Kasulikud nõuanded

Kuidas lapsele nutikella valida?

09.07.2020
naeratav tüdruk näitab pingil olevale poisile oma roosat nutikella

Nutikellad on muutunud koolieelikute ja põhikooliõpilaste seas üha populaarsemaks. Võimalus helistada, saata kiirsõnumit, kontrollida GPS-i abil, kus teie laps parasjagu asub ning jälgida lapse kehalist aktiivsust vaid mõned nutikellade eelised. Kuidas aga selles laias valikus mitte pead kaotada ning see parim mudel välja valida? Järgnevalt toome teieni mõned peamised omadused, millele uut nutikella valides tähelepanu pöörata, lisaks vastused kõige sagedasematele küsimustele, mis lapsevanematel nutikella valides tekivad.

Kõned, sõnumid, häälsõnumid

Lastele mõeldud nutikellade ühed põhifunktsioonid. Kella valimisel tuleb eelnevalt otsustada, kas kõned on ühe- või kahesuunalised. Ühesuunalise kella valimisel saab helistada ainult kellale, kahesuunaline funktsioon võimaldab lapsel ka telefoniraamatusse sisestatud numbritele helistada. Valdaval osal nutikelladel on ka häälsõnumi funktsioon, mis võimaldab lapsel vastata sisseehitatud mikrofoni kaudu saadetud sõnumitele.

poiss kasutab kõnede ja sõnumite jaoks sinist nutikella

GPS-süsteem

Antud funktsioon võimaldab teil jälgida oma lapse asukohta reaalajas. Mõnel mudelil on ka funktsioon, mis võimaldab teil hiljem pilk heita kogu lapse päevasele marsruudile.


GEO-tsoon

Mõnel kellal on GEO-tsooni funktsioon, mis võimaldab teil määrata tsoon, milles teie laps peab asuma. Kui laps sellest tsoonist väljub, saate oma nutitelefonile teate.

Aku

Kui laps veedab terve päeva nutikella kasutades, tuleks tähelepanu pöörata ka aku kestvusele. Tühjenenud aku põhjustab tõenäoliselt koolist koju liikudes või sõpradega jalgrattaga sõitma minnes palju stressi. Sõltuvalt kella kasutamise intensiivsusest peaks 400500 mAH aku kestma umbes 72 tundi. Mida suurem mAH, seda kauem aku kestab ja seda harvemini tuleb seda laadida.

Vee- ja tolmukindlus

Kella valimisel pöörake tähelepanu selle vastupidavusele väliste keskkonnategurite suhtes. Takistust tähistatakse tähtedega IP ja number selle järel on kahekohaline. Esimene number tähistab kella tolmu-, teine niiskuskindlust. Suurimat tolmukindlust tähistatakse numbriga 6, maksimaalse niiskuskindluse tähistatakse numbriga 8. Et laps vihma eest ära ei peaks jooksma või kell käsi pestes kahjustada ei saaks, tasub soetada vähemalt IP67 tähisega nutikell.

Hädaolukorra nupp

Mõnel kellal on sisseehitatud spetsiaalne hädaolukorra nupp. Probleemi ilmnemisel saate sõltuvalt kella mudelist teate, et abinuppu on vajutatud või helistab seade hädaolukorras põhinumbriteks seadistatud numbritele.

laps helistab nutikella abil hädaabinumbrile

Kaamera

Kui valite nutikella vanemale lapsele, teeb kaamera olemasolu ta eriti rõõmsaks. Siiski tasub hästi läbi mõelda, kas see funktsioon on kindlasti vajalik. Kui ta kannab kella lasteaias või koolis, võivad lisafunktsioonid, nagu kaamera ja mängud, teda teistega mängimisel ja suhtlemisel segada.

Pedomeeter

Sobilik funktsioon neile, kes soovivad jälgida lapse kehalist aktiivsust. Saate täpselt teada, kui palju aega laps liikumisele kulutab.

Disain

Kuigi kella välimus ei ole nutikella valides üks olulisemaid näitajaid, on siiski mõned aspektid, millele tähelepanu pöörata. Kella võru peaks olema kerge ning mitte liigselt ümber käe olema, see võiks olla higistamise kindel ning mitte tekitama ebamugavust. Laste kellade valmistamisel kasutatakse kõige sagedamini silikoonkummist käevõrusid. Kui valite nutikella veidi vanemale lapsele, soovitame teil valik langetada koos lapsega ja hoiduda erinevate koomiksikangelastega käevõrude soetamisest. Kangelased vahetuvad ja varsti on laps kella välimuses pettunud ja soovib jälle uut mudelit.


Täiendavad nutikad funktsioonid

Mõnel kellamudelil on lisaks veel äratuskell, pulsikell, stopper, kehalise aktiivsuse ja une jälgimise võimalus, kompass, Bluetooth ja Wi-Fi. Kella valimisel ei tasu soetada kõige enamate funktsioonidega seadet, vaid otsustada, millised funktsioonid on teie jaoks tõesti vajalikud ja olulised.

Peamised küsimused, mis lapsele nutikella valides tekivad:

  • Kuidas ühendada kella telefoniga?

Igal kellal on rakendus, mida on võimalik nutitelefoniga siduda.

  • Kas kell töötab ilma Internetita?

See sõltub kella mudelist, kuid Internet pole põhifunktsioonide jaoks vajalik.

  • Kas vajate SIM-kaarti?

Kella kõigi funktsioonide kasutamiseks tuleb sisestada ja aktiveerida SIM-kaart.

Kokkuvõtlikult: nutikella valima asudes tuleks eelnevalt põhjalikult läbi mõelda, millised võtmefunktsioonid kellal võiksid olla. Ärge keskenduge võimalikult paljudele funktsioonidele, eriti kui kell on mõeldud koolieelikule. Enne valiku langetamist soovitame teil seada hinnaklass. See muudab valiku langetamise hõlpsamaks ning sel moel ei kaldu te valitud eelarvest liigselt kõrvale.

Laia valiku laste nutikellasid leiate kiirelt ja mugavalt meie e-poest.

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2020 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.