Kasulikud nõuanded

Kodused jooksulindid: mida on oluline meeles pidada?

Vaata kõiki jooksulintide pakkumisi
18.12.2019
mees jookseb jooksulindil

Jooksmine on üks populaarsemaid spordialasid meie tervise ja heaolu jaoks, mistõttu paljud inimesed otsustavad seda proovida. Ebastabiilne kliima viib sageli treeningute edasilükkamiseni ning tuleb otsida alternatiive. Üks neist on kodune jooksulint: kui Sul on selline simulaator olemas, oled ajast ja ilmast sõltumatu. Tuleb vaid otsustada, milline jooksulint vastaks kõige paremini ootustele.

Jooksulintide eelised

Kui Sul on kahtlusi, kas need trenažöörid tõesti väärivad tähelepanu, on hea mõte tutvuda nende peamiste eelistega:

 • Kõrge kaloripõletus. On korduvalt leitud, et see pakub teiste koduste kardioseadmetega võrreldes kõige suuremat kaloripõletust. See tähendab, et jooksulint aitab kaotada kaalu ja vabaneda rasvast kõhupiirkonnas või muudes probleemsetes kohtades.
 • Kasu tervisele. Regulaarsel jooksmisel on potentsiaal tugevdada südame-veresoonkonda, suurendada luutihedust, optimeerida veresuhkru taset ja vähendada katarakti riski. Lisaboonuseks on rohkem energiat ja palju parem tuju.
 • Intensiivsuse kontroll. See seade võimaldab valida, kas soovid treenida kõndides või intentsiivselt joostes. Lisaks pakuvad need palju erinevaid programme ja võimaldavad isegi kallet muuta.

Parim jooksulint: millist valida?

Kõigi ülalnimetatud eeliste tõeliseks nautimiseks on vaja valida jooksulint, mis Sulle tõesti sobiks - selle juures tasub jälgida vaid mõningaid põhilisi nüansse.

Seadme tüüp

Jooksulinte on kolme tüüpi - kodused, poolprofessionaalsed ja professionaalsed. Ehkki selliseid märkmeid seadme juurest ei leia, ei ole nende tüüpi keeruline tuvastada: see sõltub hinnast ja pakutavatest võimalustest.

 • Kodused jooksulindid maksavad umbes mõnisada eurot. Need on sageli kokkupandavad, kuid ei paku mitmekülgseid rakendusi, suurt võimsust ega kiirust. See tüüp sobib kõige paremini ühele inimesele, kes kasutab linti mitte rohkem, kui kaks korda päevas.
 • Poolprofessionaalne seade võib maksta mõnisada kuni tuhat eurot. Nende hulgas domineerivad samuti kokkupandavad mudelid, kuid võimsus, rakenduste valik ja kiirus on oluliselt suuremad. Seda tüüpi trenažöör sobib eriti hästi perele, kus linti kasutatakse kuni kümme korda päevas.
 • Professionaalne jooksulint võib olenevalt pakutavatest võimalustest maksta mitu tuhat eurot. Muidugi saad selle summa eest palju rohkem funktsioone, võimsust ja kiirust. Seda tüüpi lindid ei ole kokkupandavad - need valitakse tavaliselt spordiklubide jaoks või väga professionaalseks ja intensiivseks kasutamiseks.

Mehaaniline või elektriline jooksulint?

Kaubanduses domineerivad elektrilised jooksulindid. Sellise seadme jaoks on vaja vaid läheduses asuvat pistikupesa ja paar nupuvajutust, et valida soovitud kiirus, programm ja kalle. Seda tüüpi simulaator üllatab oma mitmekesiste funktsioonide ja pidevalt uuenevate võimalustega.

Säästlikum on valida mehaaniline jooksulint. Enamasti ei vaja need suuri investeeringuid ega lisaelektrit - teisisõnu, selle raja "lükkad" enda jaoks ise tööle. See tähendab, et kui oled väsinud, langeb kiirus automaatselt ja saad seda suurendada ainult oma jõuga.


Jooksulindi suurus ja kasutaja maksimaalne kaal

Kõigepealt on oluline välja selgitada, kui palju ruumi saad sellele simulaatorile eraldada, et oma valikuid märkimisväärselt kitsendada. Kui aga ei ole oluline igat sentimeetrit mõõta, pea meeles järgmist:

 • Mida suurem on simulaatori laius, seda stabiilsem on seade. Siiski on tõenäoline, et pead selle eest ka veidi rohkem maksma.
 • Optimaalseks võimaluseks peetakse umbes 40 cm laiust ja 120–140 cm pikkust seadet.

 • Oluline on veenduda, et jooksupind oleks piisavalt pikk ning võimaldaks sellel loomulikult joosta - kui oled pisut pikem, ei pruugi standardsed mõõtmed piisavad olla.

Jälgi ka kasutaja maksimaalset kaalu. Lindi stabiilsuse tagamiseks on soovitatav oma kaalule lisada veel 20 kg: näiteks kui kaalud praegu 90 kilogrammi, töötab Sinu jaoks kõige paremini 110 kg jooksurada.

Programmide ja võimaluste mitmekesisus

Siin on kõik lihtne: mida rohkem - seda huvitavam ja tõhusam, kuid ka kallim. Tänapäeval ei paku jooksulindid ainult arvukalt programme. Nüüd saad need seadmed ühendada nutiseadmetega, muutes tulemuste jälgimise, virtuaalsete marsruutide testimise või isegi teiste kasutajatega võistlemise veelgi lihtsamaks. Kõik need omadused võimaldavad treeninguid mitmekesistada ja vältida üksluisust, kuid pea meeles, et pead selle eest ka lisaraha maksma - kõik sõltub isiklikest vajadustest.

Täiendavad eelised

Lisaks ülalnimetatud funktsioonidele tasub uurida järgmisi võimalusi:

 • Kokkupandavus. Kokkupandav treeningmasin võtab palju vähem ruumi, nii et selle hoiustamisega on palju vähem probleeme.


 • Transpordirattad. Kui pead raja teise ruumi viima, veendu, et sellel oleks mugavad rattad. Paljud neist simulaatoritest kaaluvad mitukümmend kilogrammi ning vastasel juhul on seda väga keeruline teha.