Kasulikud nõuanded

Fotoepilatsioon: mugav karvaeemaldus kodus

14.07.2020
naine teostab kodus jalakarvade eemaldamist fotoepilaatori abil

Laseriga karvade eemaldamine pole Eesti ilumaailmas enam kellegi jaoks mingi uudis. Seda soovimatute karvade eemaldamise protseduuri pakub praktiliselt iga ilukliinik või dermatoloogia kabinet. Siiski tuleb tunnistada, et see karvaeemalduse meetod on üsna kallis lõbu. Sellised tuntud ettevõtted nagu Philips, Braun ja paljud teised pakuvad karvade eemaldamiseks hoopis rahakotisõbralikumat alternatiivi – fotoepilaatorit.

Fotoepilaator on seade, mis kasutab uuenduslikku ja täiustatud intensiivse impulsiga valgustehnoloogiat, mis on välja töötatud professionaalsetes ilukliinikutes kasutatavate seadmete abil. Fotoepilaatorite tootjad on seda tehnoloogiat järgides välja töötanud tõhusa ja ohutu iluseadme koduseks kasutamiseks. Lisaks on seade välja töötatud koostöös dermatoloogidega, mistõttu pole protseduuril nahale mehaanilist mõju, kuna impulssvalgus toimib ainult naha ülemises kihis. Niisiis võivad ka tundlikuma nahaga inimesed seda tüüpi epilaatoreid täiesti julgelt kasutada.

Kuidas fotoepilaator töötab?

Soovimatute kehakarvade eemaldamine intensiivse impulssvalguse abil põhineb selektiivse fototermolüüsi teoorial, kus optiline energia peatab karvade kasvu. Selle kuumusefekti saavutamiseks peavad karvad neelama võimalikult palju valgusenergiat ja muundama selle soojuseks. Selline selektiivsus saavutatakse siis, kui melaniin karvakeses neelab fotoepilaatorist eralduvat valgust. Karvapigmenti sisenev intensiivne impulssvalgus muutub soojuseks ja hävitab juuksesibula, mistõttu ei kasva karv pikka aega tagasi. Võrreldes traditsiooniliste depilatsioonitoodetega nagu vaha või suhkrupasta, on fotoepilatsioon vähemalt sada korda tõhusam.

Fotoepilaatori plussid ja miinused

Intensiivset valguse impulsside süsteemi on esteetilises meditsiinis kasutatud rohkem kui 15 aastat, selle aja jooksul ei ole kõrvaltoimetest teatatud. Kuid nagu igal teisel meetodil, on ka sellel karvaeemaldamise meetodil nii plusse kui miinuseid – neid on kõige parem illustreerida allolevas tabelis.

Plussid Miinused
Valutu protseduur Suur alginvesteering
Karvade tagasi kasvamisel ei teki "hane" nahka Täiuslike tulemuste saamiseks võite vajada mitmeid protseduure
Pärast protseduuri ei ole nahk punetav ega teki pigmendilaike Ei sobi kõigile nahatüüpidele
Karvade eemaldamist saate teha just endale sobival ajal
Sobib karvakeste eemaldamiseks kogu kehalt: nägu, käed, jalad, selg, kõht, kaenlaalused ja bikiinipiirkond, välja arvatud silmade ümbrus

Kas fotoepilaator sobib kõigile?

Fotoepilaator on suurepärane valik neile, kellel on loomulikult tumekollased, pruunid või mustad karvad, intensiivne kerge impulsside süsteem on aga ebaefektiivne hallide, väga heledate või roosade karvakeste eemaldamisel. Ka väga tumeda naha puhul on keeruline soovitud tulemust saavutada.

On väga oluline märkida, et fotoepilatsioon ei sobi kõigile – protseduurist tuleks loobuda järgmistel juhtudel:

 • Mitmesugused haigused. Fotoepilatsioon ei sobi psoriaasi, ekseemi, veenilaiendite (isegi algfaasis), veresoonkonna, kilpnäärme või muude nakkushaiguste korral. Sellest peaksid loobuma ka stimulantide tarbijad, teatud tüüpi diabeedi staadiumis ning pahaloomulise nahakasvaja korral.
 • Rasedus ja imetamine. Samuti, kui võtate valgustundlikke ravimeid.
 • Üksikute tegurite korral. Fotoepilaatorit ei ole soovitatav kasutada tätoveeritud kehapiirkondadel ega hiljuti päevitunud nahal. Kui teil on pigmenteerunud laike või kahtlase välimusega sünnimärke, tuleb konsulteerida oma arsti või dermatoloogiga.

Fotoepilatsioon või karvade eemaldamine laseriga: kumba eelistada?

Uskumatu, kuid kodus läbiviidaval fotoepilatsioonil on võrreldes laseri abil karvade eemaldamisega ilukliinikus või dermatoloogiakabinetis rohkem eeliseid. Eelkõige katab fotoepilaator korraga suurema nahapiirkonna, nii et protseduur on võimalik läbi viia suhteliselt lühikese aja jooksul, mis on eriti oluline inimestele, kelle elu kulgeb väga kiires tempos. Teiseks, fotoepilaator ei ärrita nahka, sest valguse impulss hävitab ainult karvasibulad. Nii et isegi pärast hommikust protseduuri võite julgelt tööle või linna sõita kartmata, et teie läheduses olevad inimesed märkavad, et olete hommikul oma huulte kohalt karvakesi eemaldanud. Kohe pärast protseduuri on lubatud kasutada ka tavalisi nahahooldustooteid.

Kui karvade eemaldamine laseriga võib põhjustada naha kipitust ja punetust, on karvade eemaldamine kvaliteetse fotoepilaatori, näiteks Philips Lumea abil palju nauditavam protseduur. Fotoepilatsiooni tehes tunnete õrna soojust ja nõrka sügelust, mistõttu pole vaja kasutada mingeid valuvaigisteid, isegi karvade eemaldamisel eriti tundlikest kehapiirkondadest nagu bikiinipiirkond või nägu.

Muidugi, tõhusust võrreldes on laseritel kindel eelis. Kuid tasub ka mainida, et neid seadmeid tohivad kasutada ainult kvalifitseeritud spetsialistid, mistõttu pole laseriga karvade eemaldamine kodus võimalik. Fotoepilaatori valimine säästab nii aega kui raha.

Kuidas teha fotoepilatsiooni kodus?

Nagu igal teisel protseduuril, on ka fotoepilatsioonil omad nüansid – kui soovite parimat tulemust, tasuks neid teada.

Protseduuri ettevalmistamine

Et fotoepilatsioon oleks ohutu ja efektiivne, peaks ettevalmistus algama umbes kaks nädalat enne protseduuri. Alustage järgnevaga:

 • Kaitske nahka kaks nädalat enne protseduuri otsese päikesevalguse eest. Samuti tasub loobuda solaariumis käimisest.
 • Ärrituse vältimiseks ei ole soovitatav nahka enne esimesi protseduure vaha või pintsettidega depileerida. Selleks on kõige parem kasutada žiletti.
 • Nädal enne protseduuri ei tohiks kasutada tugevaid deodorante, erksa lõhnaga kreeme ega muid tooteid, mis võivad nahka ärritada.
 • Üks päev enne või isegi samal päeval tuleb karvad depilatsioonipiirkonnast eemaldada. Jällegi peate kasutama žiletti – vaha ega pintsetid selleks ei sobi.

Fotoepilatsiooni käik

Karvade eemaldamine ei võta iseenesest kaua aega – järgige järgmisi samme:

 1. Peske ja kuivatage nahk väga põhjalikult – see peab olema täiesti kuiv.
 2. Pärast vajaliku kuumuse taseme valimist asetage fotoepilaator nahale ja oodake, kuni süttib roheline tuli. Seejärel vajutage nuppu – peaksite tundma kuumust.
 3. Näoprotseduuri ajal tuleks silmi kaitsta. Püüdke mitte vaadata kiirgavat valgust. Teinekord soovitatakse fotoepilatsiooni tehes isegi päikeseprille kanda.
 4. Üks protseduur võtab olenevalt depileeritavast kehapiirkonnast umbes 1530 minutit ja karvad ei kasva tagasi umbes kaks kuud. Fotoepilatsioon nõuab kannatlikkust, ehkki esimesi tulemusi võib näha juba pärast esimest protseduuri, siis täielikult nõrgenenud karvakesed kukuvad välja alles pärast mitmeid protseduure. Protseduuri tuleks korrata umbes iga kahe nädala tagant, kui fotoepilaatori tootja ei ole märkinud teisiti.

Millega veel arvestada?

Samuti on kasulik arvestada järgmisega:

 • Veendumaks, et kiirgav valgus pole teie nahale ohtlik, katsetage fotoepilaatorit kõigepealt mõnel jalapiirkonnal.
 • Kui eemaldate huule kohal kasvavaid karvu, proovige nahk võimalikult pingule tõmmata. Kaenlaaluse piirkonna depileerimisel saate parimad tulemused, kui raseerite eelnevalt hoolikalt kõik karvad.
 • Pärast protseduuri vältige päikesevalgust. Kindlasti tuleb kasutada täiendavaid kaitsemeetmeid. Lisaks tuleb mitu päeva pärast protseduuri vältida vanni, sauna ja suurt füüsilist aktiivsust, võite kasutada kõiki varasemalt kasutusel olnud nahahooldusvahendeid. Kindlasti tuleks paar esimest päeva vältida väga agressiivseid koostisosi, kuna nahk võib olla pisut tundlikum. Eriti kehtib see kaenlaaluse piirkonna kohta.

Üks, mis kindel – fotoepilatsioon on ääretult mugav ning pakub väga palju eeliseid. Lisaks on valikus kümneid erinevaid mudeleid – erinevate mudelitega tutvudes saate hõlpsalt otsustada, milline fotoepilaator on just teie jaoks parim.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?