb vaipade puhastamise lihtsaks. Kui te tavatolmuimeja fänn pole, siis aitab teid kindlasti robottolmuimeja, mis eemaldab samuti karvu väga efektiivselt.


Muud võimalused

Efektiivseks nipiks on kasutada vaibal ka niisutatud moppi, et pühkida sealt pealt lahtiseid koerakarvad ära. Lemmikloomapoodides on müügil erinevaid abivahendeid, näiteks karedad kindad, millega on mugav vaibalt ja mööblilt karvu ära pühkida. Ideaalseks abimeheks on ka aknakaabits, millega on imekerge vaibalt kätte saada nii pikemad kui ka lühemad koerakarvad.

Mida veel silmas pidada?

Tüütutest karvadest vabanemisel mängivad rolli mitmed tegurid. Näiteks oleneb tohutult palju teie kodus olevatest mööblitükkidest, tekstiilidest  ja vaipadest, mis põrandat katavad. Enne lemmiklooma koju toomist on soovitatav uurida rohkem vaipade kohta - kuidas neid valida ning millised variandid sobivad lemmikloomadega peredesse. Lisaks võite uurida rohkem ka vaipade materjalide kohta. Kindlasti tasub valida majapidamisse vaip, mis ei oleks koerakarvade suhtes väga vastuvõtlik.


Õige ja kvaliteetne vaip ei tohiks võtta enda sisemusse teie koera karvu ning tänu sellele on seda hiljem palju lihtsam puhastada. Samuti on ülimalt oluline vaipa regulaarselt tolmuimejaga puhastada, lisaks nädalas korra ka õue tuulduma viia, et kogu tolmu, mustuse ja karvade sees ei hakkaks levima tülikad tolmulestad, mis võivad teie tervist kahjustada.

Kokkuvõtteks soovitame teil nädalas korra kammida oma koera õues, et hoida ära metsikut karva langust, mis võib teie vaibale halvasti mõjuda. Lisaks tehke alati endale sobivamaid ja targemaid valikuid, et teie elu võimalikult kerge oleks ning ärge kartke proovida erinevaid meetodeid, et karvadest teie vaibal vabaneda. Ajapikku leiate endale selle õige tehnika, kuidas kiiresti ja efektiivselt vaip teie lemmiklooma karvadest puhastatud saaks.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?