Kasulikud nõuanded

Kuidas lastele aeda tore mänguala luua?

Vaata kõiki batuutide pakkumisi
18.05.2022
tüdruk ja poiss mängivad aias

Oma laste kaasamine välitegevustesse nutiseadmetest mõjutatud maailmas võib sageli olla keeruline. Tähelepanu segavad telefonid, tahvelarvutid, sotsiaalmeedia ja Netflix raskendavad vanematel lastes füüsiliste tegevuste vastu huvi tekitada. Ja see võib omakorda tekitada tohutuid probleeme füüsilise ja vaimse tervisega. Kuna vabas õhus mängimine on üks kehalisi tegevusi, võib probleemi aidata lahendada laste välimänguala loomine oma aeda. 

Ära püüa ennustada, mida laps koduaeda soovib. Küsi lapselt, mis oleks tema arvates lõbus. Laste vajadused on endiselt üsna lihtsad: neile meeldib kõndida, joosta, ehitada, ronida, uurida ja kiikuda. Ja väliruum, mis on mõeldud päevadepikkuseks kujutlusrohkeks mängimiseks, peaks võimaldama lastel seda kõike teha. Aias olev mänguala võiks olla hüppelauaks lapse potentsiaalile. Loo lõbus ala, kus lapsed saavad olla lapsed.

lapsed koduhoovi mänguväljakul


Kuigi sinu enda soov võib olla luua suurim mänguväljak, mida naabrite lapsed kadestavad ning millel on olemas kõik kellad ja viled, siis arvesta ikka oma lapse soovidega. Ükskõik, kui suur või väike su koduaed on, tee mänguala loomisest pereprojekt. Lastele meeldib osa saada ja tunnevad end erilisena, kui nende ideid kaalutakse ja ellu viiakse.

Toome välja mõned ideed, millest lähtuda lastele lõbusa mänguala loomisel.

Füüsiline aktiivsus

Lastele meeldib mängualadel vabalt ringi kolada. Laste välimänguasjad ja mängud hoiavad neid kaasatud ja aktiivsena. Lisaks jooksmisele on lastele palju tegevusi, nagu kiikumine, liumäest allalaskmine, ronimine ja hüppamine. Nende tegevuste jaoks saad aeda paigutada selliseid vahendid nagu liumägi, ronimisraamid või kiigekomplekt. Lapsed saavad tervislikuks mänguks kasutada hüppenööre, rõngaid ja tõukerattaid. Need füüsilised tegevused on hea viis tervislike harjumuste juurutamiseks ja treenimiseks juba noorest east alates. 


lapsed hüppavad batuudil

Aeda sobib ka batuut. Väiksemate laste jaoks saad batuudi ümber panna kaitsva võrgu, mis säästab lapsi vigastuste eest. Olemas on ka spetsiaalsed otse maapinnale kinnitatavad batuudid, mis sobivad paremini väiksematele lastele ja mille puhul ei pea muretsema, et laps batuudilt maapinnale kukub. Uuri lähemalt, millist batuuti oma õuele vajad