Kasulikud nõuanded

Käsitöö jõulukaardid? Teeme ise!

Vaata kõiki käsitöötarvete pakkumisi
21.11.2022
naine hoiab käes isetehtud jõulukaarti

Aasta kaunimal pühal peame meeles sugulasi ja sõpru. Üks siiramaid ja soodsamaid võimalusi on kinkida neile jõulukaart. Jõulukaarte teha oskab igaüks, vaja läheb vaid natukene loovust. Jagame näpunäiteid, kuidas neid teha.

isetehtud jõulukaardid

Jõulukaardid lumememmega

Lumememmedega postkaardid on äärmiselt mängulised ja talvised. Postkaardi tegemiseks on mitmeid võimalusi, proovige üht neist ideedest.

Kangast lumememm

  • Lõika valgest riidest või vildist kolm erineva suurusega palli ja liimi need paberile;
  • Silmade ja suu jaoks saab kasutada nööpe või helmeid, salli jaoks paela, nina jaoks vilditükki ja käte jaoks oksi või sama vilti.
  • Niisuguse postkaardi valmistamiseks on vaja selliseid meisterdamise vahendeid nagu vilt, nööbid, lint, käärid, liim ja aluse jaoks tugevam paber või papp.

lumememmega jõulukaart


Muud ideed

Lumememme saab valmistada ka kolmest erineva suurusega kuid sama värvi nööbist. Nööpe võib nii liimida kui õmmelda, viimasel juhul soovitame lisada postkaardi sisemusse lisaleht, et õmblusi näha ei oleks.

Pop-up postkaardid

Vahvad jõulukaardid, mille avamisel “hüppab” välja jõuluteemaline üllatustegelane. Selle tegemiseks:

  • Lõika paberist soovitud jõuluteemaline kuju - see võib olla jõulupuu, põder või lumememm.
  • Lisa kujule täiendavaid kaunistusi– võid kasutada sära, helmeid, kleebiseid või muid sarnaseid detaile.
  • Kleebi kujuke postkaardi sisemusse – kinnita selle servad ja veendu, et kujukese keskosa oleks umbes kaardi voltimise joonel, et see saaks “välja hüpata”.

aknaga jõulukaart


Postkaardid muude jõulusümbolitega

Postkaarti saab oma loovust kasutades kaunistada ka muude jõulupühade sümbolitega. Siin on mõned lihtsalt järgiproovitavad ideed:

  • Kingitusi saad teha, lõigates kinkepaberist või muust materjalist väikesed ruudud. Kleebi need alusmaterjalile ja kaunista paelte, litrite või näiteks sulgedega. Mida rohkem kaardile kinkepakke lisada, seda mängulisem välimus.

валяные декоративные подарки ручной работы на открытки


  • Mänguasju saab välja lõigata värvilisest paberist või muust materjalist. Välja lõigatud kujukesi võib ka üksteise peale kleepida, et saada 3D pilti. Mänguasju võiks eelkõige teha just erksavärvilistena, ent neutraalset tooni saate täiendada erinevate dekoratsioonidega.

käsitsi tehtud kaunistsed jõulukaardile


  • Jõulupuud saad luua ka paelast või lõngast, kleepides seda mööda ette joonistatud siluetti. Muuda jõulupuu tõetruuks, kasutades erinevaid pärleid, helmeid, sädelust ja muud ning lisa tippu ka väike jõulutäht. Protsess on väga lihtne, kuid tulemus muljetavaldav.

kuusega jõulupuud


Tikanditega postkaardid

Kui armastad käsitööd, võid lisada jõulukaardile isevalmistatud tikandid.  Tikkida saab ilusaid jõulupuid, õrnu lumehelbeid või lisada lihtsalt tikitud mustreid. Tikkimise puhul on kõige olulisem õmbluste peitmine - seda saate teha, kui liimite sissepoole täiendava paberilehe. Soovitatavalt sama värvi, mis postkaardi välimine külg.

tikandiga jõulukaart


Huvitava kujuga jõulukaardid

Veelgi huvitavam jõulukaart tuleb siis, kui lõikad selle jõulupuu, lumememme, jõuluvana või lausa põhjapõdra kujulisena. Lisa veel dekoratsioonid - näiteks anna lumememmele nägu ja kaunista tema kael salliga (paela saab kasutada ka postkaardi sidumiseks), mänguasjale lisa sära, kinkepakile paelad ja ära jäta jõulukuuse kujulist kaarti kaunistamata!

jõuluvanakujuline kaart