Kasulikud nõuanded

Erinevad graafikakaardid ja valikuvõimalused

Vaata kõiki pakkumisi
05.01.2019
arvuti videokaart

Erinevad graafikakaardid ja valikuvõimalused

Arvuti graafikakaart (GPU) vastutab pilditöötluse eest. Seega on see üks kõige olulisematest detailidest nimekirjas, eriti neile, kes soovivad kohandada arvutit mängude jaoks. Parima graafikakaardi otsimisel puutute kokku eriti laia valikuga. Oleme toonud esile peamised aspektid, mis peaksid määrama teie valikut.  

Kuidas on omavahel seotud kiibi valmistaja ja graafikakaardi võimsus?

Tänasel päeval on turul saadaval NVIDIA ja AMD graafikakaardid, mis pidevalt omavahel konkureerivad. Graafikakaartide omavaheline pidev konkureerimine aitab meil kogeda kõiki nende poolt pakutavaid võimalusi. Selleks, et mõista paremini nende graafikakaartide erinevusi, pakume lühiülevaadet tootjate pakutavatest võimalustest.

AMD graafikakaardid. Selle tootja poolt pakutavate toodete hulgas domineerib Radeoni graafikakaart, mis on kohandatud erinevate kasutajate vajadusi arvestades. Kui soovite oma arvutit kohandada arvutimängude jaoks, siis valige Radeon RX sarja graafikakaart. See pakub kõrget tootlikkust ja rohkem võimalusi. 


NVIDIA graafikakaardid. Tänapäeval on kõige populaarsemad NVIDIA GeForce graafikakaardid, mis on mõeldud nii tavakasutajale kui ka uute mängude eksperimenteerimiseks. Kui rääkida kõige tõhusamatest mudelitest, siis just selle tootja graafikakaardid saavad kõige rohkem kiitust. Kui teistes kategooriates käivad mõlemad ettevõtted käsikäes, siis turul on just see graafikakaart ainus liider.


Kui soovite tutvuda lähemalt graafikakaartide võimalustega, siis tutvuge alloleva tabeliga:

Graafikakaardid

Hinnaklass

Soovituslik kasutamine

AMD Radeon RX 550

Eriti soodne

Neile, kes ei ole entusiastlikud mängijad, kuid kasutavad protsessorit, milles pole integreeritud videokaarti.

Nvidia GTX 1050, AMD Radeon RX 560, Nvidia GTX 1050 Ti

Taskukohane

Üsna keeruliste mängude jaoks, 1080p või lihtsama graafika jaoks keskmise taseme seadistusega.

AMD Radeon RX 570, Nvidia GTX 1060, AMD Radeon RX 580, Nvidia GTX 1070

Keskklass

Sobib hästi 1080p mängude jaoks, kus kasutatakse VR prille.

AMD Radeon RX Vega 56, Nvidia GTX 1070 Ti, AMD Radeon RX Vega 64, Nvidia GTX 1080 Ti, Nvidia RTX 2080

Tippklass

Sobib eriti virtuaalseks reaalsuseks, 1440p resolutsiooniga mängudeks ja samuti kiiresti uuenevatele 1080p monitoridele.

Nvidia RTX 2080 Ti

Premium

Sobib kõige paremini 4K mängudeks ja teisteks tegevusteks.

Võib öelda, et graafikakaardi võimalused peituvad sissekirjutatud numbrites ­– mida suurem number, seda uuem ja kiirem on seade. Ühtlasi on niiviisi võimalik ka omavahel võrrelda erinevate tootjate graafikakaarte.

Mälu tüüp

Enamus kaarte põhineb DDR tehnoloogial – suurem number viitab suuremale kiirusele. See tähendab, et DDR2 graafikakaart on vähem efektiivsem kui DDR3 ning kõrgemal kohal on DDR4 jne.

Viimasel ajal kogub populaarsust GDDR tehnoloogia, mis võimaldab veelgi kiiremini informatsiooni töödelda. Seda eripära on eriti tunda, töötades suuremahuliste andmetega. Sel juhul kehtib sama arvestus, et suurem number tähistab suurt tootlikkust ja väiksemat energia kulu. Tasuks meelde jätta, et märksa kiirema seadme eest tuleb rohkem välja käia, seega on soovitav leida kuldne kesktee, mis vastaks nii teie vajadustele kui ka võimalustele.

Kuidas valida graafikakaarti?

Kui otsite tõesti head graafikakaarti, ei piisa vaid ülaltoodud aspektide arvestamisest, peate olema teadlik veel mõnest olulisest nüansist.

  • Jahutus. Jahutuse olemasolu graafikakaardis on esmatähtis. Mida võimsam see on, seda tõhusam on ventilatsioon. Selles küsimuses pakuvad tootjad erinevaid lahendusi. Seega tasub ostmisel uurida nende eeliseid.
  • Maksimaalne lahendus. Kui soovite kasutada kõiki monitori funktsioone, pöörake tähelepanu kaardi maksimaalsele eraldusvõimele - see peaks langema kokku (või on isegi kõrgem) ekraani eraldusvõimega.
  • Liidesed. Need osad tuleb ühendada emaplaadiga, seega peab veenduma, kas nende liideste tüübid omavahel sobituvad.
  • Taktiline sagedus. See parameeter sõltub tihti tootjast ja mälu tüübist, kuid on tarvis teada, et kõrgem taktiline sagedus tagab arvuti tõhususe. Kõige enam tunnete erinevust mängude mängimisel, kus on kvaliteetne graafika vajalik.
  • Toiteallikas. Iga kaardi spetsifikatsiooni juures leiate toiteallika võimsuse soovitused: kui olemasolev seade ei ole piisavalt võimas, tasub seda varakult välja vahetada, vastasel juhul ei talu see lihtsalt uusi koormusi.

Arvestades kõiki neid nüansse, leiate suurema vaevata sellise graafikakaardi, mis vastab teie vajadustele. Graafikakaartide laia valiku leiate Kaup24 e-poest. E-poes toimuvad tihti kampaaniad ja soodusmüügid, seetõttu on võimalik teha vajalikud ostud taskukohaste hindadega.  

Kuidas hindate seda postitust?